Категорія № 6.9
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 грудня 2009 року Справа № 2а-27872/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Островської О.П.
при секретарі Кірян О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Комунального підприємства «Жилсервіс № 8» про стягнення суми економічних санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
18.11.2009 року позивач Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача КП «Жилсервіс № 8», в обґрунтування якого вказав наступне. Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 07.10.2009 року по 12.10.2009 року була проведена перевірка КП «Жилсервіс № 8» з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні та застосуванні тарифів на роботи і послуги, за результатами якої був складений акт перевірки від 12.10.2009 року № 469. Перевіркою встановлено порушення відповідачем порядку формування, встановлення та застосування цін (тарифів), а саме: у період з 01.10.2006 року по 31.12.2008 року при застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених рішенням Стахановської міської ради від 05.09.2006 року № 371, від 20.04.2007 року № 165, від 16.10.2007 року № 533, від 20.05.2008 року № 250, від 16.09.2008 року № 467, було завищено вартість послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для мешканців буд. № 11 по вул. Юних Ленінців м. Стаханова, за рахунок включення повної вартості послуг «Обслуговування внутрішньо будинкових систем водопостачання та водовідведення», «Технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем теплопостачання», «Поточний ремонт конструктивних елементів, інженерних систем» при фактичному наданні цих послуг не в повному обсязі. Внаслідок цього підприємством у період з 01.11.2008 року по 31.12.2008 року необґрунтовано отримана виручка. Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 16.10.2009 року № 243 за вказане порушення на підставі ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 10123,59 грн., які складаються з штрафу в сумі 6749,06 грн. та вилучення необґрунтовано отриманої виручки в сумі 3374,53 грн. 19.10.2009 року рішення від 16.10.2009 року № 243, претензія і припис від 19.10.2009 року № 268 були направлені на адресу відповідача. Останній мав у місячний термін усунути порушення, однак, не зробив цього. Рішення оскаржено не було. Позивач просить стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 10123,59 грн. на користь Державного бюджету України, а також зобовязати відповідача виконати припис від 19.10.2009 року № 268.
Ухвалою суду від 23.12.2009 року позовні вимоги в частині зобовязання відповідача виконати припис Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 19.10.2009 року № 268 залишено без розгляду.
В іншій частині представник позивача підтримав позовні вимоги, дав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові, та просив стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 10123,59 грн.
Представник відповідача КП «Жилсервіс № 8» у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі та не заперечував проти стягнення економічних санкцій у розмірі 10123,59 грн.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.
Згідно зі п. 5 ч. 1, ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством .
У відповідності з п. 6 ч. 2 ст. 21 цього ж Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець зобовязаний проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.
П. 2 Загальної частини Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та при будинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року за №560 встановлено, що розмір тарифів (нормативних витрат, повязаних з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій) визначається по кожному будинку окремо залежно від кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій згідно з типовим переліком послуг.
Судом установлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 07.10.2009 року по 12.10.2009 року була проведена перевірка КП «Жилсервіс № 8» з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні та застосуванні тарифів на роботи і послуги, за результатами якої був складений акт перевірки від 12.10.2009 року № 469. Перевіркою встановлено порушення відповідачем порядку формування, встановлення та застосування цін (тарифів), а саме: у період з 01.10.2006 року по 31.12.2008 року при застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених рішенням Стахановської міської ради від 05.09.2006 року № 371, від 20.04.2007 року № 165, від 16.10.2007 року № 533, від 20.05.2008 року № 250, від 16.09.2008 року № 467, було завищено вартість послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для мешканців буд. № 11 по вул. Юних Ленінців м. Стаханова, за рахунок включення повної вартості послуг «Обслуговування внутрішньо будинкових систем водопостачання та водовідведення», «Технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем теплопостачання», «Поточний ремонт конструктивних елементів, інженерних систем» при фактичному наданні цих послуг не в повному обсязі. Внаслідок цього підприємством у період з 01.11.2008 року по 31.12.2008 року необґрунтовано отримана виручка в сумі 3374,53 грн.
У відповідності зі ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації, крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки, вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Рішенням позивача від 16.10.2009 року № 243 до відповідача застосовано економічні санкції у розмірі 6749,06 грн., крім того, вирішено вилучити суму необґрунтовано отриманої виручки в розмірі 3374,53 грн.
Вказане рішення було отримане відповідачем 21.10.2009 року, не було оскаржене.
Вказані обставини підтверджуються поясненнями сторін, актом № 469 від 12.10.2009 року (а.с. 3-7), рішенням № 243 від 16.10.2009 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни (а.с. 9).
Таким чином, позивачем правомірно застосовані економічні санкції до відповідача на загальну суму 10123,59 грн., тому позов підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 КАС України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про ціни і ціноутворення», суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства «Жилсервіс № 8» (94016, Луганська область, м. Стаханов, вул. Юних Ленінців, б. 1, кв. 3, р/р 26004590577561 в Стахановському відділенні АКБ «Укрсоцбанк», МФО 334011, і.к. 313489112047) на користь Державного бюджету України (код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач Держбюджет м. Стаханова, код 24046662, р/р 31114106700085) економічні санкції у сумі 10123 грн. 59 коп. (десять тисяч сто двадцять три грн. 59 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складено 23 грудня 2009 року.
Суддя О.П.Островська