
Справа № 161/114/18
Провадження № 2/161/1054/18
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
19 лютого 2018 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого – судді Пахолюка А.М.
при секретарі – Турук І.Р.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду в м. Луцьку цивільну справу за позовом Департаменту соціальної політики Луцької міської ради до ОСОБА_1 про повернення надміру виплаченої компенсації, -
В С Т А Н О В И В:
Департамент соціальної політики Луцької міської ради звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 про повернення надміру виплаченої компенсації.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 12.03.2012 року відповідач звернувся із заявою про призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, відповідно до Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги. На підставі поданих документів, відповідачу призначено компенсаційну виплату за надання соціальних послуг інваліду І Б групи ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на період з 12.03.2012 року по 18.09.2026 рік.
Згідно з індивідуальними відомостями про застраховану особу ОСОБА_1 за формою ОК-5, отриманими 01.08.2017 року від Луцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області встановлено, що відповідач в період з березня 2017 року по червень 2017 року був працевлаштований, а тому фактично не надавав соціальні послуги та втратив право на отримання компенсації з березня 2017 року, у зв’язку з чим за період з 01.03.2017 року по 31.07.2017 рік виникла переплата в розмірі 1237,80 грн.
Просить суд, з врахуванням збільшених позовних вимог, стягнути з відповідача в користь Департаменту соціальної політики Луцької міської ради – 1237,80 грн. надміру виплаченої компенсаційної виплати фізичній особі, що надає соціальні послуги та судові витрати по справі.
Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 23 січня 2018 року відкрито спрощене провадження у справі.
Представник позивача до судового засідання подала суду заяву про слухання справи у її відсутності, просить суд позов задовольнити. Не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином повідомлявся про день, час та місце розгляду справи, про що в матеріалах справи міститься розписка про отримання судової повістки. Відзиву та будь-яких заяв, клопотань про розгляд справи без його участі на адресу суду не надходило.
Суд вважає за можливе слухати справу у відсутності сторін по наявним матеріалам справи.
За погодженням позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 280 ЦПК України.
Дослідивши та оцінивши представлені по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Статтею 1212 ЦК України передбачено, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно.
Відповідно до п. 1 Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 29.04.2004 року № 558 (далі-Порядок), непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, призначається компенсаційна виплата.
Згідно п. 15 Порядку фізичні особи, які одержують компенсацію, зобов’язані повідомити структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, що призначають ці виплати, про обставини, які можуть вплинути на умови їх призначення та виплати. У разі виявлення таких обставин виплата компенсації припиняється з дня, що настає за днем виникнення таких обставин. У разі одержання у зв’язку з цим зайвих сум компенсації одержувачі повинні відшкодувати структурним підрозділам з питань соціального захисту населення надміру виплаченої суми за весь період, коли фізична особа не мала права на одержання компенсації.
Судом встановлено, що відповідачу ОСОБА_1 згідно його заяви, відповідно до рішення Департаменту соціальної політики від 18.04.2012 року призначено компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги (а.с. 3-4).
Із матеріалів справи вбачається, що відповідно до індивідуальних відомостей про застраховану особу ОСОБА_1 за формою ОК-5, отриманими 01.08.2017 року від Луцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області, відповідач в період з березня 2017 року по червень 2017 року був працевлаштований (а.с. 6-7).
Таким чином, враховуючи ту обставину, що з березня 2017 року ОСОБА_1 фактично не надавав соціальні послуги, тому втратив право на отримання компенсації з вказаного періоду, у зв’язку з цим виникла переплата державних коштів за період з 01.03.2017 року по 31.07.2017 року.
Рішенням позивача від 10.08.2017 року визначено обсяг надміру виплачених відповідачу коштів в розмірі 1237,80 грн. за період 01.03.2017 року по 31.07.2017 року (а.с. 9).
В добровільному порядку відповідач вказану суму грошових коштів позивачу не повернув (а.с. 9 зворот).
Таким чином, суд приходить до висновку, що з відповідача слід стягнути в користь позивача надміру виплачену компенсаційну виплату в сумі 1237,80 грн. та судові витрати в розмірі 1762 грн.
Керуючись ст.ст. 10, 12, 27, 77, 81, 141, 263-265, 280-284, 288, 354 ЦПК України, на підставі ст.ст. 1212-1215 Цивільного кодексу України, Порядком призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 29.04.2004 року № 558, -
В И Р І Ш І В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер – НОМЕР_1, в користь Департаменту соціальної політики Луцької міської ради – 1237 (одна тисяча двісті тридцять сім) грн. 80 коп. надміру виплаченої компенсації фізичній особі, що надає соціальні послуги.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер – НОМЕР_1, в користь Департаменту соціальної політики Луцької міської ради, понесені витрати пов’язані зі сплатою судового збору в розмірі – 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд – якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
У відповідності до п.п.15.5) п. 1 Розділу ХШ Перехідних положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Заочне рішення в повному обсязі складено 20 лютого 2018 року.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області ОСОБА_3