Ухвала суду № 72397185, 22.02.2018, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2018
Номер справи
338/1212/17
Номер документу
72397185
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про зупинення апеляційного провадження

22 лютого 2018 рокуЛьвів№ 876/110/18

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючий суддя -ОСОБА_1суддів -ОСОБА_2 ОСОБА_3

за участю секретаря судового засідання Лемцьо І.В.,

позивача ОСОБА_4,

представника позивача ОСОБА_5,

представника відповідача ОСОБА_6,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові питання щодо зупинення апеляційного провадження у справі за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області на постанову Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 07 грудня 2017 року у справі № 338/1212/17 (постанова ухвалена у селищі Богородчани у складі головуючого судді Круль І.В., повний текст постанови складено 11.12.2017) за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області про визнання дій та бездіяльності неправомірними та зобов'язання до вчинення дій,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_4 09.11.2017 звернувся в суд із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області, в якому просив визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про відмову йому у перерахунку пенсії з часу її призначення із врахуванням всіх складових грошового забезпечення за останніх 24 календарних місяці служби перед звільненням, з яких справлялися страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, протиправними; зобов’язати відповідача провести перерахунок йому пенсії з часу її призначення і врахувати всі складові грошового забезпечення за останніх 24 календарних місяці служби перед звільненням, з яких справлялися страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, саме: - у 2012 році матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань та матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі - 5591 грн. 73 коп., - за 2013-2014 роки: - матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі - 1200 грн., разову премію у розмірі 513 грн. 35 коп. та одноразову грошову допомогу при звільненні в розмірі - 37 889 грн. 78 коп., на загальну суму 45194 грн. 86 коп. та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати суми пенсії; визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано - Франківській області про відмову у перерахунку пенсії з 01.01.2016 у зв’язку із прийняттям Закону України «Про Національну поліцію» та нормативно-правових актів, які регулюють грошове забезпечення поліцейських, протиправною та зобов’язати відповідача провести такий перерахунок з 01.01.2016 відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» та нормативно-правових актів, які регулюють грошове забезпечення поліцейських, за нормами чинними станом на 01.01.2016 відповідно до поданої від 16.05.2017 за № 436/108/05/8-17 довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківської області та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати суми пенсії.

Постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 07 грудня 2017 року адміністративний позов задоволено повністю. Визнано дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про відмову ОСОБА_4 у перерахунку пенсії з часу її призначення із врахуванням всіх складових грошового забезпечення за останніх 24 календарних місяці служби перед звільненням, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне (соціальне) страхування - протиправними. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_4 з часу її призначення і врахувати всі складові грошового забезпечення за останніх 24 календарних місяці служби перед звільненням, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне (соціальне) страхування, саме: у 2012 році - матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань та матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі 5591 грн. 73 коп.; за 2013-2014 роки - матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі 1200 грн.; разову премію в розмірі 513 грн. 35 коп. та одноразову грошову допомогу при звільненні в розмірі 37889 грн. 78 коп., на загальну суму 45194 грн. 86 коп. та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати суми пенсії. Визнано бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано- Франківській області про відмову ОСОБА_4 у перерахунку пенсії з 01.01.2016 року у зв'язку із прийняттям Закону України «Про Національну поліцію» та нормативно-правових актів, які регулюють грошове забезпечення поліцейських - протиправною. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_4 з 01.01.2016 року відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» та нормативно-правових актів, які регулюють грошове забезпечення поліцейських, за нормами чинними станом на 01.01.2016 року відповідно до поданої від 16.05.2017 року за № 436/108/05/8-17 довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Івано - Франківській області та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати суми пенсії.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції Головне управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області оскаржило його в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове, яким в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

У судовому засіданні 22 лютого 2018 року колегія суддів поставила на обговорення питання щодо зупинення апеляційного провадження у даній справі, в зв’язку з тим, що ухвалою Верховного суду від 01.02.2018 у справі №820/6514/17 відкрито провадження у зразковій адміністративній справі.

У судовому засіданні учасники судового розгляду не заперечили щодо зупинення апеляційного провадження.

Вирішуючи питання щодо зупинення апеляційного провадження у справі №338/1212/17, колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 290 Кодексу адміністративного судочинства України якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом як судом першої інстанції.

Пунктом 21 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що типовими адміністративними справами є адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб’єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.

Ухвалою Верховного Суду від 1 лютого 2018 року відкрито провадження у зразковій адміністративній справі за позовом ОСОБА_7 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії (справа №Пз/9901/8/18 820/6514/17).

Ознаками вказаної типової справи, є такі:

1) позивач: пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якій призначено пенсію згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ»;

2) відповідач: суб'єкт владних повноважень - територіальний орган Пенсійного фонду України, на обліку якого стоїть позивач та який здійснює виплату пенсії позивачу;

3) предмет спору: бездіяльність відповідача щодо перерахунку та виплати пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ з 1 січня 2016 року згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданих відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

Згідно ч. 1 ст. 291 Кодексу адміністративного судочинства України суд який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.

Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.

Колегія суддів дійшла висновку, що дана справа підпадає під ознаки типової, що викладені в ухвалі Верховного Суду від 1 лютого 2018 року у справі №Пз/9901/8/18 820/6514/17, а відтак і про необхідність зупинення провадження по даній справі до набрання законної сили судовим рішенням Верховного суду.

Керуючись статтями 236, 241, 243, 248, 294, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

у х в а л и в:

Зупинити провадження у справі №338/1212/17 за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області на постанову Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 07 грудня 2017 року до набрання законної сили рішенням Верховного суду у зразковій адміністративній справі №Пз/9901/8/18 820/6514/17.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя ОСОБА_1 судді ОСОБА_2 ОСОБА_3

Текст ухвали складено 23.02.2018