
Справа № 361/7333/17
Провадження № 2-а/361/132/18
12.02.2018
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 лютого 2018 року Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючої судді Радзівіл А.Г.
при секретарі Бас Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Бровари справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок додаткової пенсії та індексування недоотриманих пенсійних виплат, -
ВСТАНОВИВ:
29 листопада 2017 року позивач звернувся до суду із вказаним позовом в якому просить суд:
- визнати протиправними дії відповідача за невиплату позивачу з 12 липня 1996 року по 11 грудня 2009 року додаткової пенсії в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 51 Закону України № 796-ХІІ, виходячи із розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та скасувати дані рішення;
- зобов'язати Броварське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області здійснити позивачу перерахунок додаткової пенсії як постраждалому від ЧАЕС ІІІ категорії в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, згідно ст. 51 Закону України № 796-ХІІ виходячи із розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 12 липня 1996 року по 11 грудня 2009 року з урахуванням проведених виплат та стягнути кошти з відповідача;
- визнати протиправними дії відповідача за невиплату позивачу з 01 жовтня 2011 року додаткової пенсії в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 51 Закону № 796-ХІІ виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та скасувати дані рішення;
- зобов'язати відповідача здійснити позивачу перерахунок додаткової пенсії як постраждалому від ЧАЕС ІІІ категорії в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 51 Закону № 796-ХІІ виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з 01 жовтня 2011 рокуз урахуванням здійснених виплат та стягнути кошти з відповідача;
- зобов'язати відповідача відшкодувати позивачу інфляційні втрати, для чого кожну недоотриману своєчасно суму пенсій за кожен календарний місяць, починаючи з 12 липня 1996 року, помножити на коефіцієнт інфляції за всі наступні місяці, по момент фактичної виплати, без врахування коефіцієнту за місяць, коли ця сума повинна була нарахована та стягнути дані кошти з відповідача.
- відшкодувати позивачу за рахунок відповідача судові витрати позивачу за складання позовної заяви, за час перебування в судових засіданнях та витрат на дорогу до суду в розмірі 1000 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він є інвалідом ІІ групи та має право отримувати пільги встановлені відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Одночасно він відноситься до постраждалих від ЧАЕС ІІІ категорії та має право отримувати пенсію, а також пільги встановлені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Згідно постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 01 червня 2011 року, ухвали Вищого адміністративного суду України від 13 березня 2013 року справа №2-а-1322/10,та постанови Верховного суду України від 08 червня 2016 року справа № 361/336/15-а, було встановлено, що відповідача зобов'язано здійснити перерахунок додаткової пенсії позивачу в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, згідно ст. 51 Закону № 796-ХІІ, виходячи з розміру встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з 11 грудня 2009 року та даний перерахунок було здійснено до 30 вересня 2011 року. Позивач вважає, що відповідач не дотримується Законів та Конституції України та нараховує додаткову пенсію в значно меншому розмірі, включаючи її до пенсії по інвалідності, у зв'язку з чим позивач не отримує повністю додаткову пенсію.
Крім того, позивач зазначає, що оскільки він являється постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС, має право на перерахунок додаткової пенсії, як постраждалий від ЧАЕС ІІІ категорії, в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком з 12 липня 1996 року відповідно Закону України "Про приєднання України до Віденської конвенції про цивільну відповідальність за ядерну шкоду"№334/96-ВР від 12 липня 1996 року, який передбачає строк позовної давності за вимогами про відшкодування ядерної шкоди завданої здоров'юв тридцять років. А також ч. 2 ст. 87 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження будь-яким строком. Позивач із діями відповідача не згоден, тому звернувся до суду із зазначеним позовом.
Позивач в судовому засіданні 05 лютого 2018 р. позовні вимоги підтримав в повному обсязі просив їх задовольнити. В судове засідання 12 лютого 2018 року не з'явився, про дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином, до суду надав заяву про розгляд справи без його участі, а також надав письмові дебати, в яких просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог та відшкодувати судові витрати у розмірі 10000 грн.
Представник Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області в судове засідання не з'явився, про дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином, до суду направив заперечення на позов та просив проводити розгляд справи без участі представника відповідача. В запереченнях відповідач зазначає, що позивач отримує пенсію по інвалідності внаслідок травми і захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби (ІІ група) згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю, відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Розмір пенсійної виплати позивача з 01 січня 2012 року по даний час не може бути меншою 255% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. БОУПФУ має всі законодавчі підставі проводити нарахування та виплату пенсії позивачу відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 року № 745 (з 23.07.2011 року), від 23.11.2011 року № 1210 (з 01.01.2012 року), від 28.12.2011 року № 1381 (з 01.01.2012 року) та від 28.07.2010 року № 656 (з 01.01.2012 року). Підстави для застосування іншого порядку перерахунку пенсії ОСОБА_1 відсутні, пенсія призначена та виплачується згідно чинного законодавства України. Крім того, позивач звертається до суду із позовними вимогами, які вже неодноразово були предметом спору та існують судові рішення, які набрали законної сили, тому необхідно застосувати положення ст. 157 КАС України (ст. 258 КАС України в редакції 15 грудня 2017 р.) та закрити провадження. Стосовно позовних вимог з липня 1996 року, відповідач у своїх запереченнях, вказує на те, що позивачем пропущений строк, встановлений ст. 99 КАС України, а тому зазначені позовні вимоги підлягають залишенню без розгляду.
Ухвалою Броварського міськрайонного суду Київської області від 04 грудня 2017 року провадження у вказаній справі відкрито, призначено попереднє судове засідання.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" №2147-VIII від 03.10.2017 року, котрим КАС Українивикладено в новій редакції.
Відповідно до ч. 1 п. 10 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Ухвалою Броварського міськрайонного суду Київської області від 21 грудня 2017 року в задоволенні заяви ОСОБА_1 про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок додаткової пенсії та індексування недоотриманих пенсійних виплат, - відмовлено.
Ухвалою Броварського міськрайонного суду Київської області від 21 грудня 2017 року підготовче провадження у справі закінчено, призначено справу до судового розгляду по суті.
18 січня 2018 року позивач подав до суду заяву про збільшення позовних вимог в якій просив зобов'язати Броварське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області компенсувати завдані позивачу матеріальні збитки в розмірі 100000 грн. та моральні збитки в розмірі 100000 грн. і стягнути їх з відповідача.
Ухвалою Броварського міськрайонного суду Київської області від 05 лютого 2018 року позивачу відмовлено в задоволенні заяви про збільшення позовних вимог з підстав передбачених ч. 1 ст. 47 КАС України.
Суд, вислухавши позивача, вивчивши та дослідивши письмові матеріали справи, подані відповідачем заперечення, надавши належну оцінки поданим доказам, встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є інвалідом війни ІІ групи, особою, постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеною до категорії 3 та перебуває на обліку в Броварському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України та отримує пенсію по інвалідності згідно із ст. 22 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" і додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Позивач неодноразово звертався до суду з позовами до Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, з вимогами про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, стягнення матеріальної та моральної шкоди (справа № 361/807/2015-а) , зокрема про:
- визнання протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України, у м. Бровари за відмову перерахувати належну позивачу додаткову пенсію, як постраждалому від ЧАЕС III категорії відповідно до статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із розрахунку 25% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру, встановленого частиною 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням проведених виплат, та включення додаткової пенсії до основного розміру пенсії;
- визнання протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України, у м.Бровари за відмову перерахувати належну позивачу пенсію згідно ст. 22 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", із розміру 110% від трьох з половиною мінімальних пенсій за віком, виходячи з розміру, встановленого частиною 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що підтверджено рішенням судів апеляційної інстанції та ВАСУ;
- визнання протиправними дії відповідача за ненадання об'єктивної відповіді позивачу на його звернення, відповідно до ст. 15.18.19. Закону України "Про звернення громадян";
- зобов'язання відповідача перерахувати пенсію позивача з 01 листопада 2011 року, відповідно до статті 51 Закону України "Про статус і соціальнийзахистгромадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із розрахунку 25% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру, встановленого частиною 1статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням проведених виплат;
- зобов'язання відповідача, здійснити перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2014 року відповідно до статті 22 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", як інваліда війни II групи, в розмірі 110 % від трьох з половиною мінімальних пенсії за віком, та статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із розрахунку 25% мінімальної пенсії за віком визначеної відповідно до п. 1 ст. 28 Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та здійснення перерахунку пенсії з урахуванням здійснених виплат;
- зобов'язання відповідача провести з 01 листопада 2011 року, перерахунок розміру пенсії по інвалідності ОСОБА_1 згідно із ст. 22 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" із розрахунку 110% від трьох з половиною мінімальних пенсій за віком, виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням проведених виплат;
- зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та нараховувати пенсію позивачу в розмірі 3749 гривень 11 грудня 2009 року та до цього часу, з урахуванням здійснених виплат відповідно рішенню Київського апеляційного адміністративного суду від 01.06.2011 року, згідно неодноразово підтверджених даних відповідача, наданих в запереченнях відповідачем;
- зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з урахуванням здійснених виплат відповідно рішенню Київського апеляційного адміністративного суду від 01 червня 2011 року, за жовтень 2011 року, як постраждалому від ЧАЕС та інваліду війни III групи, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, що був чинний на час дії в жовтні 2011р.;
- зобов'язання відповідача надати позивачу обґрунтовану відповідь на його звернення, відповідно до ст. 15.18.19. Закону України "Про звернення громадян";
- зобов'язання відповідача, відшкодувати матеріальні збитки позивачу, в розмірі сто тисяч гривень (100 000грн);
- зобов'язання відповідача, відшкодувати моральні збитки позивачу, в розмірі сто тисяч гривень (100 000 грн);
- зобов'язання відповідача відповідно до ч. 2 ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" нарахувати компенсації втрати частини доходів, за невчасний перерахунок та несвоєчасне отримання пенсії в повному розмірі, встановленому рішенням ВАС України від 13 березня 2013 року.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 29 березня 2016 року постанову Броварського міськрайонного суду Київської області від 11 листопада 2015 року в частині відмови в задоволенні позовних вимог про зобов'язання управління Пенсійного фонду України в місті Броварах та Броварському районі Київської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 01 січня 2014 року по 30 липня 2014 року та за жовтень 2011 року з урахуванням проведених виплат - скасовано, адміністративний позов в цій частині залишено без розгляду. В частині відмови в задоволенні позовних вимог про зобов'язання управління Пенсійного фонду України в місті Броварах та Броварському районі Київської області перерахувати пенсію ОСОБА_1 з 01 листопада 2011 року відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із розрахунку 25 % мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру встановленого частиною 1 ст. 28 Закону країни "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням проведених виплат та зобов'язання управління Пенсійного фонду України в місті Броварах та Броварському районі Київської області перерахувати пенсію ОСОБА_1 з 01 листопада 2011 року згідно із ст. 22 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" із розрахунку 110 % від трьох з половиною мінімальних пенсій за віком виходячи з розміру встановленого частиною 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням проведених виплат - скасовано, провадження у справі в цій частині закрито. В іншій частині - без змін. Згідно ухвали Вищого адміністративного суду України від 07 вересня 2016 року зазначена постанова від 11 листопада 2015 р. та ухвала від 29 березня 2016 р. набрали законної сили.
Відповідно до п. 4 ст. 238 Кодексу адміністративного судочинстваУкраїни (далі - КАС України) суд закриває провадження у справі: якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
В данному випадку позивач звертається до суду із позовом до Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області з вимогами про визнання протиправними дії за невиплату з 01 жовтня 2011 року додаткової пенсії в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та скасувати дані рішення, про зобов'язання здійснити перерахунок додаткової пенсії як постраждалому від ЧАЕС ІІІ категорії в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 01 жовтня 2011 року з урахуванням здійснених виплат та стягнути кошти з відповідача, і з цього приводу вже вирішено питання зазначеними вище рішеннями суду, тому слід закрити провадження у справі цій частині позовних вимог.
Щодо позовних вимог ОСОБА_1 до Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання протиправними дії та зобов'язання здійснити перерахунок з 12 липня 1996 року по 11 грудня 2009 року додаткової пенсії в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи із розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та скасувати дані рішення, про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за віком, згідно ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"виходячи із розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 12 липня 1996 року по 11 грудня 2009 року з урахуванням проведених виплат та стягнути кошти з відповідача, про зобов'язання відшкодувати інфляційні втрати, для чого кожну недоотриману своєчасно суму пенсій за кожен календарний місяць, починаючи з 12 липня 1996 року, помножити на коефіцієнт інфляції за всі наступні місяці, по момент фактичної виплати, без врахування коефіцієнту за місяць, коли ця сума повинна була нарахована та стягнути дані кошти, суд встановив наступне.
Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 99 КАС України (в редакції чинній на момент звернення до суду з даним позовом) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна булла дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно ч. 2 ст. 122 КАС України (в ред. після 15 грудня 2017 року) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно ч. 3 ст. 123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Відповідно до ст. 240 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.
Позивач клопотання про поновлення пропущеного строку до суду не надав, але пояснив, що звернувся із позовом в термін передбачений вимогам Закону України "Про приєднання України до Віденської конвенції про цивільну відповідальність за ядерну шкоду" № 334/96-ВР від 12 липня 1996 року, де строк позовної давності обчислюється в тридцять років, тому на думку позивача він не пропустив строки звернення до суду.
Але суд із даним твердженням позивача погодитися не може, оскільки зі змісту адміністративного позову вбачається, що позивач оскаржує дії, бездіяльність Броварського управління Пенсійного фонду України Київської області щодо призначення, перерахунку пенсії ОСОБА_1, тому Закон України "Про приєднання України до Віденської конвенції про цивільну відповідальність за ядерну шкоду" № 334/96-ВР від 12 липня 1996 року за вказаними вимогами застосуванню не підлягає, крім того згідно вищезазначених процесуальних норм КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, тому позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дії та зобов'язання здійснити перерахунок з 12 липня 1996 року по 11 грудня 2009 року додаткової пенсії в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи із розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та скасувати дані рішення, про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за віком, згідно ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виходячи із розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 12 липня 1996 року по 11 грудня 2009 року з урахуванням проведених виплат та стягнути кошти з відповідача, про зобов'язання відшкодувати інфляційні втрати, для чого кожну недоотриману своєчасно суму пенсій за кожен календарний місяць, починаючи з 12 липня 1996 року, помножити на коефіцієнт інфляції за всі наступні місяці, по момент фактичної виплати, без врахування коефіцієнту за місяць, коли ця сума повинна була нарахована та стягнути дані кошти, слід залишити без розгляду.
Стосовно позовних вимог про стягнення з Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області судових витрати в розмірі 1000 грн. 00 коп. суд встановив.
Згідно із ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду; 3) пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; 4) пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 5) пов'язані із вчинення мінших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.
Позивач просить стягнути з відповідача судові витрати, зокрема, за складання позовної заяви, час перебування в судових засіданнях та витрат на дорогу до суду, але суд в цій частині позовних вимог відмовляє, оскільки вони позивачем не обґрунтовані, не підтверджені доказами, а також наведені на їх підтвердження обставини не доведені в судовому засіданні та не встановлені судом.
Крім того, в поданих позивачем до суду письмових судових дебатах він збільшив розмір судових витрат - 10000 грн, але в даному випадку суд не може прийняти до розгляду збільшення позовних вимог з підстав передбачених ст. 47 КАС України, за змістом якої позивач має право збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого судового засідання, крім того вказане питання було вирішено шляхом винесення ухвали Броварським міськрайонним судом Київської області від 05 лютого 2018 року. З матеріалів справи вбачається, що ухвалою суду від 04 грудня 2017 року було призначено попереднє судове засідання, проведені всі підготовчі дії, необхідні для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення адміністративної справи та ухвалою суду від 21 грудня 2017 року призначено до розгляду по суті. Позивач був присутній в судових засіданнях 13 грудня 2017 р., 21 грудня 2017 р., та мав достатній строк для подачі заяви про збільшення позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 122, 238, 241-243, 245, 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в частині вимог про визнання протиправними дії за невиплату з 12 липня 1996 року по 11 грудня 2009 року додаткової пенсії в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи із розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та скасувати дані рішення, про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за віком, згідно ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"виходячи із розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 12 липня 1996 року по 11 грудня 2009 року з урахуванням проведених виплат та стягнути кошти з відповідача,про зобов'язання відшкодувати інфляційні втрати, для чого кожну недоотриману своєчасно суму пенсій за кожен календарний місяць, починаючи з 12 липня 1996 року, помножити на коефіцієнт інфляції за всі наступні місяці, по момент фактичної виплати, без врахування коефіцієнту за місяць, коли ця сума повинна була нарахована та стягнути дані кошти - залишити без розгляду.
Провадження в частині позовних вимог ОСОБА_1 до Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в частині вимог провизнання протиправними дії за невиплату з 01 жовтня 2011 року додаткової пенсії в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та скасувати дані рішення, про зобов'язанняздійснити перерахунок додаткової пенсії як постраждалому від ЧАЕС ІІІ категорії в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком згідно ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 01 жовтня 2011 року з урахуванням здійснених виплат та стягнути кошти з відповідача - закрити.
Позов ОСОБА_1 до Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в частині вимог про стягнення судових витрати в розмірі 1000 грн. 00 коп. - відмовити.
Повне судове рішення буде складено 21 лютого 2018 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів через Броварський міськрайонний суд Київської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Радзівіл А.Г.