
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2018 рокуЛьвів№ 876/215/18
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Улицького В.З.
суддів: Довгої О.І., Кузьмича С.М.
при секретарі судового засідання: Герман О.В.
за участі представника відповідача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.12.2017 року (ухвала прийнята о 10:46 хв. у м. Івано-Франківську судом у складі головуючого судді Кафарського В.В.) у справі за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИЛА:
14 грудня 2017 року до суду першої інстанції надійшла заява Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.07.2017 року у справі 809/898/17 за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 50072-17 від 09.09.2015 року.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.12.2017 року заяву Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську про перегляд постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.07.17 за нововиявленими обставинами у справі № 809/898/17 за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 50072-17 від 09.09.2015 року залишено без задоволення.
Вказану ухвалу в апеляційному порядку оскаржив відповідач, у апеляційній скарзі покликається на те, що оскаржувана ухвала винесена з порушенням норм процесуального права та є незаконною, просить ухвалу суду першої інстанції скасувати та прийняти нову, якою справу направити на продовження розгляду до суду першої інстанції.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Згідно ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судовою колегією апеляційного суду встановлено, що у червні 2017 року позивач звернулася в суд з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 50072-17 від 09.09.2015 року.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.07.2017 адміністративний позов ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 50072-17 від 09.09.2015 задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області № 50072-17 від 09.09.2015, яким ОСОБА_2 визначено суму податкового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб в розмірі 25 000,00 грн.
Предметом розгляду в даній адміністративній справі було оскарження податкового повідомлення-рішення за № 50072-17 від 09.09.2015, яким орган державної податкової служби визначив позивачу транспортний податок з фізичних осіб в розмірі 25 000,00 грн.
Заяву про перегляд за нововиявленими обставинами постанови суду в цій справі відповідач, отриману ним інформацію Івано-Франківської міської ради щодо офіційного оприлюднення рішення Івано-Франківської міської ради за № 1610-51 від 16.01.2015, вважає підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, передбаченими пунктом 1 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, а таку інформацію істотною для справи обставиною, що йому не була і не могла бути відомою.
Судовою колегією апеляційного суду встановлено, що рішення Івано-Франківської міської ради за №т 1610-51 від 16.01.2015 та його оприлюднення досліджувалося судом під час розгляду даної адміністративної справи.
Рішення Івано-Франківської міської ради за № 1610-51 від 16.01.2015 не підлягає застосуванню в даних правовідносинах, а застосування контролюючим органом положень Податкового кодексу України з метою оподаткування транспортним податком може мати місце не раніше 2016 року.
Апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції, що Обставина опублікування рішення Івано-Франківської міської ради за № 1610-51 від 16.01.2015 на висновок суду про неможливість застосування норм Податкового кодексу України з метою оподаткування транспортним податком в 2015 році та неможливості застосування до спірних правовідносин рішення Івано-Франківської міської ради за № 1610-51 від 16.01.2015 не впливає.
Відтак, отримана відповідачем інформація про опублікування рішення Івано-Франківської міської ради за № 1610-51 від 16.01.2015 не утворює істотних для справи обставин.
Узагальнюючи наведене, суд апеляційної інстанції переконаний, що судом першої інстанції надано належну оцінку наявним у справі доказам, а їх достатня кількість та взаємний зв'язок у сукупності дали змогу суду першої інстанції зробити вірний висновок про відмову у задоволені заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Враховуючи викладене, колегія суддів не вбачає підстав для скасування ухвали суду першої інстанції.
З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, правова оцінка доказів дана вірно, а відтак у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 243 ч. 3, 308, 310, 312, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, колегія суддів,-
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області залишити без задоволення, а ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.12.2017 року у справі №809/898/17 – без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту прийняття.
На Постанову протягом тридцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя ОСОБА_3 судді ОСОБА_4 ОСОБА_5 Повне судове рішення складено 20.02.2018 року