
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 лютого 2018 рокум. Ужгород№ 807/98/18
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Гаврилко С.Є., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Тячівського об’єднаного управління пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов’язання вчинити дії , -
ВСТАНОВИВ:
12 лютого 2018 року до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовною заявою звернувся ОСОБА_1 (90575, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Толстого, 75, РНОКПП НОМЕР_1) до Тячівського об’єднаного управління пенсійного фонду України в Закарпатській області (90500, м.Тячів, вул.Робітнича, 18, Тячівський район, код ЄДРПОУ 41246752), якою просить суд: "1. Відкрити провадження у адміністративній справі; 2. Ухвалити рішення суду, яким визначити протиправним та скасувати рішення управління Пенсійного фонду у Тячівському районі (на даний час Тячівське об’єднане управління пенсійного фонду України в Закарпатській області ) № 196 від 23.05.2013р. про утримання сум пенсії, надміру виплачених пенсіонерам внаслідок зловживання з їх сторони; 3. Зобов'язати Тячівське об’єднане управління пенсійного фонду України в Закарпатській області (90500, м.Тячів, вул.Робітнича, 18, Тячівський район, код ЄДРПОУ 41246752), виплатити мені- Влад Нуцу Михайловичу, 02.07.1959р.н., мешканцю смт. Солотвино, вул. Толстого, 75, Тячівського району Закарпатської області РНОКПП НОМЕР_1, грошові суми пенсії, утримані починаючи з 01.06.2013р.."
Відповідно до статті 171 частини 1 пункту 3 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Розглянувши поданий позов, суд вважає за необхідне залишити такий без руху з огляду на наступне.
Відповідно до статті 122 частин 1, 2, 3 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення яке оскаржує позивач в даній справі датоване 23 травня 2013 року, а звернувся позивач до суду з позовом за захистом своїх прав 12 лютого 2018 року, тобто з пропуском строку звернення до адміністративного суду. Крім того, при подачі адміністративного позову позивачем не подано клопотання про поновлення строку.
Відповідно до статті 123 частини 1 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
З огляду на викладене, з врахуванням статті 123 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, слід залишити без руху.
Враховуючи зазначене, вказані недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позову без руху шляхом звернення до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Суд звертає увагу, що на підставі статті 123 частини 2 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
На підставі викладеного, керуючись статтями 122, 123, 171, 248, 260, 262, КАС України суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Тячівського об’єднаного управління пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов’язання вчинити дії – залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вищезазначених недоліків.
Позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя ОСОБА_2