
Справа № 709/2205/17
3/709/8/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 лютого 2018 року смт. Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), –
в с т а н о в и в:
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 10 листопада
2017 року № 036695 ОСОБА_1 10 листопада 2017 року о 15:00 на р. Ірклій в с. Великі Канівці Чорнобаївського району Черкаської області ловив рибу забороненим знаряддям лову для любительського рибальства – мисиновою риболовною сіткою, яку ставив на резинці з дерев'яною лійкою, риби не виловив. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства (затверджено наказом Державного комітету рибного господарства України від 15 лютого 1999 року № 19), за що ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно з актом виявлення та вилучення від 10 листопада 2017 року виявлено та вилучено у ОСОБА_1 риболовну мисинову сітку (довжина – 40 м, висота – 1 м, вічко – 40х40 мм), а виловлену рибу повернуто йому під розписку.
Відповідно до приймального акту від 20 листопада 2017 року № 1167 риболовну мисинову сітку (довжина – 21 м, висота – 1 м, вічко – 25х25 мм) прийнято на склад Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Черкаській області.
ОСОБА_1А у судове засідання не з’явився, про дату, час і місце розгляду адміністративних матеріалів повідомлений за адресою реєстрації. Згідно з наявними в протоколі про адміністративне правопорушення поясненнями ОСОБА_1 останній вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав.
Розглянувши адміністративні матеріали, суд встановив таке.
Відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
Згідно з ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення від 10 листопада
2017 року № 036695, подія мала місце саме10 листопада 2017 року. Відтак адміністративне стягнення за вказане адміністративне правопорушення могло бути накладене на ОСОБА_1 відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП не пізніше як через три місяці з дня його вчинення.
Таким чином на момент розгляду адміністративних матеріалів судом строк для накладення адміністративного стягнення закінчився.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених
ст. 38 цього Кодексу.
З огляду на викладене суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає звільненню від адміністративної відповідальності у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, а провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 40-1, 85, 221, 245, 280, 283, 284 КУпАП, суд -
п о с т а н о в и в:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 ч. 4 ст. 85 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Чубай