
Справа № 822/3657/17
РІШЕННЯ
іменем України
20 лютого 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І.
за участі:секретаря судового засідання Яворська І.Ю., позивача ОСОБА_1 і його представника ОСОБА_2, представника відповідача Данилюка Р.Т. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою від 10.01.2018 за позовом ОСОБА_1, суд відкрив за правилами спрощеного позовного провадження у справі, в якому ОСОБА_1 просить: 1) визнати протиправною відмову від 17 серпня 2017 року Головного Управління Держгеокадастру у Хмельницькій області у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі ( на місцевості ) площею 3,8616 га із кадастровим номером НОМЕР_2 для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів Радковецької сільської ради Хмельницької області; 2) зобов'язати відповідача надати для ОСОБА_1 дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі ( на місцевості ) площею 3,8616 га із кадастровим номером НОМЕР_2 для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів Радковецької сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що являється членом Фермерського господарства "Ілля". 13 червня 2017 року загальними зборами ФГ "Ілля 2007" прийнято рішення про розпаювання земельної ділянки площею 10,0 га між членами господарства, і з метою отримання у власність земельної ділянки він звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області. Проте листом від 17 серпня 2017 року йому відмовлено у задоволенні клопотання, з посиланням на п. 6 ст. 118 ЗК України, та зазначення, що земельна ділянка в оренді ФГ "Ілля" не перебуває. Також зазначає, що посилання відповідача на закінчення договору оренди земельної ділянки, дія якого була передбачена до 17 серпня 2017 року, не ґрунтується на законі. Вважає, що положення ч.6 ст.118 ЗК України про необхідність надання документів про сільськогосподарську освіту чи досвід роботи у сільському господарстві на членів постійно діючого ФГ на нього не поширюється.
Відповідно до протокольної ухвали від 05.02.2017 було оголошено перерву в розгляді справи, а згідно з ухвалою від 09.02.2018 судом продовжено перерву у справі, яка була оголошена 05.02.2018, призначено наступне судове засідання на 20.02.2018 і витребувано докази по справі ( т.1, стор. 69 - 71, 170-171).
Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, покликаючись на ті ж докази, що вказані у позові та у відповіді на відзив ( т.1, стор.59-61). Додатково ОСОБА_1 пояснив суду, що має педагогічну освіту, і як підприємець займається перевезеннями. Він безоплатно не отримував земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства. Йому відомо, що він є членом фермерського господарства "Ілля 2007", членами якого є його рідні та родичі.
Представник відповідача в задоволенні позову просив відмовити з викладених у відзиві на позові підстав ( т. 1, стор.52-56). Зазначив, зокрема, що позивачем не було подано документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі, та надано неправдиву інформацію щодо перебування бажаної земельної ділянки в оренді ФГ "Ілля" (датою закінчення договору є 17.08.2017).
Заслухавши учасників судового розгляду, з'ясувавши обставини, на які вони покликаються як на підставу своїх вимог і заперечень, перевіривши докази, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.
Відповідно до п.1.1 Статуту фермерського господарства "Ілля 2007" у новій редакції, яка зареєстрована 26.12.2011, засновником господарства є ОСОБА_4. Згідно п.1.3 цього Статуту, членами господарства можуть бути подружжя, їх батьки, діти, які досягли 14-річного віку, та інші члени сім"ї, родичі, які об"єдналися для спільного ведення фермерського господарства, визнають і дотримуються положень Статуту фермерського господарства ( т.1, стор. 20).
15.08.2014 були зареєстровані Зміни та доповнення до Статуту фермерського господарства "Ілля 2007", згідно членом господарства став ОСОБА_5 (т.1, стор. 22).
Згідно з Змінами та доповненнями до Статуту фермерського господарства "Ілля 2007", які зареєстровані 13.05.2015 (т. 1, стор. 21), членами господарства стали ОСОБА_6, ОСОБА_7 і ОСОБА_1, який є позивачем у цій справі.
Отже, з 2015 року у Фермерському господарстві "Ілля 2007" рахується 5-ть членів, а саме: ОСОБА_4 (засновник), ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 і позивач ОСОБА_1
Крім цього судом встановлено: 1) ОСОБА_4 є також членом Фермерського господарства "Демковецьке", якій рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду у справі №822/3660/17, яке не набрало законної сили на момент прийняття цього рішення, зобов'язано Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області надати ОСОБА_4 дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 2,7751 га із кадастровим номером НОМЕР_3 для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів Радковецької сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області; 2) рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду у справі №822/3659/17, яке не набрало законної сили на момент прийняття цього рішення, зобов'язано Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області надати ОСОБА_6 дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 3,8618 га із кадастровим номером НОМЕР_2 для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів Радковецької сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області; 3) рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду у справі №822/3659/17, яке не набрало законної сили на момент прийняття цього рішення, зобов'язано Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області надати ОСОБА_7 дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 3,1487 га із кадастровим номером НОМЕР_4 для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів Радковецької сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області.
Згідно з договором оренди земельної ділянки від 07.11.2007 року, Старокостянтинівською РДА була передана ОСОБА_5 в оренду земельна ділянка загальною площею 10 га із земель запасу Радковецької сільської ради Старокостянтинівського району, строком до 17.08.2017 ( т.1, стор. 86-89).
Відповідно до Протоколу зборів членів фермерського господарства "Ілля 2007" від 13.06.2016 року прийнято рішення про розпаювання земельної ділянки площею 10 га рівними частками між членами господарства, що підтверджується протоколом від 13.06.2016 року ( т.1, стор. 17).
Наказом Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області № 22-1245-СГ від 24.01.2017 року ОСОБА_5 надано згоду на поділ земельної ділянки площею 10 га (кадастровий номер НОМЕР_5), яка розташована на території Радковецької сільської ради Старокостянтинівського району та перебуває в оренді згідно договору оренди землі від 07.11.2007 року ( т.1, стор.94).
Згідно з наказом Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області № 22-15756 - СГ від 03.08.2017 року погоджено ОСОБА_5 технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки державної власності площею 10,0000 га, кадастровий номер НОМЕР_5, в результаті поділу якої утворено три земельні ділянки, а саме: 1) НОМЕР_6 площею 2,9897 га; 2) НОМЕР_4 площею 3,1487 га; 3) НОМЕР_2 площею 3,8616 га ( т.1 стор.98).
Отже, члени фермерського господарства "Ілля 2007" в 2016 році прийняли рішення про розпаювання земельної ділянки площею 10 га (кадастровий номер НОМЕР_5), яка перебувала в оренді члена господарства ОСОБА_5, згідно договору оренди землі від 07.11.2007 року рівними частками між членами господарства, яких є 5-ть. При цьому ця земельна ділянка була поділена на 3-и частини, що погоджено Наказами Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області № 22-1245-СГ від 24.01.2017 року і № 22-15756 - СГ від 03.08.2017 року за підписом в.о. начальника Вжешневського О.В. Двом з 5-ти членів господарства, а саме ОСОБА_6 надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 3,8618 га із кадастровим номером НОМЕР_2 для ведення фермерського господарства і ОСОБА_7 надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 3,1487 га із кадастровим номером НОМЕР_4 для ведення фермерського господарства. Тобто, посадова особа відповідача наказами затвердила поділ земельної ділянки, яка перебувала в користуванні одного члена господарства на 3-и ділянки, що не відповідає рішенню зборів членів фермерського господарства "Ілля 2007" від 13.06.2016 року про розпаювання земельної ділянки площею 10 га рівними частками між членами господарства.
Частиною 1 ст.8 Закону України "Про фермерське господарство" в редакції яка була чинною на час створення Фермерського господарства "Ілля 2007" - 17.12.2007, було визначено, що після одержання державного акта на право власності на земельну ділянку або укладення договору оренди земельної ділянки та його державної реєстрації фермерське господарство підлягає державній реєстрації. Тобто, це фермерське господарство не могло бути зареєстровано без: 1) одержання державного акта на право власності на земельну ділянку чи 2) укладення договору оренди земельної ділянки та його державної реєстрації.
Відповідно до договору оренди землі від 07.11.2007 року ОСОБА_5 отримав для ведення фермерського господарства 10 га і в 2014 році став членом Фермерського господарства "Ілля 2007", що, відповідно, з урахуванням вимог згаданої ст.8 і редакції, яка була чинною в 2014 році Закону України "Про фермерське господарство" та вимог ст.12 цього Закону, свідчить про порушення цих норм.
Згідно з ч.1 ст.12 Закону України "Про фермерське господарство" в редакції, яка була чинною з 30.10.2014, землі фермерського господарства можуть складатися із: а) земельної ділянки, що належить на праві власності фермерському господарству як юридичній особі; б) земельних ділянок, що належать громадянам - членам фермерського господарства на праві приватної власності; в) земельної ділянки, що використовується фермерським господарством на умовах оренди. Аналогічна норма визначена і в чинній редакції Закону.
Отже, ОСОБА_5, який став членом Фермерського господарства "Ілля 2007" в 2014 році не міг передати цьому господарству 10 га, які отримав для ведення фермерського господарства в 2007 році і це господарство не мало і не має цієї землі в користуванні. Крім цього, потрібно враховувати, що доказів використання цієї землі цим фермерським господарством суду не надано, як і будь-якої іншої землі.
Письмовою інформацією Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, відділ у Старокостянтинівському районі, за №0-22-0.30-166/113-18 від 09.02.2018 стверджено, що за ФГ "Ілля 2007" земельна ділянка у власності чи користуванні не зареєстрована (т.2, стор. 4).
Пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 року визначено, що Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності та земельних відносин, а також у сфері Державного земельного кадастру.
Згідно з п.7 зазначеного Положення, Держгеокадастр здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до п."а" ч.3 ст.22 ЗК України, землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.
Статтею 31 ЗК України визначено, що землі фермерського господарства можуть складатися із: а) земельної ділянки, що належить на праві власності фермерському господарству як юридичній особі; б) земельних ділянок, що належать громадянам - членам фермерського господарства на праві приватної власності; в) земельної ділянки, що використовується фермерським господарством на умовах оренди. Громадяни - члени фермерського господарства мають право на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю).
Згідно з ч. 1 ст. 32 ЗК України громадянам України - членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність надані їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради.
Відповідно до п. "в" ч. 3 ст. 116 ЗК України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених вказаним Кодексом.
Згідно з ч. 6 ст. 118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення, зокрема, фермерського господарства у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Пунктом "а" ч. 1 ст. 121 ЗК України передбачено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 ЗК України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою вказаної статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Статтею 1 Закону України від 22.05.2003, № 858-IV "Про землеустрій" (далі - Закон №858-IV), визначено, що технічна документація із землеустрою - це сукупність текстових та графічних матеріалів, що визначають технічний процес проведення заходів з використання та охорони земель без застосування елементів проектування.
Згідно із ст.25 Закону №858-IV, документація із землеустрою розробляється у вигляді схеми, проекту, робочого проекту або технічної документації. Види документації із землеустрою: а) схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць; б) проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць; в) проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів; г) проекти землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; ґ) проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок; д) проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб; е) проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь; є) проекти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів; ж) проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв); з) робочі проекти землеустрою; и) технічна документація із землеустрою щодо визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України; і) технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); ї) технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту; й) технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок; к) технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель. Види документації із землеустрою та їх склад встановлюються виключно цим Законом.
Позивач звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявою від 07.08.2017, яка була зареєстрована 08.08.2017, у якій просив відповідно до ст.55 Закону України "Про землеустрій" надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення фермерського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності площею 2,9897 га за межами населених пунктів Радковецької сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_6 без зміни цільового використання, дана земельна ділянка перебуває в оренді члена ФГ "Ілля-2007" ОСОБА_10 ( т.1, стор.78).
Частинами 1 - 2 ст.55 Закону №858-IV визначено, що встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) проводиться відповідно до топографо-геодезичних і картографічних матеріалів. Встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Відповідно до ч.10 цієї статті, Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає: а) завдання на складання технічної документації із землеустрою; б) пояснювальну записку; в) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою (у випадках, передбачених законом); г) згоду власника земельної ділянки, а для земель державної та комунальної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на відновлення меж земельної ділянки користувачем; ґ) довідку, що містить узагальнену інформацію про землі (території); д) копію документа, що посвідчує фізичну особу, або копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; е) копію документа, що посвідчує право на земельну ділянку (у разі проведення робіт щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); є) копію правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці (за умови якщо права власності на такі об'єкти зареєстровані); ж) матеріали польових топографо-геодезичних робіт; з) план меж земельної ділянки, складений за результатами зйомки, на якому відображаються зовнішні межі земельної ділянки із зазначенням власників (користувачів) суміжних земельних ділянок, усі поворотні точки меж земельної ділянки, лінійні проміри між точками на межах земельної ділянки, межі вкраплених земельних ділянок із зазначенням їх власників (користувачів); и) кадастровий план земельної ділянки; і) перелік обмежень у використанні земельної ділянки; ї) у разі необхідності документ, що підтверджує повноваження особи діяти від імені власника (користувача) земельної ділянки при встановленні (відновленні) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); й) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання, що включається до документації із землеустрою після виконання робіт із встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками.
Згідно з листом від 17.08.2017 за №Л-20592/0-11954/6-17 відповідачем повідомлено, що задовольнити клопотання ОСОБА_1 немає можливості. Зазначено, що відповідно до п. 6 ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі. Також вказано, що земельна ділянка в оренді ФГ "Ілля-2007" (договір оренди від 07.11.2007 року), не перебуває ( т.1, стор.77).
Отже, позивач в порядку ст.55 Закону №858-IV просив надати дозвіл на виготовлення технічної документації, а саме одного із її видів, визначених ст.25 Закону №858-IV, п."і" - технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Відповідач, посилаючись на п.6 ст.118 ЗК України, відмовив позивачу у задоволенні його клопотання, але ОСОБА_1 не просив вирішити питання щодо одержання безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, тому відмова у формі листа за №Л-20592/0-11954/6-17 від 17.08.2017 є протиправна. При цьому відповідач не дав оцінку і не перевірив законність наказу №22-15756-сг від 03.08.2017, яким погодив гр. ОСОБА_5 поділ земельної ділянки площею 10 га на 3-и ділянки, відповідно до Технічної документації із землеустрою ПП "Хмельницькгеопроект", якою не враховано Протокол зборів членів ФГ "Ілля 2007" від 13.06.2016, про поділ 10 га рівними частинами між 5-а членами господарства, а не на 3-х, вимоги ст.ст. 8, 12 Закону України "Про фермерське господарство", ст.ст.31, 32 ЗК України і ст.26, Закону №858-IV, якою визначено, що замовниками документації із землеустрою можуть бути органи державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, землевласники і землекористувачі, що також детально описано вище. З урахуванням цього та іншого встановленого, суд вважає, що за відсутності підстав для задоволення вимоги про надання для ОСОБА_1 дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі ( на місцевості ) площею 3,8616 га із кадастровим номером НОМЕР_2 для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів Радковецької сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, потрібно зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 02.08.2017 для прийняття законного і обґрунтованого рішення, давши оцінку своїм рішенням (наказу №22-15756-сг від 03.08.2017) щодо цієї землі і враховуючи встановлене у цій адміністративній справі.
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст. 78 цього Кодексу.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач частково довів позовні вимоги, а суб'єкт владних повноважень не довів, що діяв у межах закону, що підтверджено доказами, які перевірено судом, тому позов задовольняється частково.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області (вул. Інститутська, 4/1, м. Хмельницький, код ЄДРПОУ 38428145) про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Головного Управління Держгеокадастру у Хмельницькій області у наданні ОСОБА_1 дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 3,8616 га із кадастровим номером НОМЕР_2 для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів Радковецької сільської ради Хмельницької області, яка оформлена листом від 17 серпня 2017 року за № Л-20592/0-11954/6-17.
Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 02.08.2017 про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 3,8616 га із кадастровим номером НОМЕР_2 для ведення фермерського господарства за межами населених пунктів Радковецької сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області.
В решті вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 640 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з його проголошення, а у випадку, якщо в судовому засіданні були проголошені вступна та резолютивна частини рішення суду, - з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 23 лютого 2018 року
Головуючий суддя А.І. Петричкович