
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2018 рокуЛьвів№ 876/12654/17
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Обрізко І.М.
суддів Яворського І.О., Онишкевича Т.В.
за участю секретаря судового засідання Торкот Д.О.
представника відповідача - Шийовича С.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2017 року ухвалену суддею Карп'як О.О. в місті Львові о 14 годині 53 хвилині, повний текст складено 28 листопада 2017 року в справі № 813/3965/17 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про скасування податкового повідомлення-рішення, рішення про опис майна в податкову заставу, податкової вимоги, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернувся з адміністративним позовом про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення - рішення №1581-13 форми «Ф» від 12.07.2017, рішення про опис майна в податкову заставу №17525/10/13-01-17-04-09/26693 від 13.10.2017, податкової вимоги №26693-17 форми «Ф» від 10ю10.2017.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що транспортний засіб використовується з 2016 року, а тому підстави для нарахування транспортного податку, який використовується до 5 років відсутні. Також, зазначає, що у 2017 році автомобіль позивача вже не є об'єктом оподаткування, оскільки базовий податковий (звітний період) дорівнює одному року. Окрім того, автомобіль позивача не є об'єктом оподаткування у 2017 році, оскільки його середньоринкова вартість є меншою за визначену законом 1 200 000 грн. 00 коп. Вважає, що оскаржуване рішення винесено відповідачем неправомірно, чим порушено вимоги п.267.6.2 ПК України, а податкова вимога винесена з порушенням ст.56.15 ПК України.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2017 року позовні вимоги задоволено. Судом взято до уваги розрахунок середньо ринкової вартості легкових автомобілів для цілей оподаткування транспортним податком, проведений 08 листопада 2017 року відповідно до пункту 267.2 ст.267 ПК України, за Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року №66. Вказаний розрахунок проведений на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. У відповідності до цього розрахунку середньо ринкова вартість автомобіля Volkswagen Toureg 2016 року випуску, становить 1 100 805,75грн.
При визначенні об'єкта оподаткування має враховуватися не тільки Перелік, який міститься на вебсайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі, але і Методика визначення середньо-ринкової вартості легкових автомобілів.
Крім того, відповідачем не надано до суду доказів, які б підтверджували обґрунтованість винесеного податкового повідомлення - рішення та обов'язок позивача сплачувати транспортний податок за придбаний автомобіль.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, сторона відповідача подала апеляційну скаргу, в якій вказується на порушення норм матеріального та процесуального права, невідповідності висновків суду обставинам справи, просить його скасувати та постановити нове, яким в задоволенні позовних вимог відмовити.
В обґрунтування апеляційної скарги сторона відповідача покликається на те, що відповідно до відомостей, отриманих від органів внутрішніх справ, за позивачем рахується вказаний вище автомобіль, який зазначений у переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2017 році згідно ст. 267 ПК України, розмішеному на офіційному веб-сайті.
Судом не взято до уваги, що відомості для розрахунку та справляння податку щодо позивача отримані ДФС від ОВС та від центрального органу виконавчої влади.
Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, учасника справи, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу СХО 659015, позивачем 29.09.2016 року було зареєстровано загальний легковий універсал-В Volkswagen Touareg з об'ємом двигуна 2967 куб. см. (а.с.35).
12.07.2017 року ГУ ДФС у Львівській області прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ф» №1581-13, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за платежем «транспортний податок з фізичних осіб 18011000» у розмірі 25 000 грн. 00 коп. відповідно до п.п.54.3.3 п.54.3 ст.54, п.п.267.6.2 п.267.6 ст.267 ПК України.
Податковою вимогою від 10 жовтня 2017 року № 26693-17 форми «Ф» ГУ ДФС у Львівській області повідомлено ОСОБА_2 про те, що станом на 09 жовтня 2017 року сума податкового боргу платника податків становить 25 000 гривень.
13.10.2017 року ГУ ДФС у Львівській області прийнято рішення № 17525/10/13-01 - 17-04-09/26693 про опис майна платника податків ОСОБА_2 в податкову заставу.
У відповідності до вимог п.п. п.1 ст. 267 ПК України, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
Пунктом 4 ст. 267 ПК України передбачено, ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті Кодексу.
Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
У відповідності до п.п.267.6.6 п.267.6 ст.267 ПК України, за об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
Згідно п.п.2.1 п.2 ст.267 ПК України, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.
Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
З огляду на зазначене вище, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньо ринкова вартість яких станом на 1 січня 2017 року становить 1200000,00 грн., (375 х 3200 грн (мінімальний розмір заробітної плати з 1 січня 2017 року, встановлений Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік»).
У відповідності до п.14 Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року за №66, Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна та тип пального.
Враховуючи вищенаведені норми, а також здійснивши аналіз наданих документів, колегія суддів приходить до висновку, що згідно наданими позивачем документами, середньоринкова вартість автомобіля належного позивача була нижчою, ніж визначено вищезазначеним Законом, тобто автомобіль у спірних правовідносинах не є об'єктом оподаткування податку на транспортні засоби. Відповідачем не доведено, що вартість автомобіля позивача визначалась з врахуванням необхідних для цього даних.
З огляду на викладене, доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.
Керуючись ст. 315, 316, 321, 322, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області залишити без задоволення, постанову Львівського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2017 року у справі № 813/3965/17 - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя І. М. Обрізко судді І. О. Яворський Т. В. Онишкевич Повне судове рішення складено 23.02.2018 року.