
Справа № 455/73/18
Провадження № 3/455/107/2018
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 лютого 2018 року м.Старий Самбір
Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Ніточко Л.Й., в присутності секретаря - Сенети Г.Н., за участю прокурора Самбірської місцевої прокуратури Львівської області - Якиміва В.І., та з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2,
розглянувши справи про адміністративні правопорушення, які надійшли від Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, українки, уродженки та жительки АДРЕСА_1 з повною вищою освітою, директора приватного підприємства «Журавлик», одруженої, зі слів - до адміністративної відповідальності не притягалася,-
за ч.1 та ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, будучи депутатом Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області VIІ скликання та суб»єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», всупереч інтересам держави та територіальної громади, порушивши вимоги ст.ст. 28, 38 та 39 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 18 Закону України « Про статус депутатів місцевих рад», не вживши заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та представницькими повноваженнями, не повідомила у встановленому законом випадку та порядку (ні усно, ні письмово) про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийнятті, а саме:
за результатом розгляду заяви ОСОБА_2 від 09.02.2017 року під час проведення 12.02.2016 року засідання IV сесії Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання рішення №72 від 12.02.2016 року «Про затвердження проекту детального планування території земельної ділянки для обслуговування хлібопекарні в с.м.т. Нижанковичі, вул.Міцкевича, №116, та надання дозволу на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки», яким ОСОБА_2 було затверджено проект детального планування та надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0,4579 га, для обслуговування хлібопекарні у с.м.т.Нижанковичі Старосамбірського району Львівської області;
за результатом розгляду заяви ОСОБА_2 від 09.02.2017 року під час проведення 12.02.2016 року засідання IV сесії Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання рішення №73 від 12.02.2016 року «Про затвердження проекту детального планування території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель (цеху для виробництва бруківки та пам'ятників) в с.м.т Нижанковичі, вул. Огородня, №116, та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», яким ОСОБА_2 було затверджено проект детального планування та надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,3541 га для обслуговування цеху по виробництві бруківки та пам'ятників у с.м.т. Нижанковичі Старосамбірського району Львівської області;
за результатом розгляду заяви ОСОБА_2 від 09.02.2017 року під час проведення 12.02.2016 року засідання IV сесії Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання рішення №74 від 12.02.2016 роек «Про затвердження проекту детального планування території земельної ділянки для обслуговування кафе-бару в с.м.т. Нижанковичі, площа Перемоги, №9, та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», яким ОСОБА_2 було затверджено проект детального планування та надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у площею 0,0642 га для обслуговування кафе-бару у с.м.т. Нижанковичі Старосамбірського району Львівської області,
чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_2, будучи депутатом Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області VIІ скликання та суб»єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», всупереч інтересам держави та територіальної громади, порушивши вимоги ст.ст. 28, 38 та 39 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 18 Закону України « Про статус депутатів місцевих рад», не вживши заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та представницькими повноваженнями, не повідомивши у встановленому законом випадку та порядку (ні усно, ні письмово) про наявність у неї реального конфлікту інтересів приймала рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме:
при прийнятті за результатом розгляду заяви ОСОБА_2 від 09.02.2017 року під час проведення 12.02.2016 року засідання IV сесії Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання рішення №72 від 12.02.2016 року «Про затвердження проекту детального планування території земельної ділянки для обслуговування хлібопекарні в с.м.т. Нижанковичі, вул.Міцкевича, №116, та надання дозволу на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки», яким ОСОБА_2, було затверджено проект детального планування та надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,4579 га для обслуговування хлібопекарні у с.м.т.Нижанковичі Старосамбірського району Львівської області;
за результатом розгляду заяви ОСОБА_2 від 09.02.2017 року під час проведення 12.02.2016 року засідання IV сесії Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання рішення №73 від 12.02.2016 року «Про затвердження проекту детального планування території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель (цеху для виробництва бруківки та пам'ятників) в с.м.т Нижанковичі, вул. Огородня, №116, та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», яким ОСОБА_2 було затверджено проект детального планування та надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у площею 0,3541 га для обслуговування цеху по виробництві бруківки та пам'ятників у с.м.т. Нижанковичі Старосамбірського району Львівської області;
за результатом розгляду заяви ОСОБА_2 від 09.02.2017 року під час проведення 12.02.2016 року засідання IV сесії Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання рішення №74 від 12.02.2016 роек «Про затвердження проекту детального планування території земельної ділянки для обслуговування кафе-бару в с.м.т. Нижанковичі, площа Перемоги, №9, та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», яким ОСОБА_2 було затверджено проект детального планування та надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у площею 0,0642 га для обслуговування кафе-бару у с.м.т. Нижанковичі Старосамбірського району Львівської області,
чим вчинила адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
В суді ОСОБА_2 у вчиненому визнала себе винною повністю, щиро каялася.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2, висновок прокурора прокуратури, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП, та вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Винність ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення доведена протоколами №44 та №45 від 10.01.2018 року, рішенням №72 від 12.02.2016 року «Про затвердження проекту детального планування території земельної ділянки для обслуговування хлібопекарні в с.м.т. Нижанковичі, вул.Міцкевича, №116, та надання дозволу на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки», рішенням №73 від 12.02.2016 року «Про затвердження проекту детального планування території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель (цеху для виробництва бруківки та пам'ятників) в с.м.т Нижанковичі, вул. Огородня, №116, та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», рішенням №74 від 12.02.2016 роек «Про затвердження проекту детального планування території земельної ділянки для обслуговування кафе-бару в с.м.т. Нижанковичі, площа Перемоги, №9, та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», поясненнями ОСОБА_2, протоколом IV сесії VII демократичного скликання Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області від 12.02.2016 року, поясненнями ОСОБА_3, списком депутатів Нижанковицької селищної ради., з яких відомо, що ОСОБА_2, будучи депутатом будучи депутатом Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області VIІ скликання та суб»єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч інтересам держави та територіальної громади смт. Нижанковичі, перед та під час прийняття рішень № 72,73,74 від 12.02.2016 року не повідомила Нижанковицьку селищну раду у встановленому законом порядку (ні усно, ні письмово) про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Крім цього, ОСОБА_2 вчиняла дії та приймала рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до ч. 2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції» у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом. Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.
Відповідно до ч. 1 ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.
Згідно ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП адміністративна відповідальність настає у випадку неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а також у випадку вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність визнаю розкаяння винної, вчинення правопорушення нею вперше.
Обставин, що обтяжують відповідальність не знаходжу.
Таким чином, вважаю, що ОСОБА_2 допустила порушення, не повідомивши у встановлених законом випадках, та в порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а також прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
Також суд при визначенні адміністративного стягнення враховує, що за приписами п. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто за ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Оскільки справи про адміністративні правопорушення розглядаються одним суддею одночасно, то їх слід об'єднати в одне провадження, стягнення накласти в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до ч.3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов»язаного з корупцією може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Відповідно до ч.4 ст. 277 КУпАП строк розгляду адміністративних справ про адміністративні корупційні правопорушення зупиняється судом у разі, якщо особа, щодо якої складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення, умисно ухиляється від явки до суду або з поважних причин не може туди з»явитися(хвороба, перебування у відрядженні чи на лікуванні, у відпустці тощо).
Постановами судді двічі зупинявся строк розгляду даних адміністративних справ, а саме: від 05 лютого 2018 року до 09 години 00 хвилин 07 лютого 2018 року; від 07 лютого 2018 року до одужання ОСОБА_2, тобто включно до 15.02.2018 року.
Беручи до уваги викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вважаю, що на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
У відповідності до ст.40-1 КУпАП слід стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в дохід держави в сумі 352 гривні 40 копійок.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 визнати винною за ч.1 та ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на підставі ст.36 КУпАП обрати їй стягнення у виді штрафу у сумі 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок у дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження: м.Київ, вул. Липська, будинок №18/5, поштовий індекс 01601, код ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір в сумі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Львівської області через районний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Суддя Л.Й.Ніточко