ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2009 року Справа №2а-6722/09/0870
(11 год.39 хв.) м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Малиш Н.І.,
при секретарі Рожик О.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні»
до відповідача: Житлово-будівельного кооперативу «Харчовик-2»
про стягнення штрафу,
за участю представників сторін:
від позивача: Скрипаль О.С., довіреність від 28.01.2009 р., р/з №262,
від відповідача: не зявився,,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду звернулось Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» (далі позивач) з адміністративним позовом до Житлово-будівельного кооперативу «Харчовик-2» (далі відповідач) про стягнення штрафу за порушення законодавства України про електроенергетику у сумі 170 грн.
Свої вимоги позивач виклав в позовній заяві, в якості нормативних підстав позову посилається на Закон України «Про електроенергетику», Закон України «Про теплопостачання», Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії та КАС України.
Ухвалою суду від 23.12.2009 р. було відкрито провадження в адміністративній справі №2а-6722/09/0870.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги. Пояснив суду, що 22.04.2008 р. було проведено планове обстеження відповідача. У ході проведення обстеження були виявлені факти порушення законодавства про електроенергетику, про що складено акт від 22.04.2008 р. №48/91-08Т. На підставі зазначеного акту видано Припис від 22.04.2008 р. №48/91-08Т з переліком заходів спрямованих на усунення порушень і строків їх виконання. 14.11.2008 р. при перевірці ЖБК «Харчовик-2» на предмет виконання винесеного Припису було встановлено факт його невиконання, про що складено Акт перевірки від 14.11.2008 р. №1-08-13-8143/Ап/ПП/0002 та Протокол від 14.11.2008 р. №1-08-13-8143/Пр/ПП/0002. На підставі зазначеного Акту та Протоколу, а також положень Законів України «Про електроенергетику» та «Про теплопостачання», була винесена Постанова №01/20-5074 від 10.12.2008 р. про накладення на відповідача штрафу в розмірі 170 грн., яка була надіслана на адресу відповідача. На теперішній час сума боргу відповідачем не сплачена. На підставі викладеного просить суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач будучи повідомлений судом про дату, місце і час судового засідання ухвалою суду та судовою повісткою про виклик до суду в судове засідання не зявився, заперечень, пояснень по суті позовних вимог, а також витребувані ухвалою суду документи і матеріали не надав, про причини неявки суд не повідомив. Матеріали позову, ухвала суду та судова повістка про виклик до суду, були направлені відповідачеві та отримані його представником, про що є відмітка на поштовому повідомленні про вручення. В звязку з чим, суд вважає наступні виклики відповідача безпідставними.
Враховуючи наведене вище, керуючись вимогами ст. 122 КАС України та на підставі ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами.
Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів фіксації судового процесу, а саме звукозаписуючого пристрою «Камертон».
У судовому засіданні 23.12.2009 р., на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Судом оголошено про час виготовлення постанови в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення представника позивача та оцінивши надані докази, суд приходить до наступного:
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про електроенергетику» №575/97-ВР від 16.10.1997 р. зі змінами та доповненнями, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Згідно пункту 3 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07 серпня 1996 року №929 (із змінами та доповненнями), Метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування обєднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням субєктами електроенергетики, субєктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії (далі енергія).
Згідно пункту 2.3 Статуту Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (далі - НЕК «Укренерго»), затвердженого Наказом Міністерства палива та енергетики України від 27 лютого 2007 року №121, одним з напрямків діяльності НЕК «Укренерго», є здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 07 серпня 1996 року №929, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», згідно Наказу Міністерства палива та енергетики України від 03.11.2006 р. №422. Відповідно, Держенергонагляд у Дніпровському регіоні є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (пункт 1.1 Положення про Держенергонагляд у Дніпровському регіоні).
Згідно пункту 3 Додатку 1 до Положення про Держенергонагляд у Дніпровському регіоні структурним підрозділом останнього є Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Запорізькій області (стр. 28.), яка діє на підставі Положення, затвердженого начальником Держенергонагляду у Дніпровському регіоні 20 жовтня 2006 року.
Відповідно до ст.27 Закону України «Про електроенергетику» Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. №1312 затверджено Положення про порядок накладання на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику (далі Положення).
Це Положення визначає порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на субєктів господарської діяльності незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику (пункт 1 Положення).
Відповідно до пунктів 7, 8 Положення, рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки субєкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Рішення про накладення штрафу оформляється постановою відповідно Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Абзац 4 частини 5 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», встановлює, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та субєктам електроенергетики обовязкові для виконання приписи щодо усунення порушень нормативно-правових актів.
Відповідно до абзацу 3 ч.3 ст.27 Закону України «Про електроенергетику», субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за порушення в електроенергетиці, а саме за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій у вигляді штрафів у розмірі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі вищезазначених норм законодавства, 22.04.2008 р. Державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Запорізькій області проведено планове обстеження Житлово-будівельного кооперативу «Харчовик-2». У ході перевірки виявлені факти порушення законодавства про електроенергетику, про що складено Акт від 22.04.2008 р. №48/91-08Т, отриманий керівником ЖБК «Харчовик-2» Хейло А.О. особисто, про що свідчить його підпис, скріплений печаткою.
На підставі Акту від 22.04.2008 р. №48/91-08Т Державним інспектором з енергетичного нагляду голові правління ЖБК «Харчовик-2» Хейло А.О. видано Припис від 22.04.2008 р. №48/91-08Т з переліком заходів, спрямованих на усунення порушень та строків їх виконання.
14.11.2008 р. при перевірці ЖБК «Харчовик-2» на предмет виконання зазначеного Припису встановлено факт його невиконання, а саме: не виконані вимоги п.п. 1, 2, 5, 9, 10 Припису від 22.04.2008 р. №48/91-08Т, про що складено Акт перевірки від 14.11.2008 р. №1-08-13-8143/Ап/ПП/0002 та Протокол від 14.11.2008 р. №1-08-13-8143/Пр/ПП/0002, які отримані керівником ЖБК «Харчовик-2» Хейло А.О. особисто, про що свідчить його підпис, скріплений печаткою.
Відповідно до ст. ст. 14, 31 Закону України «Про теплопостачання», ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», п.п. 7, 8 Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, старшим Державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Запорізькій області Драним Р.В. 10.12.2008 р. була винесена Постанова №01/20-5074 про накладення на ЖБК «Харчовик-2» штрафу в розмірі 170 грн. Зазначена постанова була направлена відповідачеві 13.12.2008 р.
Згідно ч.6 ст.27 Закону України «Про електроенергетику» та ч. 4 ст.31 Закону України «Про теплопостачання» суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Відповідно до абз.7 ч.5 ст.31 Закону України «Про теплопостачання», субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 15 днів з дня отримання постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, він стягується у судовому порядку (частина 9 статті 31 Закону України «Про теплопостачання») .
У встановлений чинним законодавством України строк Припис від 22.04.2008 р. №48/91-08Т, Постанова про накладення штрафу від 10.12.2008 р. №01/20-5074 відповідачем не оскаржувались, штраф у добровільному порядку не сплачений.
Докази іншого у матеріалах справи відсутні.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються матеріалами по справі та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158-163 КАС України, ст. ст. 9, 26, 27 Закону України «Про електроенергетику», ст. 31 Закону України «Про теплопостачання», суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Житлово-будівельного кооперативу «Харчовик-2» про стягнення штрафу задовольнити повністю.
Стягнути з Житлово-будівельного кооперативу «Харчовик-2» (код ЄДРПОУ 20514600) суму штрафу у розмірі 170 (ста сімдесяти) грн. 00 коп. до Державного бюджету України на п/р 31116106700007 у банку Головного управління Державного казначейства України у Запорізькій області, ЄДРПОУ 34677145, МФО 813015, одержувач Державний бюджет Орджонікідзевського району м. Запоріжжя, 21081100.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її проголошення, а в разі складання постанови не в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складання її в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови було виготовлено 28 грудня 2009 р.
Суддя Н.І.Малиш