
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2018 р. Справа№805/4784/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
судді Кірієнка В.О.,
при секретарі Кіксель В.П.,
за участю представників сторін
представника позивача Мельникова Д.В.,
представника відповідача Ярової С.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "СРЗ" до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправним і скасування наказу,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "СРЗ" звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправним і скасування наказу №1601 від 14.12.2017року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в порушення приписів ст.3 Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» відповідачем було прийнято спірний наказ №1601 від 14.12.2017року про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «СРЗ». Вказав, що згідно Порядку формування плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України за №524 від 06.02.2015року проекти планів-графіків на наступний квартал формуються територіальними органами ДФС не пізніше 20 числа останнього місяця поточного кварталу засобами інформаційних систем ДФС. Проте, як вбачається з наказу, план-графік проведення планових документальних перевірок платників податків на 4 квартал 2017року був затверджений в.о. Голови ДФС України лише 02.10.2017року та не був оприлюднений. Окрім іншого, позивач зазначив, що спірний наказ печаткою контролюючого органу не скріплений, отже, згідно приписів п.81.1 ст.81 Податкового кодексу України не є дійсним. В додаткових поясненнях до позовних вимог від 16.02.2018року позивач зазначив, що план-графік проведення перевірок на відповідний квартал не був сформований у визначені Порядком №524 терміни, також не вбачається за який період було проаналізовано діяльність підприємства та яким чином вираховувся ступень ризику, проте, план-графік має включати платників податків, які мають найбільші критерії ризику визначені у відповідності до Порядку №524, у тому числі за даними інформаційних систем ДФС.
Просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував. В матеріалах справи наявні письмові заперечення на адміністративний позов, в яких зазначено, що на підставі приписів п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.77.1, 77.4 ст.77, п.82.1 ст.82 Податкового кодексу України та плану-графіку проведення планових документальних перевірок платників податків на 4 квартал 2017року, затвердженого в.о. Голови ДФС України Проданом В.С. 02.10.2017року, Головним управлінням Державної фіскальної служби у Донецькій області було прийнято спірний наказ №1601 від 14.12.2017року. Також, 14.12.2017року було складено повідомлення №408/10/05-99-14-15/32183383 про проведення перевірки, відповідно до якого було зобов'язано позивача забезпечити надання всіх необхідних документів, що підтверджують дані податкових декларацій. Відповідач зазначив, що позивачем було допущено до проведення перевірки посадових осіб податкового органу, що підтверджується направленнями на перевірку.
Просив в позовних вимогах відмовити повністю.
Представник позивача в судовому засіданні на позовних вимогах наполягав, представник відповідача проти позовних вимог заперечував.
Ухвалою суду від 26.12.2018 року провадження за даною справою було відкрито та призначено підготовче засідання на 10.01.2018 року.
Pозгляд справи №805/4784/17-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СРЗ" до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправним та скасування наказу від 14.12.17р. №1601 про проведення документальної планової виїзної перевірки з 10 січня 2018 р. було відкладено на 06 лютого 2018 р., що підтверджується довідкою про відкладення розгляду справи.
Ухвалою суду від 06.02.2018року було призначено судовий розгляд адміністративної справи № 805/4784/17-а по суті, на 15 лютого 2018 року та витребувано у Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області оригінал спірного наказу № 1601 від 14.12.2017 року про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ "СРЗ" та план-графік проведення планових документальних перевірок платників податків на ІV квартал 2017року, затвердженого 02.10.2017року, докази направлення на адресу ТОВ "СРЗ" повідомлення про проведення вказаної планової перевірки позивача.
15.02.2018року розгляд справи було відкладено на 20.02.2017року.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, встановивши яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, встановив наступне.
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "СРЗ", зареєстрований 26.11.2002року в якості юридичної особи за кодом ЄДРПОУ 32183383 (87510, м. Маріуполь, пр. Адмірала Луніна, буд.2) (а.с.9-12).
Відповідач, Головне управління Державної фіскальної служби у Донецькій області, є юридичною особою та у відповідності до норм Податкового кодексу України є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених цим Кодексом, а також перевіряти достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків та зборів.
Головним управлінням ДФС у Донецькій області, відповідно до Плану - графіку проведення планових документальних перевірок платників податків на 4 квартал 2017 року, затвердженого в.о Голови Державної фіскальної служби України Проданом М.В. 02.10.2017року, було прийнято спірний наказ від 14.12.2017 року № 1601 про проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженої відповідальністю «СРЗ», з 27.12.2017року з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014року по 30.09.2017року.
Відповідно п.77.4 ст.77 Податкового кодексу України копія наказу ГУ ДФС у Донецькій області від 14.12.2017р. № 1601 та письмове повідомлення від 14.12.2017р.№ 408/10/05-99-14-15/32183383 із зазначенням дати початку проведення перевірки були надіслані підприємству рекомендованим листом з повідомленням про вручення 15.12.2017р., тобто за 10 календарних днів до дня проведення перевірки, про що свідчить фіскальний чек ВПЗ № 55ЦПЗ №5 Дон. Дирекції ПАТ «Укрпошта» від 15.12.2017 р. ПН 215600426655 (а.с.23-24).
За податковою адресою підприємства - платника податків, а саме, 87510, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Адмінара Луніна, 2, 27.12.2017року посадовими особами, що проводять перевірку здійснено виїзд для ознайомлення посадових осіб товариства з направленнями на перевірку за здійсненням документальної планової виїзної перевірки.
Під час виїзду, згідно вимог п.п. 81.1 ст.81 Податкового Кодексу України головному бухгалтеру підприємства Дрюк Анастасії Анатоліївні були пред'явлені :
- направлення на перевірку від 26 грудня 2017 року № 2161, № 2187, № 2188, №2189 № 2190, № 2191, № 2192, № 2193, № 2194, № 2195;
- службові посвідчення посадових осіб ГУ ДФС у Донецькій області Сидоренко Л.Є., Панькову А.М., Хоменко І.О., Галла С.А, Ткаченко П.І., Крікорова К.Р., Аврамова А.В., Омельяненко І.М., Вербиць Т.С, Шестакову Т.Л.
Таким чином, документальну планову виїзну перевірки ТОВ «СРЗ» було розпочато 27.12.2017р.
Відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України (далі по тексту ПК України) контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Згідно пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Приписами підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України визначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальною плановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Згідно з пунктом 77.4 статті 77 Податкового Кодексу України право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Відповідно до п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.
При пред'явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.
Отже, документальна перевірка проводиться на підставі наказу керівника контролюючого органу та за наявності підстав для її проведення, а право на проведення такої перевірки надається за умови пред'явлення копії наказу про проведення фактичної перевірки та направлення на проведення такої перевірки; у свою чергу непред'явлення таких документів є підставою для недопущення посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірки.
Згідно з п. 77.1 ст. 77 Податкового кодексу України (в редакції, яка діяла до 01.01.2017 року), документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
З 01 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21.12.2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі по тексту - Закон № 1797).
Пунктом 42 Закону № 1797 у статті 77 Податкового кодексу України п.77.1 доповнено абзацом другим такого змісту: «План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки».
Таким чином, формування річного плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків здійснювалось у 2017 році на 2018 рік, який було оприлюднено на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.
Так, з пояснень представника відповідача вбачається, що План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків у 2017 році формувався відповідно до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524 (зі змінами), зареєстрованим у Мінюсті 24.06.2015 за № 751/27196 (далі Порядок №524). Зазначений наказ ДФС розміщено на офіційному веб-порталі ДФС в розділі «Публічна інформація».
Відповідно до п. 77.2 ст. 77 Податкового кодексу України (в редакції з 01.01.2017року) до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Формування переліку платників податків до розділів I та II плану-графіка проводиться за критеріями ризиків згідно з вимогами пункту 5 цього розділу, у тому числі за даними інформаційних систем ДФС. При плануванні на I квартал наступного року враховуються показники за результатами діяльності платника податків за 9 місяців поточного року, на II та III квартали - за попередній рік, на IV квартал - за перше півріччя поточного року. Якщо податковим (звітним) періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, при плануванні враховуються показники за попередній рік (п. 2 Розділу ІІІ вказаного Порядку).
До плану-графіка в першу чергу включаються платники податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, обов'язкових платежів (п. 3 Розділу ІІІ Порядку №524).
Структурні підрозділи ДФС надають Департаменту аудиту ДФС до 25 числа другого місяця кварталу аргументовані пропозиції для врахування при формуванні плану перевірок ризикових платників податків, які належать до кластерних об'єднань платників податків, та їх контрагентів з обґрунтуванням необхідності включення. Пропозиції структурних підрозділів ДФС направляються Департаментом аудиту ДФС до територіальних органів ДФС для використання при формуванні плану-графіка на наступний квартал (п. 4 Розділу ІІІ Порядку).
З аналізу вказаних правових норм вбачається, що план - графік проведення перевірок на відповідний квартал формується у визначені терміни та має включати платників податків, які мають найбільші критерії ризику визначені у відповідності до вищевказаного Порядку, у тому числі за даними інформаційних систем ДФС.
Таким чином, враховуючи вищезазначені норми права та встановлені обставини справи, зокрема, що контролюючий орган не надав інформації з приводу процедури та підстав включення позивача до плану - графіку (з наданої Інформаційно - аналітичної довідки (таблиці з назвою «Ризики»(а.с.91-104)) не вбачається за який період було проаналізовано діяльність підприємства та яким чином вираховувався ступінь ризику, не зазначені аргументовані пропозиції з обґрунтуванням необхідності включення позивача до плану-графіку планових перевірок на 4 квартал), суд дійшов висновку, що відповідачем не дотримано умов та порядку прийняття контролюючим органом рішення про проведення перевірки, що в свою чергу не може бути належною підставою для прийняття оскаржуваного наказу.
Суд не приймає посилання позивача про те, що оскаржувані накази прийняті в порушення вимог статті 3 Закону України "Про тимчасові заходи на проведення антитерористичної операції" від 02.09.2014 р. № 1669, оскільки зазначеним Законом визначаються тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення визначаються.
Відповідно до ст. 3 Закону № 1669 органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, у період та на території проведення антитерористичної операції тимчасово забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику.
Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).
Згідно ст. 2 цього Закону передбачено, що дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів валютного контролю, митного контролю на кордоні, державного експортного контролю, контролю за дотриманням бюджетного законодавства, банківського нагляду, державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, державного нагляду (контролю) в галузі телебачення і радіомовлення.
Між тим, на виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 Прикінцеві та перехідні положення Закону № 1669, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1275-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція, та визначення такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів" затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснюється антитерористична операція.
Пунктом 3 даного Розпорядження визнано такими, що втратили чинність розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053 "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснюється антитерористична операція", а також розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року №1079 "Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053".
Розпорядженням від 02 грудня 2015 року № 1275-р Кабінет Міністрів України затвердив перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. Підпунктами 20 пункту 1 додатку до вказаного розпорядження м. Маріуполь віднесено до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.
Таким чином, з 30 жовтня 2014 року та на час розгляду даної справи в судовому порядку місто Маріуполь є населеним пунктом, на території якого здійснюється антитерористична операція.
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (№ 71-VIII) у 2015 та 2016 р. встановлено мораторій на проведення перевірок підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік або з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Позивачем не надано суду доказів того, що обсяги доходу підприємства за попередній календарний рік склали менше 20 мільйонів гривень.
Відповідно до вимог ст. 2 Закону № 1728 встановлено до 31 грудня 2017 р. мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду контролю у сфері господарської діяльності.
Водночас, статтею 6 вказаного Закону встановлені випадки, на які даний мораторій не поширюється. Зокрема, на відносини, що виникають під час проведення заходів нагляду (контролю) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, та його територіальними органами.
При цьому, термін дії обмежень на проведення перевірок платників податків Державною фіскальною службою України та її територіальними органами, встановлених п. 3 Прикінцевих положень Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи", на 2017 рік не продовжено.
Зокрема, законом України від 03 листопада 2016 року № 1726-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" на період проведення антитерористичної операції забороняється проведення перевірок органами Державної фіскальної служби України суб'єктів господарювання, що провадять діяльність в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення.
Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджуються та актуалізуються Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України від 2 вересня 2014 року №1669-VII "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції".
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року № 1085-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення" (далі по тексту - Розпорядження № 1085) затверджено перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (згідно з додатком1) та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (згідно з додатком 2).
Суд зазначає, що згідно вказаного Розпорядження № 1085 місто Маріуполь не відноситься до жодного з зазначених вище переліків населених пунктів.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Суд, також, критично оцінює доводи представника позивача щодо порушення податковим органом приписів п.81.1 ст.81 Податкового кодексу України в частині відсутності у спірному наказі печатки контролюючого органу, оскільки згідно оригіналу наказу №1601 від 14.12.2017року про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «СРЗ» підпис першого заступника начальника ГУ ДФС у Донецькій області Долозіної І.Л. скіплена печаткою відповідного податкового органу.
Отже, враховуючи відсутність в матеріалах справи доказів, що свідчили б за який період контролюючим органом було проаналізовано діяльність позивача та яким чином вираховувався ступінь ризику, не зазначені аргументовані пропозиції з обґрунтуванням необхідності включення позивача до плану-графіку планових перевірок на 4 квартал 2017року, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
З вищевказаних мотивів суд дійшов висновку, що оскаржуване рішення суб'єкта владних повноважень є таким, що вчинено без урахування вимог частини другої статті 2 цього Кодексу, з огляду на що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно вимог п.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись Конституцією України, ст. ст. 2-15, 31-32, 72-80, 160-161, 168, 171, 173-183, 192-198, 210, 223-225, 227-229, 241-246, 250-251, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "СРЗ" (ЄДРПОУ 32183383, місцезнаходження: 87510, м. Маріуполь, пр. Адмірала Луніна, буд.2) до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області (ЄДРПОУ 39406028, місцезнаходження: 85612, Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130 Таганрозької дивізії, 114,) про визнання протиправним та скасування наказу № 1601 від 14.12.2017 року про проведення документальної планової виїзної перевірки - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області № 1601 від 14.12.2017 року про проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "СРЗ" .
Стягнути з Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області (за рахунок бюджетних асигнувань) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СРЗ" (ЄДРПОУ 32183383, місцезнаходження: 87510, м. Маріуполь, пр. Адмірала Луніна, буд.2) судовий збір у розмірі 1 600 (одна тисяча шістсот) грн.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 02.03.2018 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя Кірієнко В.О.