
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 751/7165/17
УХВАЛА
12 лютого 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Беспалова О. О., суддів: Коротких А. Ю., Федотова І. В., розглянувши клопотання Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України в особі відділу примусового виконання рішень про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Новозаводського районного суду м. Чернігова від 08 грудня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України в особі відділу примусового виконання рішень, Міністерства юстиції України про визнання неправомірним повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання та зобов'язання розпочати примусове виконання рішення суду,-
В С Т А Н О В И В:
До Київського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України в особі відділу примусового виконання рішень про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Новозаводського районного суду м. Чернігова від 08 грудня 2017 року.
Вказане клопотання обґрунтоване відсутністю бюджетних асигнувань.
У відповідності до ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ч. 2 ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ст. 8 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відтак, колегія суддів приходить до висновку про відсутність умов, передбачених ст. 8 вказаного Закону, для відстрочення апелянту сплати судового збору.
Таким чином, заявлене клопотання задоволенню не підлягає.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 133 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України в особі відділу примусового виконання рішень про відстрочення сплати судового збору залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О. О. Беспалов Суддя А. Ю. КороткихСуддя І. В. Федотов