Справа № 2-а-6169/09/1170
Категорія статобліку 6.6.5
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2009 року 14 год. 33 хв. м. Кіровоград
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хилько Л.І., при секретарі Валявській О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Кіровограді до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
ВСТАНОВИВ:
Позивач в особі Державної податкової інспекції у м. Кіровограді звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за рахунок майна в сумі 162 264 грн. на користь державного бюджету України в особі ДПІ у м. Кіровограді.
Позивач в судове засідання не зявився, направив клопотання про підтримання позовних вимог в повному обсязі та розгляд справи за наявними доказами за відсутності позивача. (а.с. 68)
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 25, 46, 56, 65)
Позивач мотивує позовні вимоги порушенням відповідачем в процесі здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу п.5 ст. 3, п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/ВР-95 від 06.07.1995 р. та п. 2.6 ч. 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні від 15.12.2004 р. № 637, зі змінами та доповненнями..
Відповідач заперечень чи пояснень з приводу позовних вимог, а також, доказів сплати боргу на адресу суду не направив.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 16.12.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 22.12.2009 р., про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, обєктивно оцінивши докази суд встановив наступне.
Фізична особа підприємець ОСОБА_1, ід. номер НОМЕР_1, зареєстрована виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради 7 лютого 2006 року, номер запису про державну реєстрацію 2444000 0000 006610, свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серія В01 НОМЕР_5. (а.с. 11) 12 грудня 2008 року субєктом малого підприємництва-фізичною особою-платником єдиного податку ОСОБА_1 поданий звіт за третій квартал 2008 року до Державної податкової інспекції в м. Кіровограді в якому задекларовано обсяг виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) за звітний квартал наростаючим підсумком з початку терміну дії Свідоцтва про сплату єдиного податку в календарному році на суму 32000, 00 грн. (а.с. 8).
5 січня 2009 року працівниками податкового органу ДПІ у м. Кіровограді проведена перевірка господарської одиниці секція № 41, яка належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 та розташована за адресою АДРЕСА_1.
За наслідками здійсненої перевірки посадовими особами органу ДПС 5 січня 2009 року складений акт(довідка) перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари(послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0003/11/28/23/2885711147 (а.с. 5, 6) відповідно до якого встановлені слідуючи порушення: не використання при здійснені розрахункової операції розрахункової операції розрахункової книжки, книги обліку розрахункових операцій, не видача розрахункового документу встановленого зразка на суму 4,20 грн. в процесі продажу пива Hike, 0,5 л, ( п.п. 2.2.7., 2.2.14.); невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в корінцях розрахункової книжки виданої з початку робочого дня, різниця складає 389 грн. (п.п. 2.2.13.); не оприбуткування суми готівкових коштів 32000,00 грн. у книзі обліку розрахункових операцій № 1123003692 від 10.10.2006 р. отриманої за третій квартал 2008 року та задекларованої у звіті субєкта малого підприємництва-фізичної особи-платника єдиного податку, останній запис у книзі обліку розрахункових операцій та розрахунковій книжці № 1123003692/4 від 30.11.06 р. зроблений 25.03.2007 р. ( п.п. 2.2.14.) Відповідно до п. 3.1. розділу 3 акту перевірки працівниками ДПІ у м. Кіровограді встановлено порушення пунктів 5, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/ВР-95 від 06.07.1995 р., зі змінами та доповненнями, пункту 2.6. частини 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні від 15.12.2004 р. № 637, зі змінами та доповненнями.
Акт перевірки від 5 січня 2009 року підписаний відповідачем без зауважень, примірник акту отриманий відповідачем в день перевірки. З приводу порушень, встановлених працівниками ДПІ у м. Кіровограді ОСОБА_1 05.01.2009 р. написана пояснювальна записка відповідно до якої відповідач не виписала розрахункову квитанцію при продажу пива у звязку з тим, що розрахункові квитанції закінчилися 25.03.2007 р. З цієї ж причини згідно пояснень відповідача не ведеться книга обліку розрахункових операцій. В пояснювальній записці відповідач підтвердив факт декларування обсягу отриманої виручки за 2008 рік у розмір 32000, 00 грн. (а.с. 9) Факт наявності невідповідності готівкових коштів у сумі 389, 00 грн. відповідачем ОСОБА_1 підтверджений розпискою від 05.01.2009 р. (а.с. 9)
У звязку з встановленими порушеннями на підставі акту перевірки № 0003/11/28/23/2885711147 до відповідача рішенням № 0000252320 від 20.01.2009 р. застосовані штрафні санкції в сумі 2264,00 грн., рішенням № 0000262320 від 20.01.2009 р. застосовані штрафні санкції в сумі 160000 грн. Рішення про застосування фінансових санкцій отримані особисто відповідачем згідно підпису на корінцях рішень (а.с. 7)
Відповідно до орієнтовного розрахунку суми штрафних (фінансових) санкцій до акту перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій (а.с. 10) до відповідача ОСОБА_1 застосовані слідуючи розміри фінансових санкцій в залежності від категорії виявлених порушень. За порушення п. 5 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/ВР-95 від 06.07.1995 р., а саме, за не використання при здійснені розрахункових операцій розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій нараховано штрафні санкції на підставі п. 3 ст.17 зазначеного Закону у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 340,00 грн. За порушення п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/ВР-95 від 06.07.1995 р., а саме, за невідповідність суми готівкових коштів у розмірі 384, 80 грн. нараховано штрафні санкції на підставі ст. 22 зазначеного Закону у пятикратному розмірі від суми невідповідності, що дорівнює 1924,00 грн. За порушення п. 2.6 ч. 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні від 15.12.2004 р. № 637, за не оприбуткування готівкових коштів у сумі 32000 грн. у книзі обліку розрахункових операцій нараховано штрафні санкції на підставі абзацу 3 ч. 1 Указу Президента України від 12.06.1995 р. № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання готівки» у пятикратному розмірі від суми не оприбуткування, що дорівнює 160000 грн.
Згідно копії зворотного боку облікової картки платника ОСОБА_1 станом на 21.05.2009 р. за відповідачем рахується податкова недоїмка у сумі 162264,00 грн. (а.с. 12)
Статтею 17 КАС України встановлено категорії спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, зокрема, на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Поняття "суб'єкт владних повноважень" визначено статтею 3 КАС України, згідно з якою це - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
В процесі реалізації своєї компетенції, визначеною законодавством, щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також, неподаткових доходів, установлених законодавством орган державної податкової служби в межах наділених законом повноважень здійснює владні функції, делеговані йому державою.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби є, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
До функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районних у містах, міжрайонних та обєднаних державних податкових інспекцій згідно п. 4 статті 10 Закону «Про державну податкову службу в Україні» належить здійснення контролю у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів. Пунктом 6 статті 10 зазначеного Закону передбачене забезпечення державною податковою інспекцією застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами.
Статтею 11, пунктом 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль, зокрема, за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку. Пунктом 11 статті 11 даного Закону визначене право органу ДПС застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень. Зазначене визначене статтею 3 Закону.
Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. за № 40/10320 затверджено Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.
Відповідно до п. 1.2. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні готівкова виручка (виручка) - сума фактично одержаних готівкових коштів від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і позареалізаційні надходження; касові операції - операції підприємств (підприємців) між собою та з фізичними особами, що пов'язані з прийманням і видачею готівки під час проведення розрахунків через касу з відображенням цих операцій у відповідних книгах обліку; книга обліку розрахункових операцій - прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг); оприбуткування готівки - проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій; розрахунковий документ - документ встановлених форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням розрахункової книжки оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних розрахункової книжки).
Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах .
Відповідно до п. 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових документах.
Пунктом 3.2. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні касові операції, що проводяться відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", оформляються згідно з вимогами цього Закону.
Розділом 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні визначено порядок ведення касової книги та обовязки касира. Форма касової книги наведена у додатку 5 Положення. Відповідно до пункту 4.2. Положення усі надходження і видачу готівки в національній валюті підприємства відображають у касовій книзі (додаток 5).
Згідно пункту 7.15. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися. Порядок оприбуткування готівки в касах, у тому числі і під час розрахунків із застосуванням РРО (РК), визначено в пункті 2.6 цього Положення.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. № 614, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 року за № 106/5297, затверджено Порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок. Порядок розроблено на виконання Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Порядок поширюється на книги обліку розрахункових операцій і розрахункові книжки, що використовуються суб'єктами підприємницької діяльності при здійсненні розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім розрахунків при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Згідно розділу 1 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок розрахункова квитанція - розрахунковий документ (крім касового чека) або його бланк, що визначений Положенням про форму та зміст розрахункових документів. Розрахунковий документ, розрахункова операція, реєстратор розрахункових операцій, розрахункова книжка, книга обліку розрахункових операцій, місце проведення розрахунків, фіскальний звітний чек - згідно зі статтею 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Пунктом 2.2. Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок визначено зокрема, що книга обліку розрахункових операцій реєструється на кожний реєстратор розрахункових операцій, форма книги обліку розрахункових операцій на реєстратор розрахункових операцій наведена в додатку 2 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок.
Пунктом 7.5.Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок визначено порядок використання книги обліку розрахункових операцій. Зазначеним пунктом передбачено наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО; підклеювання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках книги ОРО; щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо.
Наказом Державної податкової адміністрацій України від 1 грудня 2000 року № 614, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 р за № 105/5296, затверджено Положення про форму та зміст розрахункових документів. Положення розроблено на виконання Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Положенням визначено форми і зміст розрахункових документів, які повинні видаватися при здійсненні розрахунків суб'єктами підприємницької діяльності для підтвердження факту продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім розрахунків при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Відповідно до розділу 1 Положення про форму та зміст розрахункових документів терміни розрахунковий документ, розрахункова операція, реєстратор розрахункових операцій, розрахункова книжка, книга обліку розрахункових операцій вживаються у значенні згідно зі статтею 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», введений в дію з 11 липня 1995 року, із змінами і доповненнями.
Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, в становлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах не допускається.
Згідно статті 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України покладено на органи державної податкової служби України відповідно до статті 15 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Розмір фінансових санкцій за порушення вимог зазначеного закону встановлений статтями 17, 22. Відповідно до ч. 3 ст. 17 у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання розмір фінансових санкцій складає двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
В судовому засіданні, враховуючи не надання відповідачем пояснень чи заперечень на позовні вимоги, доказів сплати штрафних санкцій, судом встановлено, що порушення відповідачем ОСОБА_1 норм застосування РРО мали місце та фінансові санкції застосовані до відповідача на підставі норм ч. 3 ст. 17 та ст. 22 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 2264,00 підлягають стягненню. Одночасно суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог Державної податкової інспекції у м. Кіровограді в частині стягнення штрафних санкцій в сумі 160000 грн. застосованих до ФОП ОСОБА_1 на підставі норм абзацу 3 частини 1 Указу Президента України від 12.06.1995 р № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання готівки» виходячи з наступного.
Згідно Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637, зі змінами та доповненнями, під терміном "касові операції" мають на увазі операції підприємств (підприємців) між собою та з фізичними особами, що пов'язані з прийманням і видачею готівки під час проведення розрахунків через касу з відображенням цих операцій у відповідних книгах обліку.
Не виконання записів про рух готівки та суми розрахунків готівки отриманих від покупців (клієнтів), та даних за сумами виданими покупцям (клієнтам ) в книзі обліку розрахункових операцій, порядок ведення якої визначений пунктом 7.5.Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, не може вважатися неоприбуткованням готівки, оскільки господарські операції не є касовими. Отже, господарські операції не підпадають під дію даного Положення.
Згідно з преамбулою Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», введеного в дію з 11 липня 1995 року, із змінами і доповненнями, він є спеціальним законом, яким встановлено п равові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг .
Пунктом 22 статті 92 Конституції України визначено, що засади цивільно-правової відповідальності, діяння які є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, та відповідальність за них визначаються виключно законами України.
Згідно п.п. 1.1. рішення Конституційного суду України від 30 травня 2001 року по справі N 1-22/2001 положення пункту 22 частини першої статті 92 Конституції України треба розуміти так, що за цим положенням виключно законами України визначаються засади цивільно-правової відповідальності, а також діяння, що є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями як підстави кримінальної, адміністративної, дисциплінарної відповідальності, та відповідальність за такі діяння. Зазначені питання не можуть бути предметом регулювання підзаконними нормативно-правовими актами.
Статтею 19 Конституції України визначено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно розяснень Пленуму Верховного Суду України, що викладені в п. 1 постанови від 29.12.1976 року № 11 «Про судове рішення» рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин .
Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Завданнями адміністративного судочинства відповідно до норм ч. 1 ст. 2 КАС України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійснені ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог Державної податкової інспекції у м. Кіровограді до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 в частині стягнення за рахунок майна відповідача заборгованості у розмірі 2264, 00 грн. Штрафні санкції в сумі 160000 грн. нараховані за не оприбуткування готівкових коштів на підставі норм абзацу третього частини першої Указу Президента України від 12.06.1995 р № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання готівки» стягненню не підлягають у звязку з неправомірним застосуванням норм підзаконного акту коли належним є застосування штрафних санкцій за порушення встановленого порядку використання книги обліку розрахункових операцій відповідно до норм ч. 3 ст. 17 спеціального Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/ВР-95 від 06.07.1995 р., зі змінами та доповненнями.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 суму заборгованості у розмірі 2264, 00 грн. ( дві тисячі двісті шістдесят чотири грн.) за рахунок майна відповідача на користь державного бюджету України в особі Державної податкової інспекції у м. Кіровограді на рахунок № 34122999700002 відділення ДКУ м. Кіровограда, банк УДК у Кіровоградській області, МФО 823016, ід. код. 24145329.
3. В задоволені решти позовних вимог відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення постанови у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Л.І. Хилько
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 22.12.2009 р.