
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 лютого 2018 року м. Житомир справа № 806/846/18
категорія 3.6
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Горовенко А.В., перевіривши виконання вимог законодавства при поданні позовної заяви Міністерства оборони України до Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України та Житомирської обласної медико-соціально експертної комісії №2 про визнання незаконними та скасування рішень,-
встановив:
Міністерство оборони України звернулось до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:
- визнати незаконним та скасувати рішення Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України, оформлене протоколом від 02.07.2012 №1274, яким встановлено причинний зв"язок поранень (контузії) та захворювання ОСОБА_1: "поранення, контузії, захворювання, ТАК, пов"язані з виконанням обов"язків військової служби у складі миротворчих сил ООН";
- визнати незаконними та скасувати рішення прийняті Житомирською МСЕК №2 в частині встановлення причинного зв"язку інвалідності ОСОБА_1, які зазначені у графі 9 Довідок до акта огляду МСЕК від 18.07.2012 серії 10ААБ №239684 та від 11.04.2017 серії 12ААА №782319: "поранення, контузії, захворювання, ТАК, пов"язані з виконанням обов"язків військової служби у складі миротворчих сил".
Перевіряючи адміністративний позов на його відповідність вимогам статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що дана позовна заява не відповідає положенням даної статті з наступних підстав.
Пунктом 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), передбачено, що в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Окрім того, ч.6 ст. 160 КАС України визначено, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
Позивачем, всупереч вищевказаних норм не зазначено: про наявність у позивача офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти; відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності представника позивача; щодо відповідача - Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України не вказано відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти, щодо відповідача - Житомирської обласної медико-соціально експертної комісії №2 не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Згідно з п.2. ч.2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Як свідчить прохальна частина позовної заяви позивач просить визнати незаконним та скасувати рішення Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України, оформлене протоколом від 02.07.2012 №1274 та рішення прийняті Житомирською МСЕК №2 в частині встановлення причинного зв"язку інвалідності ОСОБА_1, які зазначені у графі 9 Довідок до акта огляду МСЕК від 18.07.2012 серії 10ААБ №239684 та від 11.04.2017 серії 12ААА №782319, а з позовом звернувся лише 14.02.2018.
З огляду на викладене, позивач подав дану позовну заяву до суду з пропуском строку звернення.
Відповідно до ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Зважаючи на викладене, позивачем у позовній заяві не дотримано вимог пункту 2 частини 5 і частини 6 статті 160 та частин 6 статті 161 КАС України.
Частинами першою та другою статті 169 КАС України, визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, про що передбачено ч.2 ст.169 КАС України. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити), у відповідності до ч.2 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства.
З урахуванням вищевикладеного позивачу необхідно додати до позовної заяви:
- відомості щодо офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача;
- відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності представника позивача;
- вказати відомі номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти щодо відповідача - Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти щодо відповідача - Житомирської обласної медико-соціально експертної комісії №2;
- заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256, 287, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-
ухвалив:
1. Позовну заяву Міністерства оборони України до Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України та Житомирської обласної медико-соціально експертної комісії №2 про визнання незаконними та скасування рішень, - залишити без руху.
2. Встановити Міністерству оборони України строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз'яснити Міністерству оборони України, що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений судом строк позовну заяву буде повернено.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Горовенко