Рішення № 72273900, 05.02.2018, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.02.2018
Номер справи
П/811/12/18
Номер документу
72273900
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 лютого 2018 року м. Кропивницький Справа № П/811/12/18

Кіровоградський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Кармазиної Т.М.,

за участю секретаря - Сириці І.О.,

за участю позивача - ОСОБА_1,

представників:

відповідача-1 Головного Управління пенсійного фонду України - Тірошка Д.Ю.,

відповідача-2 Ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області - Гайдашук В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та Ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області про визнання протиправними дій, бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови йому в перерахунку пенсії з 01.01.2016 у зв'язку із змінами розміру грошового забезпечення поліцейського відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" №900 від 23.12.2015, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", №947 від 18.11.2015 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006";

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок йому пенсії з 01.01.2016 відповідно до ч.3 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", №947 від 18.11.2015 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006", №1294 від 07.11.2007 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області про розмір грошового забезпечення, та провести виплату пенсії з урахуванням вже виплачених коштів за нормами, чинними на 01.01.2016, за відповідною займаною посадою позивача та матеріалами, які знаходяться в пенсійній справі, за період, передбачений ч.2 ст.55 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", з урахуванням нової довідки;

- визнати протиправною бездіяльність ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області щодо невиготовлення для перерахунку його пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством станом на 01.01.2016, за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановами Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015, №1294 від 07.11.2007, та не направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області нової довідки про розмір його грошового забезпечення для подальшого перерахунку пенсії;

- зобов'язати ліквідаційну комісію УМВС України в Кіровоградській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області для перерахунку йому пенсії нову довідку про розмір його грошового забезпечення, з урахуванням складових відповідно до законодавства, чинного станом на 01.01.2016, а саме: посадового окладу у розмірі 3400 грн., окладу за спеціальним званням - 2200 грн., надбавки за стаж служби - 2800 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% - 510 грн., надбавки за виконання особливо важливих завдань 49% - 4116 грн., надбавки за оперативно-розшукову діяльність 13% - 442 грн., премії 30% - 4404 грн..

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що він, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанов Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11.11.2015 та "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №1294 від 07.11.2007. Однак, ліквідаційною комісією УМВС України в Кіровоградській області, в порушення норм чинного законодавства України, відмовлено у виготовленні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідки про його грошове забезпечення з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 49%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 13% та премії - 30%, які виплачувались йому раніше, на підставі постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007. Також, посилався на наявність у Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області повноважень щодо здійснення перерахунку його пенсії з 01.01.2016 з урахуванням нової довідки, виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Кіровоградській області.

Позивач у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив суд їх задовольнити з підстав, зазначених в позові.

Представник відповідача - ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" не передбачено таких видів грошового забезпечення, як надбавка за виконання особливо важливих завдань та надбавка за оперативно-розшукову діяльність, а премія встановлена в іншому розмірі.

Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що вимоги до Пенсійного фонду є передчасними, оскільки нова довідка до них не надходила. Крім того, зазначав, що чинним законодавством визначено процедуру підготовки та видачі довідок про розмір грошового забезпечення кожної особи для перерахунку пенсії. Відповідно до листа Пенсійного фонду України №9493/02-23 від 28.03.2017 перерахунок та виплата перерахованих пенсій буде здійснена після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Таким чином, відповідач, як орган державної влади, який діє лише в межах наданих повноважень, не мав можливості здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу у зв'язку з відсутністю бюджетного фінансування. Також, посилався на пропуск позивачем строку звернення до адміністративного суду з даним позовом, встановленого ст.122 КАС України.

Заслухавши пояснення позивача та представників відповідачів, дослідивши подані сторонами документи, з'ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером МВС України, з 26.01.1999 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Кіровоградській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

17 квітня 2017 року УМВС України в Кіровоградській області видано довідку №6437 про розмір грошового забезпечення позивача, відповідно до ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2015 №988, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260, за нормами, чинними на 01.01.2016, за посадою перший заступник начальника відділу - начальник кримінальної міліції Знам'янського МРВ УМВС України в Кіровоградській області, яку він займав на день звільнення зі служби (25.01.1999) (а.с.71).

Відповідно до змісту даної довідки розмір грошового забезпечення позивача складає 8958,11 грн, в тому числі: посадовий оклад 3400 грн., окладу за військовим (спец.) званням підполковник міліції - 2200 грн., надбавки за стаж служби 50% - 2800 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% - 510 грн., премії 0,54% - 48,11 грн..

При цьому, у вищезазначену довідку, як посилається позивач, відповідачем не було включено: надбавку за виконання особливо важливих завдань, надбавку за оперативно-розшукову діяльність, а премія включена у меншому розмірі.

У зв'язку з чим, 23.11.2017 ОСОБА_1 звернувся до ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області із заявою, в якій просив виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідку про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення у наступних розмірах: посадового окладу у розмірі 3400 грн., окладу за військовим (спец.) званням підполковник міліції - 2200 грн., надбавки за стаж служби - 2800 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% - 510 грн., надбавки за виконання особливо важливих завдань 49% - 4116грн., надбавки за оперативно-розшукову діяльність 13% - 442 грн., премії 30% - 6560,40 грн., з дати виникнення права на перерахунок - 01.01.2016 (а.с.69).

Листом від 01.12.2017 №Х-81/05/37-200, УМВС України в Кіровоградській області за підписом голови ліквідаційної комісії надано відповідь, згідно якої позивачу роз'яснено, що надбавки, які останній просить включити для розрахунку розміру грошового забезпечення відносяться до інших щомісячних надбавок. І оскільки вони не були виплачені поліцейським за грудень 2015 року, включити їх до складу грошового забезпечення немає законних підстав (а.с.71-зв.-72). Також, в даному листі відповідачем зазначено, що положення Постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" для визначення розмірів грошового забезпечення колишніх працівників органів внутрішніх справ, посади яких прирівнюються до посад поліцейських з 28.12.2015, а саме, з дати набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", не застосовуються.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію, визначаються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (далі за текстом - Закон №2262-XII).

Частиною 3 статті 63 Закону №2262-XII (норма набрала чинності 29.12.2015) встановлено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (ч.4 ст.63 Закону №2262-XII).

Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11.11.2015 (далі за текстом - Постанова №988) затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 (далі за текстом Порядок №45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок (п.5 Порядку №45).

Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена (п.6 Порядку №45).

Відповідно до п.23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 р. за №135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону.

Перелік документів, які подаються для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності визначений пунктом 7 вищевказаного Порядку, зокрема, це грошовий атестат або довідка про розмір грошового забезпечення.

Згідно з п.15 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до ст.102 Закону України "Про Національну поліцію", пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови №988.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №1294 від 07.11.2007 (далі за текстом - Постанова №1294) встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Як вбачається з довідки про грошове забезпечення для нарахування пенсії ОСОБА_1, до грошового забезпечення позивача, станом на 01.01.2008, було включено, в тому числі, надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі 49%, надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 13% та премія - 30% (а.с.96-зв).

Посилання представника відповідача - ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області на те, що надбавка за виконання особливо важливих завдань та надбавка за оперативно-розшукову діяльність не можуть включатися до грошового забезпечення при перерахунку пенсії працівникам органів внутрішніх справ є безпідставними, з огляду на те, що Постанова №1294, так само як і Постанова №988, розповсюджуються на працівників органів внутрішніх справ і містять в собі різний предмет правового регулювання грошового забезпечення працівників органів внутрішніх справ і встановлені цими постановами надбавки не можуть замінювати одна одну.

Крім того, як зазначалося вище, Постановою №988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії, які не враховані зазначеною постановою, встановлені згідно Постанови №1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсій.

Отже, враховуючи те, що Постановою №988 не врегульована виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань та надбавка за оперативно-розшукову діяльність, а виплата їх врегульована відповідно до Постанови №1294, то виплата вказаних надбавок повинна бути врахована відповідачем при видачі довідки для перерахунку пенсії, оскільки позивач отримував її під час проходження служби.

Однак, відповідачем-2, в порушення вищенаведеного, до довідки №6437 від 17.04.2017 про грошове забезпечення позивача не включено надбавку за виконання особливо важливих завдань та надбавку за оперативно-розшукову діяльність, та премія зазначена у розмірі 0,54%, коли раніше позивач отримував премію 30%.

Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідно до ч.1 ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Імперативність даної норми з метою застосування до даних спірних правовідносин полягає в тому, що зміна розміру хоча б одного чи кількох видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, та інших осіб, згідно змісту №2262-XII не може мати наслідком скасування вже призначених пенсіонеру інших видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, які встановлені йому на момент виходу на пенсію та які він отримує з врахуванням положень постанови №1294.

За приписами статті 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Зменшення розміру пенсії позивачу шляхом не включення в довідку для перерахунку пенсії певних складових грошового забезпечення, які вже були йому встановлені, або зменшення у відсотковому відношенні цих складових, суд розцінює як звуження його соціальних гарантій, що є протиправним та недопустимим.

При цьому, суд вважає, що для повного і всебічного захисту прав позивача, у відповідності до приписів ч.2 ст.9 КАС України, доцільним та необхідним вийти за межі позовних вимог та належним захистом порушеного права позивача є визнання протиправною відмови Ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області, викладеної в листі від 01.12.2017 за №Х-81/05/37-2017, щодо виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідки про грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії стосовно не включення до неї надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 49%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 13% та премії - 30%, та зобов'язання Ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області таку довідку.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.1 та ч.2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем по справі - Ліквідаційною комісією УМВС України в Кіровоградській області, як суб'єктом владних повноважень, не виконано покладеного на нього обов'язку щодо доказування правомірності вчинення оскаржуваних дій.

Щодо позовних вимог про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови йому в перерахунку пенсії з 01.01.2016 у зв'язку із змінами розміру грошового забезпечення поліцейського відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" №900 від 23.12.2015, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", №947 від 18.11.2015 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006", та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити такий перерахунок пенсії позивача з урахуванням нової довідки, суд зазначає, що права позивача в частині відмови йому в перерахунку пенсії на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 49%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 13% та премії - 30%, на час розгляду даної справи не порушені, оскільки таку довідку ліквідаційною комісією ще не видано та не направлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Отже, позовні вимоги в зазначеній частині не підлягають задоволенню, оскільки є передчасними.

Суд не приймає до уваги посилання представника відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області на пропуск позивачем строку звернення до адміністративного суду з даним позовом, встановленого ст.122 КАС України, з наступних підстав.

Відповідно до ч.3 ст.51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Зважаючи на те, що перерахунок пенсії позивача не проведено з вини відповідача, що і стало підставою для звернення до суду з даним позовом, суд вважає, що позивачем не пропущено строк звернення до суду, оскільки виникнення права на перерахунок пенсії Закон пов'язує з дати його виникнення, а не з дати звернення до суду.

Щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення, суд зазначає наступне.

Частиною першою статті 382 КАС України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Зі змісту наведеної правової норми випливає, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, яке має застосовуватися у виключних випадках.

Поряд з цим суд враховує, що позивачем не наведено причин та не надано доказів, які б свідчили про те, що відповідач може ухилятися від виконання рішення суду.

Приймаючи до уваги обставини даної справи, суд не вважає за необхідне зобов'язувати суб'єкта владних повноважень подавати звіт про виконання даного судового рішення, а тому відмовляє у встановленні судового контролю за виконанням рішення в даній справі.

Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи наведене, суд стягує на користь позивача документально підтверджені витрати по сплаті судового збору у розмірі 640 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача - Ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області.

Керуючись ст.ст.132, 139, 143, 242-246, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (27406, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, код ЄДРПОУ 20632802) та Ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області (25009, м.Кропивницький, вул. Віктора Чміленка, 41, код ЄДРПОУ 08592224) про визнання протиправними дій, бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області, викладену в листі від 01.12.2017 за №Х-81/05/37-2017, щодо виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідки про грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії стосовно не включення до неї надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 49%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 13% та премії - 30%.

Зобов'язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Кіровоградській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, включивши до неї, з урахуванням даних довідки від 17.05.2017 №6347, надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі 49%, надбавку за оперативно-розшукову діяльність - 13%, премії - 30%.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1), судовий збір у розмірі 640 грн. (шістсот сорок гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 08592224).

Рішення суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.255 КАС України.

Рішення суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Відповідно до пп.15.5 п.15 Розділ VII Перехідні положення КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Повне рішення складено - 09.02.2018.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Т.М. Кармазина