
Справа №766/2761/17
Пров. №2/766/2088/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.02.2018
Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючий суддя Гаврилов Д.В.,
секретар Рєпа А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради про зобов'язання надати документи на володіння земельною ділянкою,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просив зобов'язати ОСОБА_2 міську раду надати йому документи на володіння земельною ділянкою в м. Херсоні розміром 0,10 га під індивідуальне житлове будівництво.
Позовні вимоги мотивовано тим, що позивачем 03.10.2016 року, 18.11.2016 року та 19.12.2016 року у виконавчому комітеті ОСОБА_2 міської ради було зареєстровано заяви з вимогою видати йому земельні ділянки розміром 0,10 га під індивідуальне житлове будівництво. Відповідями ОСОБА_2 міської ради позивачу було запропоновано звернутись на офіційний сайт ОСОБА_2 міської ради для надання генерального плану м. Херсона, плану зонування території м. Херсона, детального плану території. Позивач зазначає, що він позбавлений можливості користуватися Інтернетом, але адвокат його повідомив, що така інформація відсутня.
Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, надав письмові заперечення на позов.
З'ясувавши думки учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 13 конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону. Власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству. Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом.
Статтею 14 Конституції України передбачено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Відповідно до положень ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель комунальної власності, подають клопотання до міської ради про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, у якому зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. Одночасно до клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З метою забезпечення ефективної реалізації генерального плану міста, раціонального використання території рішенням ОСОБА_2 міської ради від 20 лютого 2015 року № 1724 затверджено містобудівну документацію - План зонування території міста Херсон (далі - План).
План зонування території м. Херсон - це містобудівна документація, якою встановлюється функціональне призначення, вимоги до забудови, ландшафтної організації та іншого використання територій, окремих земельних ділянок, а також перелік усіх допустимих видів, умов і обмежень забудови та окремих земельних ділянок у межах зон, визначених планом зонування.
Зазначений План є загальнодоступним документом, опублікованим на офіційному сайті міської ради та її виконавчих органів www.сіtу.кherson.uа. Згідно пояснювальної записки до Плану зона садибної житлової забудови позначена на мапі Плану як зона Ж-1.
Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України, до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.
В судовому засіданні встановлено, що позивач 03.10.2016 року, 18.11.2016 року та 19.12.2016 року звертався до ОСОБА_2 міської ради з заявами в яких просив надати йому земельну ділянку розміром 0,10 га під індивідуальне житлове будівництво.
У відповідях від 28.10.2016 року, 02.12.2016 року та 19.01.2017 року позивачу ОСОБА_2 міською радою детально роз'яснювався порядок подачі та перелік документів, необхідних для отримання земельної ділянки у власність, із посиланням а адреси веб-сайтів генерального плану міста Херсона, плану зонування території м. Херсон, детальних планів територій.
Відповідно до ст.ст. 12, 81 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Позивач не надав доказів звернення до відповідача з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, у встановленому законом порядку, а тому його вимога є передчасною та не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 12, 118 Земельного Кодексу України, ст. ст. 13,14 Конституції України, ст. ст. 12, 81, 258, 259, 263, 264, 265, 354 ЦПК України
в и р і ш и в:
У задоволенні позову відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Херсонської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
.
СуддяОСОБА_3