Постанова № 72420691, 26.02.2018, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.02.2018
Номер справи
803/1420/17
Номер документу
72420691
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2018 рокуЛьвів№ 876/12451/17

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії:

головуючого-судді Довга О.І.,

судді Запотічний І.І.

судді Сапіга В.П.

секретар судового засідання Гнатик А.З.

за участю:

представник позивача Степанюк С.Є.

представник відповідача Копко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Приватного підприємства «Транспортно-Експедиторський Центр» на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2017 року у справі № 803/1420/17 (головуючий суддя Ксензюк А.Я. постанову оголошено о 16:22:08, м. Луцьк, повний текст складено 24.11.2017р.) за адміністративним позовом Приватного підприємства «Транспортно-Експедиторський Центр» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

В С Т А Н О В И В :

Приватне підприємство «Транспортно-Експедиторський Центр» (позивач, ПП «ТЕЦ») звернулося з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, прийнятих Головним управлінням ДФС у Волинській області (відповідач, ГУ ДФС у Волинській області) 12 жовтня 2017 року за №0009951408 в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів в сумі 14210 грн. 75 коп. основного платежу та 3552 грн. 69 коп. штрафних (фінансових) санкцій, за №0009961408 в частині збільшення суми грошового зобов'язання по миту на товари, що ввозяться на територію України суб'єктами підприємницької діяльності в сумі 6230 грн. 92 коп. основного платежу та 1557 грн. 73 коп. штрафних (фінансових) санкцій.

Обгрунтовуючи заявлений позов позивач посилався на наступне. Відповідач виніс оскаржувані податкові повідомлення-рішення на підставі акту від 27 вересня 2017 року №10150/14-08/38272913 «Про результати документальної планової виїзної перевірки ПП «ТЕЦ» дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи за період з 01 січня 2017 року по 31 березня 2017 року». Перевіркою, зокрема за митною декларацією (МД) від 05 жовтня 2016 року №100270001/2016/271789, встановлено відповідність відомостей про найменування товарів, їх вагу та кількість, транспортний засіб та невідповідність даних про відправника, отримувача, вартість товарів, умови поставки. Зокрема позивач зазначає, що всі формальності, пов'язані з митним очищенням товару, необхідні для здійснення експорту на територію України, виконувала компанія «Allemand & Karlton LP», а інших документів, що стосуються партії товару, крім зазначених у МД від продавця не надходило.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2017 року у справі № 803/1420/17 в задоволені адміністративного позову відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду та прийняти нову, якою задовольнити його адміністративний позов у повному обсязі. Апеляційна скарга мотивована, фактично, доводами позовної заяви.

Представник позивача в судовому засіданні підтримує вимоги апеляційної скарги.

Представник відповідача проти апеляційної скарги заперечує.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, та доводи апеляційної скарги, колегія суддів апеляційного адміністративного суду вважає, що в задоволенні апеляційної скарги слід відмовити, а оскаржену постанову залишити без змін, виходячи з наступних мотивів та міркувань.

Предметом документальної перевірки є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами). Така перевірка здійснюється на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків, а тому органи державної податкової служби мають право вимагати надання вказаних документів під час перевірки.

В період 27 липня 2017 року та з 17 серпня 2017 року 21 вересня 2017 року Головним управлінням ДФС у Волинській області проведено документальну планову виїзну перевірку ПП «ТЕЦ» дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи за період з 01 січня 2017 року по 31 березня 2017 року, за результатами якої складено акт від 27 вересня 2017 року №10150/14-08/38272913.

Як зазначено у вказаному акті перевірки податковим органом встановлено порушення позивачем частини першої статті 49, пункту 2 частини другої статті 52, пункту 5 частини десятої статті 58 Митного кодексу України, в результаті чого занижені податкові зобов'язання по сплаті ввізного мита на суму 6230 грн. 92 коп. при митному оформленні товарів за МД від 05 жовтня 2017 року №1000270001/2016271789; пункту 190.1 статті 190 розділу V Податкового кодексу України, в результаті чого занижені податкові зобов'язання по сплаті ПДВ при ввезенні на митну територію України на суму 14210 грн. 75 коп. при митному оформленні товарів за МД від 05 жовтня 2017 року №1000270001/2016271789.

З акту від 27 вересня 2017 року №10150/14-08/38272913 слідує, що в ході перевірки від Київської митниці ДФС отримано лист від 07 вересня 2017 року №3459/7/2670-20-05 з інформацією від митних органів Республіки Польща щодо не підтвердження автентичності поданих ПП «ТЕЦ» до митного оформлення документів.

За наслідками перевірки ГУ ДФС у Волинській області прийняті оскаржувані податкові повідомлення-рішення.

На підставі документально підтверджених даних митного оформлення товарів, задекларованих в країні відправлення Республіці Польща, що отримані від уповноваженого митного органу Республіки Польща після закінчення процедури митного оформлення імпорту в Україні, встановлено, що при митному оформленні декларантом ПП «ТЕЦ» заявлено недостовірні відомості щодо вартості товарів. Відповідно до задекларованих вартісних показників, при митному оформленні в Україні заявлена фактурна вартість 1057, 53 доларів США (27352 грн. 39 коп.), інвойс №03/10/16 від 03 жовтня 2016 року, а згідно із задекларованими у країні відправлення Республіці Польща даними, вартість товарів становить 9076, 47 доларів США (234757 грн. 59 коп.), фактура №000039FE1609 від 03 жовтня 2016 року. Заниження вартісних показників при імпорті свідчить про заниження податкових зобов'язань по сплаті ПП «ТЕЦ» митних платежів при оформленні товарів за МД від 05 жовтня 2016 року №100270001/2016/271789.

В результаті співставлення відомостей про характеристики товарів перевіркою встановлено розбіжності при їх класифікації згідно із УКТ ЗЕД, зокрема, за МД від 05 жовтня 2016 року №100270001/2016/271789задекларовано 34 товарних позиції на загальну фактурну вартість 1 057, 53 доларів США, загальна вага товарів - 500 кг, загальна кількість - 2391 штук, відправник товарів - фірма «Pol-Cel Sp Z.O.O.» ul.Rampa Brzeska 63, 22-100 Chelm, Poland.

Згідно із експортною декларацією від 03 жовтня 2016 року №16PL391010У0426815, в країні відправлення заявлено: відправник - ОСОБА_5, АДРЕСА_1, отримувач товарів - громадянин України ОСОБА_4 (АДРЕСА_2). При експорті в Польщі задекларовано 17 товарних позицій, фактурна вартість товарів - 9076, 47 доларів США, загальна вага - 500 кг, загальна кількість - 2391 штук.

Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України (з наступними змінами та доповненнями) контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Згідно із частиною другою статті 346 Митного кодексу України (з наступними змінами та доповненнями) документальною плановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка передбачена в плані-графіку органу доходів і зборів та проводиться за місцезнаходженням підприємства, що перевіряється. У разі відсутності на підприємстві належних умов для роботи посадових осіб органу доходів і зборів перевірка такого підприємства, за згодою його керівника, може проводитися у приміщенні органу доходів і зборів.

Відповідно до статті 49 Митного кодексу України митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Пунктом 4 частини п'ятої статті 54 цього ж Кодексу передбачено, що орган доходів і зборів з метою здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів має право проводити в порядку, визначеному статтями 345 - 354 цього Кодексу, перевірки правильності визначення митної вартості товарів після їх випуску.

Згідно зі ст. 354 МК України результати перевірок оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу доходів і зборів та керівником підприємства, що перевірялося, або уповноваженою ним особою. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка. За результатами зустрічної звірки складається довідка. В акті перевірки зазначаються факти заниження і факти завищення податкових зобов'язань підприємства. При цьому рішення щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, їх митної вартості та країни походження, підстав для звільнення від оподаткування окремими документами не оформляються, а зазначаються в акті про результати перевірки.

Частиною шостою статті 345 цього ж Кодексу визначено, що результати перевірки оформлюються актом (довідкою) та є підставою для самостійного визначення органом доходів і зборів суми податкового зобов'язання підприємства щодо сплати митних платежів, застосування заходів, передбачених законами України.

Відповідно до пункту 54.4 статті 54 Податкового кодексу України у разі надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтверджених відомостей щодо країни походження, вартісних, кількісних або якісних характеристик, які мають значення для оподаткування товарів і предметів при ввезенні (пересиланні) на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України або території вільної митної зони, які відрізняються від задекларованих під час митного оформлення, контролюючий орган має право самостійно визначити базу оподаткування та податкові зобов'язання платника податків шляхом проведення дій, визначених пунктом 54.3 цієї статті, на підставі відомостей, зазначених у таких документах.

Згідно із підпунктом 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов'язань, визначених платником податків у митних деклараціях.

Отримані від уповноважених органів Республіки Польща документально підтверджені відомості щодо вартісних характеристик, які мають значення для оподаткування товару, які відрізняються від задекларованих під час митного оформлення, в силу приписів статті 352 Митного кодексу України правомірно були використані посадовими особами відповідача в ході проведення перевірки.

Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції зазначає, що судом першої інстанції, при вирішенні даного публічно-правового спору, правильно встановлено обставини справи та ухвалено законне рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права, постанова суду першої інстанції ґрунтується на повно, об'єктивно і всебічно з'ясованих обставинах, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, тому підстав для скасування постанови суду першої інстанції немає.

Керуючись ст.243, 246, 250, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

апеляційну скаргу Приватного підприємства «Транспортно-Експедиторський Центр» залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2017 року у справі № 803/1420/17 - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня проголошення.

У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя О. І. Довга судді І. І. Запотічний В. П. Сапіга