Постанова № 72342721, 16.02.2018, Попаснянський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
16.02.2018
Номер справи
423/88/18
Номер документу
72342721
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

423/88/18

3/423/77/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2018 року

Попаснянський районний суд Луганської області у складі

головуючої судді: Архипенко А.В.,

за участі:

секретаря судового засідання Іваненко С.П.,

прокурора Грідіна К.С.,

особи, що притягується

до адмінвідповідальності ОСОБА_1

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України , щодо

ОСОБА_1, громадянки України, яка народилася 24 жовтня 1975 року у с. Врубівка Попаснянського району Луганської області, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює у ВП шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» на посаді майстра дільниці технологічного комплексу погрузки вугілля, ІПН - НОМЕР_1, проживає та зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

- за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

В Попаснянський районний суд надійшов протокол із письмовими матеріалами про скоєння адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.172-6 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1.

Згідно наданих матеріалів, у протоколі № 25 від 12.01.2018р. про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 зазначено, що :

ОСОБА_1, будучи майстром дільниці технологічного комплексу погрузки вугілля відокремленого підрозділу шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом на якого поширюється дія Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ВП шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» внесена до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, як відокремлений підрозділ ДП «Первомайськвугілля» (державна форма власності) за ідентифікаційним кодом 26402894, ДП «Первомайськвугілля» внесено до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за ідентифікаційним кодом 32320594, відповідно до ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України ДП «Первомайськвугілля» є юридичною особою публічного права.

Відповідно до наказу № 948/к від 05.10.2012 ВП шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» ОСОБА_1 призначено майстром дільниці технологічного комплексу погрузки вугілля ВП шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля».

Таким чином відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, майстер дільниці технологічного комплексу погрузки вугілля ВП шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-VIII набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов’язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 год. 01.05.2017 р.

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 було подано щорічну декларацію за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише 12.05.2017 о 09 год. 12 хв., тобто несвоєчасно.

Перевіркою сайту Акредитований центр сертифікації ключів https://acsk.privatbank.ua/ встановлено, що ОСОБА_1 отримала електронний цифровий ключ в АЦСК Приватбанк 12.05.2017.

Згідно пояснення ОСОБА_1, причиною пропуску строку нею подачі декларації стало те, що вона вважала що, за займаною посадою, вона не підлягає до кола осіб, що подають декларації.

В протоколі також зазначено, що поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік не встановлено, що також підтверджується результатами перевірки. Протягом періоду часу з 01.01.2017 по 01.05.2017 майстер дільниці технологічного комплексу погрузки вугілля ВП шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» ОСОБА_1 достатньо часу перебувала на роботі, що підтверджується табелями обліку робочого часу ВП шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля».

Згідно відповіді НАЗК від 23.05.2017 № 93-05/16382/17 встановлено некоректну роботу програмного забезпечення системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» в період з 01.01.2017 по 04.01.2017 та з 24.03.2017 по 28.03.2017. Вжиття невідкладних заходів дозволило забезпечити функціонування Реєстру та реалізувати суб’єктами декларування обов’язок щодо подання електронних декларацій відповідно до законодавства.

Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді майстра дільниці технологічного комплексу погрузки вугілля ВП шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля», будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п. 5-1 «Прикінцевих положень» Закону, п. 6 Розділу ІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 12.05.2017 о 09 год. 12 хв., подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні прокурор підтримав даний протокол, вважав його обгрунтованим, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

ОСОБА_1 у суді надала пояснення, згідно яких вважає, що даний протокол складено з грубим порушенням законодавства, а саме: у протоколі та доданих матеріалах відсутні фактичні дані, що підтверджують коли і ким проводилась перевірка по фактах, викладених у протоколі, не розкрито об»єктивної сторонни складу адміністративного правопорушення, відсутні відомості про підстави та повноваження для проведення перевірки, протокол не містить жодних відомостей та наданих на їх підтвердження доказів, про день виявлення оперуповноваженим УЗЕ у Луганській області Департаменту захисту економіки порушень вчинених нею.

ОСОБА_1 вважає, що з дня виявлення адміністративного корупційного правопорушення минуло понад трьох місяців, (посилаючись на те, що уповноважена особа ДП "Первомайськвугілля" що 12.05 2017 року , повідомило НАЗК про несвоєчасне подання нею декларції), то відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стянення не може бути накладено, а провадження у справі у відповідності до ст.247 п.7 КУпАП підлягає закриттю.

Вислухавши прокурора, правопорушницю ОСОБА_1, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що винність ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження та її дії за ознаками ч.1 ст. 172-6 КУпАП кваліфіковані правильно.

Зокрема, судом встановлено, що відповідно до наказу № 948/к від 05.10.2012 ВП шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» ОСОБА_1 призначено майстром дільниці технологічного комплексу погрузки вугілля ВП шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля».

У відповідності до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», майстер дільниці технологічного комплексу погрузки вугілля ВП шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яких поширюється дія Закону.

Таким чином згідно зі ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», майстер дільниці технологічного комплексу погрузки вугілля ВП шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» пірогова Е.П. є суб’єктом декларування.

При цьому той факт, що ОСОБА_1 не знала, що її посада підпадає на подачу декларації, не є підставою для звільнення її від відповідальності, оскільки в Україні діє загальноприйнята у світі презумпція знання закону. Зокрема, у ст.68 Конституції України прямо зазначено: «Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності».

Щодо заперечень ОСОБА_1 про сплинення строків притягнення її до адмінвідповідальності, суд зазначає що згідно наданого листа 14.02.2018р. (додатково, в процесі розгляду адмінпротоколу) управлінням захисту економіки (УЗЕ) в Луганській області, з метою перевірки дотримання ЗУ "Про запобігання корупції" було здійснено ряд заходів щодо збирання доказів щодо встановлення факту можливого порушення ОСОБА_1 антикорупційного законодавства , і тільки 12.01.2018 року УЗЕ на підставі отриманих матеріалів було складно відповідний адмінпротокол відносно ОСОБА_1, тому датою виявлення адміністративного відносно ОСОБА_1п. необхідно вважати саме 12.01.2018 року.

Суд, враховуючи надані докумети, вважає, що дійсно, датою виявлення правопорушення, допущеного ОСОБА_1 необхідно вважати 12.01.2018року, тому що уповноваждений орган для складання дійсного протокоу, отримав відомості щодо факту порушення ОСОБА_1 положень ЗУ "Про корупцію" тільки 12.01.2018року і тому строку для притягненн особи до адмінвідповідальності, встанволений ст.38 КУпАП - не сплинув.

При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, які відповідно до ст.ст. 34, 35 КУпАП обтяжують чи пом’якшують відповідальність порушника за скоєне ним адміністративне правопорушення, суд не вбачає.

Отже, враховуючи зазначені обставини справи, особу ОСОБА_1, яка вперше притягується до адмінвідіповідальності, за вчинення адмінправопорушення, працює - суд вважає, що метою запобігання ОСОБА_1 вчиненню нових подібних правопорушень, буде доречним застосувати щодо неї мінімальне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: штраф у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850,00 грн.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, ст.4 ч.2 п.5 Закону України “Про судовий збір”, разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи стягується судовий збіру розмірі, встановленому законом , тому я з порушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 352-40 грн.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 284, 289 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850,00 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень 00 коп.)

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 352,40 грн. (триста п’ятдесят дві гривні 40 коп.) за наступними реквізитами:

Стягувач: Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795.

Реквізити для зарахування до державного бюджету:

отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

код за ЄДРПОУ: 37993783

банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві

код банку: отримувача 820019

рахунок отримувача: 31215256700001

код класифікації доходів бюджету: 22030106 «Судовий збір»

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Луганської області через Попаснянський районний суд.

Суддя А.В. Архипенко