Категорія 6.9
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 грудня 2009 року Справа 2а-26382/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ушакова Т.С.
при секретарі судового засідання Юрченко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Комунального підприємства «Доступне житло» Рубіжанської міської ради про стягнення економічних санкцій,
За участю представників сторін:
від позивача: Харченко О.О., довіреність від 21.05.2009 року № 34-03/2333,
від відповідача: не зявився,
В С Т А Н О В И В :
05 жовтня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Комунального підприємства «Доступне житло» Рубіжанської міської ради про стягнення економічних санкцій в сумі 5311,05 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 10.08.2009 року по 19.08.2009 року проводилась перевірка Комунального підприємства «Доступне житло» Рубіжанської міської ради з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги, за результатами якої складено акт від 19.08.2009 № 384.
Відповідно до зазначеного акту перевірки від 19.08.2009 № 384 встановлено, що відповідачем порушено порядок застосування тарифів, а саме: при застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій було завищено вартість послуг для населення за рахунок включення повної вартості фактично не наданих послуг, в тому числі:
- у період з 01.01.2009 року по 19.01.2009 року за рахунок включення повної вартості
послуг «Прибирання прибудинкової території» при її фактичному ненаданні мешканцям буд. № 79 «Г» по вул. Б.Хмельницького, буд. № 18 по вул. Менделеєва, буд. № 28 «А», № 31 по вул. Студентська. Сума необґрунтованої виручки складає 289,19 грн.;
- у період з 01.01.2009 року по 31.07.2009 року за рахунок включення повної вартості
послуги «Дератизація, дезінсекція» при її фактичному ненаданні мешканцям житлового фонду. Сума необґрунтовано отриманої виручки складає 74,02 грн.;
- у період з 01.01ж.2009 року по 30.06.2009 року за рахунок включення повної
вартості послуги «Обслуговування димовентиляційних каналів» при її фактичному ненаданні мешканцям житлового фонду. Сума необґрунтовано отриманої виручки складає 1407,14 грн.
Таким чином, судом встановлено, що загальна сума необґрунтовано отриманої виручки складає 1770,35 грн.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 21 Закону України « Про житлово-комунальні послуги» виконавець зобов'язаний розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.
Згідно ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни ціп, підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної виручки.
25.08.2009 року Держінспекцією з контролю за цінами в Луганській області винесено рішення за № 194 за вказане порушення на підставі ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 5311,05 грн., які складаються з штрафу в сумі 3540,70 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 1770,35 грн.
Рішення від 25.08.2009 за № 194, претензія та припис були направлені на адресу відповідача 26.08.2009 року та отримані ним 28.08.2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 305824.
Рішення Держінспекції оскаржено не було і на теперішній час є чинним.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування економічних санкцій, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
У звязку з тим, що відповідно до ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» позивач звільнений від сплати судового збору, тому питання про розподіл судових витрат не вирішується.
Керуючись ст. ст. 17, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства «Доступне житло» Рубіжанської міської ради економічні санкції в сумі 5311,05 грн. (пять тисяч триста одинадцять гривень пять копійок) на користь Державного бюджету України, код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет м. Рубіжне, код 24046780, р/р 31117106700071.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 28 грудня 2009 року.
СУДДЯ Т.С. УШАКОВ