
Справа № 468/177/18-к
1-кс/468/66/18
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
56101 Миколаївська область м. Баштанка вул. Полтавська, 43
УХВАЛА
іменем України
21.02.2018 року слідчий суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Янчук С.В., з участю секретаря судового засідання Хижняк К.А., розглянувши у судовому засіданні в залі суду у місті Баштанка клопотання прокурора Баштанської місцевої прокуратури ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії по кримінальному провадженню № 42018151140000008,
ВСТАНОВИВ:
20.02.2018 року до Баштанського районного суду Миколаївської області надійшло клопотання прокурора Баштанської місцевої прокуратури ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Баштанської міської ради Миколаївської області по кримінальному провадженню № 42018151140000008, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України, на вирішення якої просить поставити певні питання та проведення якої доручити фахівцям Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області у строк з 19.03.2018 року по 06.04.2018 року.
Обґрунтовуючи клопотання прокурор посилається на те, що Баштанською місцевою прокуратурою здійснюється нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню №42018151140000008, внесеному 11.01.2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом ймовірного привласнення посадовими особами Баштанської міської ради та ТОВ "Гідроавтоматизація-Південь" бюджетних коштів під час проведення ремонту каналізаційної мережі гуртожитку по вулиці Промислова 17-А в м. Баштанка, а також за фактом ймовірного складання службовими особами ТОВ «Гідроавтоматизація - Південь» завідомо неправдивих документів офіційних документів, необхідних для отримання будівельної ліцензії, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 256 від 30.03.2016 «Деякі питання ліцензування будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками» та їх надання до управління ДАБІ в Миколаївській області, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України. З метою проведення повного, всебічного та об'єктивного досудового розслідування, встановлення обставин вчинення даних кримінальних правопорушень виникла потреба у проведенні ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Баштанської міської ради. Прокурором у кримінальному провадженні 05.02.2018 року винесено постанову про залучення спеціаліста Держаудитслужби з метою проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Баштанської міської ради.
Від прокурора надійшла заява про розгляд клопотання у його відсутність та підтримання клопотання в повному обсязі.
Дослідивши матеріали клопотання та оглянувши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя прийшов до наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами" від 13.08.2014 року №408 встановлено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" встановлено, що позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Згідно з положеннями частин 6, 7 ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Згідно з п. 29 Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. N 550, позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним: клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави
повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ.
Пункт 2.4 Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України (далі - Порядок взаємодії), затвердженого спільним наказом КРУ, МВС, СБУ та Генпрокуратури від 19.10.2006 N 346/1025/685/53, який зареєстрований у Мін'юсті 25.10.2006 за N 1166/13040, конкретизуючи вищезазначені норми, визначає, що у випадку, коли кримінальну справу порушено не проти посадових осіб підконтрольної установи, а за певним фактом, що стосується діяльності цієї установи, до постанови про призначення ревізії додається дозвіл суду на проведення ревізії.
Прокурором Баштанської місцевої прокуратури Миколаївської області ОСОБА_1 у вказаному кримінальному провадженні 05.02.2018 року винесено постанову про залучення спеціаліста Державної аудиторської служби України з метою проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Баштанської міської ради.
Таким чином, для забезпечення передбаченої ст. 93 КПК України можливості збирання доказів стороною кримінального провадження, слідчий суддя вважає можливим надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Баштанської міської ради з переліком питань, наведених прокурором в клопотанні.
Керуючись ст. ст. 93, 132, 369-372 КПК, ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Баштанської місцевої прокуратури Миколаївської області ОСОБА_1 по кримінальному провадженню № 42018151140000008, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України, про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії Баштанської міської ради, - задовольнити.
Надати дозвіл Управлінню Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області на проведення у період з 19.03.2018 року по 06.04.2018 року позапланової виїзної ревізії фінансово - господарської діяльності Баштанської міської ради (Миколаївська область, Баштанський район, місто Баштанка, вул. Героїв Небесної Сотні, 38) з питань щодо:
- дотримання законодавства про державні закупівлі Баштанською міською радою в ході проведення державної закупівлі (капітальний ремонт каналізаційної мережі будівлі гуртожитку по вул. Промислова, 17-А в м. Баштанка Миколаївської області);
- фактичного виконання капітального ремонту каналізаційної мережі будівлі гуртожитку по вул. Промислова, 17-А в м. Баштанка Миколаївської області відповідно до договору підряду №489 від 22.11.2017 року;
- відповідності фактично виконаних робіт актам прийому виконаних робіт за договором підряду №489 від 22.11.2017 року щодо капітального ремонту каналізаційної мережі будівлі гуртожитку по вул. Промислова, 17-А в м. Баштанка Миколаївської області;
- дотримання законодавства при проведенні взаєморозрахунків за договором підряду №489 від 22.11.2017 року щодо капітального ремонту каналізаційної мережі будівлі гуртожитку по вул. Промислова, 17-А в м. Баштанка Миколаївської області;
- наявності збитків та їх розмір в разі повного або часткового невиконання договору підряду №489 від 22.11.2017 року щодо капітального ремонту каналізаційної мережі будівлі гуртожитку по вул. Промислова, 17-А в м. Баштанка Миколаївської області;
- осіб, з вини яких завдані збитки під час капітального ремонту каналізаційної мережі будівлі гуртожитку по вул. Промислова, 17-А в м. Баштанка Миколаївської області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя