
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
15 лютого 2018 рокуЛьвів№ 876/12091/17
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :
головуючого судді Большакової О.О.,
суддів Глушка І.В., Макарика В.Я.,
з участю секретаря судового засідання Гром І.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс» до Головного управління Держпраці у Львівській області про визнання протиправними та скасування приписів за апеляційними скаргами Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс», Головного управління Держпраці у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2017 року (головуючий суддя у першій інстанції ОСОБА_1, м. Львів, повний текст виготовлено 21 листопада 2017 року),
В С Т А Н О В И В:
16 січня 2017 року Львівське комунальне підприємство «Львівелектротранс» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держпраці у Львівській області про (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог) визнання протиправними та скасування припису Головного управління Держпраці у Львівській області №13/01/138/1513-1024 від 31.08.2016, та пункт 4 припису №13-01-014/1151-0789 від 15.07.2016.
Позовні вимоги обґрунтовані невідповідністю висновків, викладених в акті перевірки фактичним обставинам справи. Позивач зазначив, що розмір доплати «За інтенсивність праці» у фіксованому розмірі у додатках до Генеральної, Галузевої чи Колективних угод, визначено не було, тому підприємство через незадовільний економічний стан було вправі визначати такий розмір самостійно, без погодження з профспілковим органом. Також, позивач вказує, що не доведено фактів порушення підприємством вимог Колективної чи Галузевої угод стосовно доплат за керівництво бригадою. З огляду на викладене, позивач вважає оскаржувані приписи безпідставними, та такими, що належить скасувати.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2017 року адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано пункт 4 припису від 15.07.2016 року №13-01-014/1151-0789 в частині встановлення доплати за інтенсивність. У задоволенні інших позовних вимог відмовлено.
Із таким судовим рішенням в частині відмови в задоволенні позову не погодилося Львівське комунальне підприємство «Львівелектротранс» та подало апеляційну скаргу. Вважає, що постанова суду в цій частині є незаконною, так як прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права. Апелянт, мотивуючи свою незгоду, зокрема, зазначив, що відсутні докази не встановлення працівникам доплати за керівництво бригадою і законності винесення припису в цій частині. Ця обставина залишилася недослідженою судом першої інстанції.
Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами:
1) письмовими, речовими і електронними доказами;
2) висновками експертів;
3) показаннями свідків.
Згідно статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб’єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів.
Оскільки позивач посилається в апеляційній скарзі на дотримання ним вимог пункту 9 додатку №13 Колективної угоди на 2014-2015 роки, якими передбачено доплату за керівництво бригадою, а письмові докази щодо встановлення цих надбавок працівникам у матеріалах справи відсутні, в той час як відповідач зазначив про відсутність таких, з метою повного і всебічного дослідження обставин справи, враховуючи принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи, апеляційний суд вважає за необхідне витребувати такі докази у Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс», запропонувавши надати такі у наступне судове засідання.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 72, 77, ч. 3 ст. 308, ст.ст. 310, 321, КАС України,
У Х В А Л И В :
Запропонувати Львівському комунальному підприємству «Львівелектротранс» надати суду докази встановлення працівникам підприємста доплат за керівництво бригадою.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя О.О. Большакова
Судді І.В. Глушко
ОСОБА_2