
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2018 рокуЛьвів№ 876/518/18Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії :
головуючого судді: Гуляка В.В.
суддів: Гудима Л.Я., Довгополова О.М.,
за участі секретаря судового засідання: Омеляновської Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області,
на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2017 року про відмову в задоволенні заяви про перегляд за нововиявленими обставинами постанови суду (суддя - Чуприна О.В., час ухвалення - 10:39 год., місце ухвалення - м. Івано-Франківськ, дата складання повного тексту - 22 грудня 2017 р.),
в адміністративній справі №809/1186/17 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області,
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
встановив:
У серпні 2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до відповідача ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області, в якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача форми «Ф» від 05.06.2015 р. № 48180-17 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб на суму 25000 грн..
Відповідач позову не визнав, у суді першої інстанції подав заперечення, просив в задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.09.2017 року позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області за №48180-17 від 05.06.2015 р. про визначення ОСОБА_1 податкового зобов'язання за платежем: транспортний податок з фізичних осіб в розмірі 25000 гривень..
Відповідачем ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області 17.11.2017 р. подано до суду першої інстанції заяву про перегляд за нововиявленими обставинами вищевказаної постанови суду від 05.09.2017 року. Просив відповідач скасувати оскаржену постанову суду та прийняти нову постанову суду, якою в позові відмовити.
Вказана заява мотивована тим, що після набрання законної сили судовим рішенням в даній адміністративній справі ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області стала відома обставина, яка мала істотне значення при вирішенні спору по суті та є підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами. Істотною обставиною контролюючий орган вважає отриману ним інформацію Івано-Франківської міської ради щодо офіційного оприлюднення рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015 р. про встановлення на території міста транспортного податку.
Позивач ОСОБА_1 вказаної заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами не визнав, подав до суду першої інстанції заперечення, просив залишити заяву без задоволення, а оскаржену постанову суду без змін.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19.12.2017 року відмовлено в задоволенні заяви ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.09.2017 р. у справі №809/1186/17 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №48180-17 від 05.06.2015 р., та залишено в силі оскаржену постанову суду.
З цією ухвалою суду першої інстанції від 19.12.2017 року не погодився відповідач та оскаржив її в апеляційному порядку. Вважає апелянт, що судом було порушено ст.2. ст.242 КАС України, ст.267 ПК України, в результаті чого необгрунтовано підтримано позицію платника податків, а тому оскаржена ухвала суду підлягає скасуванню з підстав, викладених в апеляційній скарзі.
В обґрунтування апеляційних вимог апелянт зазначає, що прийняття податковим органом податкового повідомлення-рішення від 05.06.2015 р. №48180-17, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб в розмірі 25000 грн. є правомірними. ДПІ у м. Івано-Франківську отримано від Івано-Франківської міської ради інформацію щодо офіційного оприлюднення рішення Івано-Франківської міської ради від 16.01.2015 р. №1610-51, яким на території міста Івано-Франківська встановлено, зокрема, податок на майно, до якого належить транспортний податок. ДПІ у м. Івано-Франківську вважає дану обставину істотною для справи, яка не була відома відповідачу по справі і яка може вплинути на судове рішення.
За результатами апеляційного розгляду апелянт просить скасувати оскаржену ухвалу суду від 19.12.2017 р. та прийняти нове рішення, яким заяву про перегляд за нововиявленими обставинами задоволити.
Позивач апеляційної скарги не визнав, суду апеляційної інстанції подав відзив, просить оскаржену ухвалу суду від 19.12.2017 року залишити без змін, а апеляційну скаргу залишити без задоволення.
Згідно ч.4 ст.229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд апеляційної інстанції заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та докази по справі, обговоривши доводи, межі та вимоги апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду першої інстанції, вважає, що дану апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, з врахуванням наступного.
Матеріалами адміністративної справи підтверджується, що постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.09.2017 р. визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення ДПІ у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області №48180-17 від 05.06.2015 р., яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб в розмірі 25000 грн..
Ця постанова суду набрала законної сили.
Предметом розгляду в даній адміністративній справі було оскарження податкового повідомлення-рішення за №48180-17 від 05.06.2015 р., яким позивачу було визначено транспортний податок з фізичних осіб за 2015 рік в розмірі 25000 грн. (а.с. 12).
Враховуючи наведені заявником (відповідачем) доводи щодо перегляду за нововиявленими обставинами постанови суду від 05.09.2017 р., суд першої інстанції при винесенні ухвали від 19.12.2017 року вірно врахував, що рішення Івано-Франківської міської ради №1610-51 від 16.01.2015 р. та його оприлюднення досліджувалося судом першої інстанції під час розгляду даної адміністративної справи.
Зокрема, було встановлено, що рішення Івано-Франківської міської ради №1610-51 від 16.01.2015 р. не підлягає застосуванню в даних правовідносинах, а застосування контролюючим органом положень Податкового кодексу України з метою оподаткування транспортним податком не може мати місця у 2015 році. Факт опублікування рішення Івано-Франківської міської ради №1610-51 від 16.01.2015 р. не впливає на висновок суду про неможливість застосування норм Податкового кодексу України з метою оподаткування транспортним податком в 2015 році та неможливість застосування до спірних правовідносин рішення Івано-Франківської міської ради №1610-51 від 16.01.2015 р..
Отже, отримана відповідачем інформація про опублікування рішення Івано-Франківської міської ради №1610-51 від 16.01.2015 р. не утворює істотних для справи обставин.
Слід звернути увагу й на те, що факт опублікування рішення Івано-Франківської міської ради №1610-51 від 16.01.2015 р. був відомий відповідачу на час розгляду справи, а в запереченні поданому на заявлений адміністративний позов відповідач вказував на опублікування зазначеного рішення в газеті «Західний кур'єр» - 23.01.2015 р. (а.с. 45).
Згідно пункту 2 частини 4 статті 361 КАС України, докази, які не оцінювалися судом, стосовно обставин, що були встановлені судом, не можуть бути підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами.
Таким чином, відсутні підстави для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами в даній справі, а зазначені контролюючим органом обставини в поданій заяві про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення в адміністративній справі не є такими, що мають для справи істотне значення.
З врахуванням наведених вище норм законодавства та фактичних обставин справи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що судом першої інстанції при розгляді адміністративної справи всебічно і об'єктивно встановлено обставини справи, оскаржена ухвала суду винесена з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому немає підстав для її скасування.
Керуючись ст.ст. 243 ч.3, 308, 310, 312, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, суд
постановив:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області - залишити без задоволення.
Ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2017 року про відмову в задоволенні заяви про перегляд за нововиявленими обставинами постанови суду в адміністративній справі № 809/1186/17 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня її прийняття (проголошення), а у разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи чи в порядку письмового провадження - протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий: В.В. Гуляк
Судді: Л.Я. Гудим
О.М. Довгополов
Повний текст постанови виготовлено 26.02.2018 року