ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 грудня 2009 року Справа №2а-6625/09/0870
(11 год. 05 хв.) м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Садового І.В.,
при секретарі судового засідання Сірик К.Л.,
за участю:
представника позивача: Онищук Я.В.
відповідач: не зявився
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Шевченківському районі
м.Запоріжжя
до: Приватного підприємства «Травниця»
про: стягнення 504 грн. 27 коп.
04.12.2009 Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м.Запоріжжя звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Приватного підприємства «Травниця» про стягнення податкової заборгованості з податку на прибуток у розмірі 504 грн. 27 коп.
Ухвалою суду від 07.12.2009 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-6625/09/0870, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 22.12.2009. Розгляд справи відкладався до 30.12.2009 у звязку із неявкою відповідача.
Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Камертон».
У судовому засіданні 30.12.2009 на підставі ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Представник позивача підтримав вимоги позовної заяви з підстав, зазначених у позовній заяві. Просить стягнути з відповідача 504 грн. 27 коп. податкової заборгованості по податку на прибуток. Позовні вимоги обґрунтовує п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ, Законом України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ від 04.12.1990 (із змінами та доповненнями).
Відповідач у судове засідання не зявився, письмові заперечення на позов не направив. На адресу суду повернулись ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі, матеріали позовної заяви та повістка про виклик, які були направлені відповідачу на його юридичну адресу з відміткою поштового відділення зв'язку: «за зазначеною адресою не проживає».
Суд, розглянувши матеріали і зясувавши обставини адміністративної справи, заслухавши представника позивача, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Травниця» (код ЄДРПОУ 13604886) зареєстроване виконавчим комітетом Запорізької міської ради 18.12.1990 як юридична особа. Відповідач є платником податків і зборів передбачених Законом України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 №1251-ХІІ.
Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців місцезнаходження відповідача: 69014, м.Запоріжжя, вул.Єрмолової, буд.7, кв. 2.
ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя були проведені невиїзні (камеральні) документальні перевірки відповідача з питання неподання або несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток, за результатами яких складені наступні акти та винесені податкові повідомлення рішення:
1) акт перевірки №1349 від 29.05.2006, яким встановлено неподання податкової декларації з податку на прибуток за 11 місяць 2005 року, що є порушенням п.п «а» п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000.
На підставі встановлених порушень та відповідно до п.п 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 ДПІ у Шевченківськомуц районі м.Запоріжжя прийняте податкове повідомлення - рішення №0014171502/0 від 29.05.2006, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 170 грн.
2) акт перевірки №1348 від 29.05.2006, яким встановлено несвоєчасне подання податкової декларації з податку на прибуток за 9 місяць 2005 року, при цьому граничний строк припадав на 09.11.2004, фактично подано 10.11.2004 що є порушенням п.п «б» п.п.4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000.
На підставі встановлених порушень та відповідно до п.п 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя прийняте податкове повідомлення - рішення №0014161502/0 від 29.05.2006, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 170 грн.
Вищезазначені податкові повідомлення - рішення були направлені підприємству поштовим повідомленням від 21.07.2006 №64, але повернуті з відміткою поштового зв'язку «підприємство не значиться». ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя складено акт №1724 від 28.12.2006 щодо неможливості вручення повідомлень - рішень та того ж дня їх розміщено на дошку податкових оголошень.
3) акт перевірки №1937 від 25.10.2007, яким встановлено неподання податкової декларації з податку на прибуток за 11 місяць 2006 року, що є порушенням п.п «а» п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000.
На підставі встановлених порушень та відповідно до п.п 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 ДПІ у Шевченкіівському районі м.Запоріжжя прийняте податкове повідомлення - рішення №0025071502/0 від 25.10.2007, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 170 грн.
Податкове повідомлення - рішення №0025071502/0 від 25.10.2007 отримане відповідачем 30.10.2007, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні про вручення кореспонденції.
Доказів оскарження в апеляційному або судовому порядку податкових повідомлень рішень відповідачем не надано.
Згідно особової картки платника податків, яка ведеться ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя у відповідача існує податкова заборгованість перед бюджетом зі штрафних санкцій по податку на прибуток у розмірі 504 грн. 27 коп.
Матеріалами справи також встановлено, що позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме згідно ст.6 Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу були направлені перша податкова вимога №1/554 від 14.08.2006 та друга податкова вимога №2/668 від 02.10.2006, які були повернуті поштою у звязку з незнаходженням адресата за вказаною адресою.
Оцінивши представлені докази, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2, 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Згідно п.5.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
Згідно п.п.3.1.1 п.3.1.ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя про примусове стягнення з Приватного підприємства «Травниця» податкового боргу у розмірі 504 грн. 27 коп. підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя до Приватного підприємства «Травниця» про стягнення 504 грн. 27 коп. задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «Травниця» (вул.Єрмолової, буд.7, кв.2, м.Запоріжжя, 69014, код ЄДРПОУ 13604886) на користь Державного бюджету Шевченківського району м.Запоріжжя (код одержувача 34676911 в ГУДКУ у Запорізькій області, одержувач - Державний бюджет Шевченківського району м.Запоріжжя, МФО 813015, код платежу 11020100 на р/р 31111002700009) податковий борг з податку на прибуток у розмірі 504 (пятсот чотири) грн. 27 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови не у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В.Садовий
Постанова складена у повному обсязі 30.12.2009.