
______________________
Справа № 520/15273/17
Провадження № 2-а/520/100/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.02.2018
Суддя Київського районного суду м. Одеси Бескровний Я.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження (письмового провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Одеській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Київського районного суду м. Одеси звернувся ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Одеській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що вона є пенсіонером внутрішніх справ України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
З метою відновлення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей 23 грудня 2015 року Верховною радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» (№900-VIII) яким внесені зміни до Закону №2262. А саме: доповнено та змінено статтю 43, якою передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку. А статтю 63 цього ж Закону доповнено частиною третьою, в якій вказано, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських).
Позивач зазначила, що Міністерство внутрішніх справ України, виконуючи умови Порядку №45, 03.02.2017за вих. №1461/05/22-2017 направило в Пенсійний фонд України повідомлення про підстави перерахунку пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ України (міліції).
28.03.2017 за вих. №9493/02-23 Пенсійний фонд України повідомив свої територіальні органи (Головні Управління ПФУ) про підготовку та надання списків пенсіонерів МВС, які мають право на перерахунок пенсій до Ліквідаційних комісій.
На підставі отриманих списків Ліквідаційна комісія УМВС України в Одеській області підготувала та відправила до Головного Управління ПФУ в Одеській області довідку №760 від 17.05.2017 про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, згідно додатку 2 Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.
31 серпня 2017 року позивач звернулася до Голови Ліквідаційної комісії УМВС України в Одеській області із запитом на отримання публічної інформації, про надання їй копії довідки про розмір грошового забезпечення, яка була направлена до ГУ ПФУ в Одеській області для перерахунку пенсії.
06 вересня 2017 року ОСОБА_1 отримала копію довідки №760 від 17.05.2017 грошового забезпечення станом на 01.01.2016. Довідка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Одеській області. В довідці зазначено, що відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови КМУ від 11.11.2015 №988 , Наказу МВС від 06.04.2016 №260 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 за посадою слідчого відділу Приморського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області: посадовий оклад – 2400,00 грн., підвищення посадового окладу (0%), оклад за військовим (спеціальним) званням ст. лейтенант міліції – 1600,00 грн., надбавка за вислугу років (15%) – 600,00 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби (0%) – 0,00, премія (2,81%) – 129,26 грн., всього 4729,26 грн.
Позивач зазначила, що із зазначеними показниками у довідці вона не погодилася так як їй призначена пенсія за вислугу років відповідно до ст. ст. 12, 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Розмір її пенсії обчислений, виходячи із грошового забезпечення, встановленого відповідно до постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 відповідно Грошового атестату №71 від 31 липня 2008 року про розмір її грошового забезпечення. Розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 31 липня 2008 року за посадою: слідчого відділу Приморського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області становить: посадовий оклад – 800,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням ст. лейтенант міліції – 115,00 грн., надбавка за вислугу років (20%) – 183,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (100%) – 1098,00 грн., премія (40%) – 878,40 грн., всього 3074,40 грн.
Також позивач вказала, що після отримання довідки №760 від 17.05.2017 їй стало відомо, що до довідки не були включені додаткові види грошового забезпечення: надбавка за виконання особливо важливих завдань (100%), одноразова грошова допомога та матеріальна допомога на оздоровлення, які фактично отримані позивачем протягом останніх 24 місяців перед звільненням (6148,80 грн. + 1049,98 (2007 рік) + 1068,00 грн. (2008 рік) : 24 = 344,45 грн., оздоровлення, які фактично отримані протягом останніх 24 місяців перед звільненням (6148,80 грн. + 1049,98 (2007 рік) + 1068,00 грн. (2008 рік) : 24 = 344,45 грн. та зменшений розмір премії із (40%) до (2,81%).
20 жовтня 2017 року позивач звернулася із заявою (вх. №Ф-13137) до Ліквідаційної комісії УМВС України в Одеській області із проханням виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад – 2400,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням ст. лейтенант міліції – 1600,00 грн., надбавка за вислугу років (15%) (від ПО + підвищення + ОЗ) – 600,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (100%) (від ПО + підвищення + ОЗ + ВС) – 4628,40 грн., премія (40%) (від грошового забезпечення) – 3691,20 грн., одноразова грошова допомога та матеріальна допомога на оздоровлення, за останні 24 місяців перед звільненням (6148,80+1049,98+1068,00):24 – 344,45 грн., всього 13264,05 грн.
27 жовтня 2017 року позивач отримала листа за вих. №14/3-Ф-1564/зі від 27.10.2017 від УМВС України в Одеській області за підписом члена ліквідаційної комісії ОСОБА_2, в якому було відмовлено у наданні нової довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення передбачених чинним законодавством, посилаючись на те, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 при оформлені довідок про грошове забезпечення, які направлялись до органів пенсійного фонду для перерахунку пенсій, надбавки, та премії, що скасовані на момент виникнення права на перерахунок пенсії не враховуються, відповідно до постанови КМУ від 11 листопада 2015 року №988 премії для перерахунку пенсії враховуються в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідною посадою в Національній поліції.
Позивач вважає, що прийняте рішення є незаконним та таким, що порушує його права на соціальний захист, у зв'язку з чим, звернувся до суду із зазначеним позовом.
Ухвалою суду відкрито провадження за вказаним адміністративним позовом та призначено до розгляду у скороченому провадженні. Одночасно запропоновано відповідачу у 10 денний строк з дня одержання ухвали про відкриття провадження надати на адресу Київського районного суду м. Одеси заперечення проти позову та необхідні документи або письмову заяву про визнання позову. Копію ухвали надіслано сторонам.
До Київського районного суду м. Одеси повернувся корінець поштового відправлення із відміткою про вручення відповідачу.
У визначений судом строк відповідач до суду не надіслав ні заперечення на позов, ні заяву про визнання позовних вимог.
15.12.2017 набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017, котрим ЦПК України викладено в новій редакції.
Згідно п.10 ч.1 Перехідних Положень КАС України в новій редакції справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до вимог п.п.2 ч.1 ст.263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження (письмового провадження), позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 2008 року отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ), що підтверджується копією пенсійного посвідчення від 22.01.2013 Серії ААЗ №213332).
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області направлено до ліквідаційної комісії УМВС України в Одеській області списки осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, пенсії яких підлягають перерахунку, в тому числі щодо позивача, у зв’язку з чим від ліквідаційної комісії УМВС України в Одеській області до Головного управління ПФУ в Одеській області надійшла довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу №760.
Згідно довідки від №760 розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 становить: посадовий оклад – 2400,00 грн., підвищення посадового окладу (0%), оклад за військовим (спеціальним) званням ст. лейтенант міліції – 1600,00 грн., надбавка за вислугу років (15%) – 600,00 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби (0%) – 0,00, премія (2,81%) – 129,26 грн., всього 4729,26 грн.
20 жовтня 2017 року позивач звернулася із заявою (вх. №Ф-13137) до Ліквідаційної комісії УМВС України в Одеській області із проханням виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення
27 жовтня 2017 року позивач отримала листа за вих. №14/3-Ф-1564/зі від 27.10.2017 від УМВС України в Одеській області за підписом члена ліквідаційної комісії ОСОБА_2, відповідно до якого було зазначено, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 при оформлені довідок про грошове забезпечення, які направлялись до органів пенсійного фонду для перерахунку пенсій, надбавки, та премії, що скасовані на момент виникнення права на перерахунок пенсії не враховуються, відповідно до постанови КМУ від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» надбавки, доплати, підвищення та премії для проведення перерахунку пенсії враховуються в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідною посадою в Національній поліції, тому розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідає вимогам чинного законодавства.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає, що 23 грудня 2015 року Верховною Радою України було прийнято Закон № 900-VIII, яким внесено зміни до статей 43 та 63 Закону № 2262-ХІІ та доповнено пункт 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» абзацами другим і третім такого змісту: «За колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. Право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію».
Закон № 900-VIII набрав чинності з 29 грудня 2015 року і саме з цієї дати пенсіонери МВС (міліції) набули право на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах встановлених для поліцейських
Як вказано в ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262-ХІІ (із змінами) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч.2 ст. 51 цього Закону.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Порядок проведення перерахунку пенсій, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» (далі - Порядок № 45), відповідно до якого перерахунок проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які маю право на пенсію. На підставі такого рішення МВС повинно повідомити у п’ятиденний строк ПФ України про підстави для перерахунку пенсій відповідним категоріям осіб, а ПФУ, в свою чергу повідомляє у п’ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління ПФУ від 30 січня 2001 року №3-1 (далі - Порядок подання документів).
Відповідно до пункту 4 Порядку подання документів заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності його законним представником за місцем проживання.
Системний аналіз зазначених норм права дозволяє дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ, що підтверджується правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у справі № 21-484а13 від 22 квітня 2014 року.
Статтею 32 Конституції України передбачено, що кожний громадянин має право знайомитися в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, установах і організаціях з відомостями про себе, які не є державною або іншою захищеною законом таємницею, а стаття 40 Конституції України визначає, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Враховуючи те, що уповноважені органи не вчинили передбачені Порядком №45 дії щодо перерахунку пенсії позивача, маючи намір отримати нову довідку про грошове забезпечення з урахуванням видів грошового забезпечення, встановлених Постановою №988, ОСОБА_1 звернулася до відповідача із заявою про надання нової довідки про грошове забезпечення, з метою в подальшому здійснити перерахунок пенсії, в чому їй було відмовлено, оскільки згідно постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 при оформлені довідок про грошове забезпечення, які направлялись до органів пенсійного фонду для перерахунку пенсій, надбавки, та премії, що скасовані на момент виникнення права на перерахунок пенсії не враховуються, відповідно до постанови КМУ від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» надбавки, доплати, підвищення та премії для проведення перерахунку пенсії враховуються в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідною посадою в Національній поліції, тому на думку відповідача розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідає вимогам чинного законодавства.
Таку відмову ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області суд вважає протиправною, виходячи з наступного.
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» визначено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Цим же пунктом Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» визначено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Вищевказаними постановами затверджені не посадові оклади, а схеми посадових окладів. Пунктом 6 Порядку № 45 визначено, що відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.
До того ж, п. 9 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходженням конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.
Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.
Крім того, відповідно до п. 12 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» працівникам міліції, які у визначеному цим Законом порядку прийняті на службу до поліції, наказами про призначення на відповідні посади одночасно присвоюються відповідні спеціальні звання поліції відповідно до такої схеми співвідношення спеціальних звань: спеціальне звання міліції - спеціальне звання поліції; полковник міліції - полковник поліції.
Цей висновок суду ґрунтується також і на положеннях пункту 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 квітня 2005 року №4 «Про окремі питання застосування судами України законодавства про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», із якого слідує, що відповідно до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ та п. 8 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям та особам, котрі мають право на пенсію згідно із цим Законом, провадиться у зв’язку зі зміною (що сталася після звільнення їх зі служби) розмірів грошового забезпечення, виходячи з якого обчислюються пенсії.
При збільшенні розміру окладів грошового утримання (посадового окладу й окладу за військовим (спеціальним) званням) перерахунку підлягають як відсоткова надбавка за вислугу років, так і інші додаткові види грошового забезпечення, що враховувалися при обчисленні пенсії та розмір яких визначається у відсотках від зазначених окладів грошового забезпечення (за класність, роботу з таємними документами, умови служби тощо).
Виходячи з викладеного, суд вважає, що ліквідаційна комісія УМВС України в Одеській області зобов’язана виготовити на направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача, з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та внесення змін постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393», з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах із 01.01.2016 з дати виникнення права на перерахунок: посадовий оклад – 2400,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням ст. лейтенант міліції – 1600,00 грн., надбавка за вислугу років (20%) (від ПО + підвищення + ОЗ) – 600,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (100%) (від ПО + підвищення + ОЗ + ВС) – 4628,40 грн., премія (40%) (від грошового забезпечення) – 3691,20 грн., одноразова грошова допомога та матеріальна допомога на оздоровлення, за останні 24 місяців перед звільненням (6148,80+1049,98 (2007 рік) +1068,00 (2008 рік)):24 – 344,45 грн., всього 13264,05 грн.
Щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення шляхом зобов’язання Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Одеській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду, суд зазначає наступне.
Частиною 1 ст.382 КАС України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Зі змісту наведеної правової норми випливає, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, яке має застосовуватися у виключних випадках.
Поряд з цим суд враховує, що позивачем не доведено, що відповідач має намір ухилятися від виконання судового рішення чи іншим чином перешкоджати виконанню судового рішення у даному разі така вимога позивача заявлена передчасно та без належного обґрунтування, тому задоволенню не підлягає.
Таким чином, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 77, 90, 242-246, 257, 263, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Одеській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Визнати бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області щодо не виготовлення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 нової довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення передбачених чинним законодавством, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови КМ України від 17.07.1992 №393, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМ України від 11.11.2015 №988, та не направлення її до ГУ ПФУ в Одеській області протиправною.
Зобов’язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області виготовити та направити до головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови КМУ від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393», з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення у наступних розмірах: посадовий оклад – 2400,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням ст. лейтенант міліції – 1600,00 грн., надбавка за вислугу років (20%) (від ПО + підвищення + ОЗ) – 600,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (100%) (від ПО + підвищення + ОЗ + ВС) – 4628,40 грн., премія (40%) (від грошового забезпечення) – 3691,20 грн., одноразова грошова допомога та матеріальна допомога на оздоровлення, за останні 24 місяців перед звільненням (6148,80+1049,98 (2007 рік) +1068,00 (2008 рік)):24 – 344,45 грн., всього 13264,05 грн., з дати виникнення права на перерахунок, тобто з 01.01.2016 р.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Київський районний суд м. Одеси протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Суддя Бескровний Я. В.