
Справа № 401/2359/17
Провадження № 2-а/401/14/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 лютого 2018 року. Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області, в складі:
- головуючий суддя - Андріянов О.В.;
За участю: - секретаря - Суботніцької О.А.,
розглянувши за правилами спрощеного провадження в Світловодському міськрайонному суді Кіровоградської області справу за адміністративним позовом: спільного підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Світловодськпобут» до виконавчого комітету Світловодської міської ради Кіровоградської області, ІІІ-ті особи на стороні відповідача, які не заявляють на предмет спору самостійних вимог: ОСОБА_1; ОСОБА_108; ОСОБА_3; ОСОБА_4; ОСОБА_5; ОСОБА_6; ОСОБА_7; ОСОБА_8; ОСОБА_9; ОСОБА_10; ОСОБА_11; ОСОБА_12; ОСОБА_13; ОСОБА_14; ОСОБА_15; ОСОБА_16; ОСОБА_17; ОСОБА_18; ОСОБА_19; ОСОБА_20; ОСОБА_21; ОСОБА_22; ОСОБА_23; ОСОБА_24; ОСОБА_25; ОСОБА_26; ОСОБА_27; ОСОБА_28; ОСОБА_29; ОСОБА_30; ОСОБА_31; ОСОБА_32; ОСОБА_33; ОСОБА_34; ОСОБА_35; ОСОБА_36; ОСОБА_37; ОСОБА_38; ОСОБА_38; ОСОБА_39; ОСОБА_40; ОСОБА_41; ОСОБА_42; ОСОБА_43; ОСОБА_44; ОСОБА_45; ОСОБА_46; ОСОБА_47; ОСОБА_48; ОСОБА_49; ОСОБА_50; ОСОБА_51; ОСОБА_52; ОСОБА_53; ОСОБА_54; ОСОБА_55; ОСОБА_56; ОСОБА_57; ОСОБА_58; ОСОБА_58; ОСОБА_59; ОСОБА_60; ОСОБА_61; ОСОБА_62; ОСОБА_63; ОСОБА_64; ОСОБА_65; ОСОБА_66; ОСОБА_67; ОСОБА_68; ОСОБА_69; ОСОБА_70; ОСОБА_71; ОСОБА_72; ОСОБА_73; ОСОБА_74; ОСОБА_75; ОСОБА_76; ОСОБА_77; ОСОБА_78; ОСОБА_79; ОСОБА_80; ОСОБА_81; ОСОБА_82; ОСОБА_83; ОСОБА_84; ОСОБА_85; ОСОБА_86; ОСОБА_87; ОСОБА_88; ОСОБА_89; ОСОБА_90; ОСОБА_91; ОСОБА_92; ОСОБА_93; ОСОБА_94; ОСОБА_95; ОСОБА_96; ОСОБА_97; ОСОБА_98 (ОСОБА_109.); ОСОБА_100; ОСОБА_101; ОСОБА_102; ОСОБА_103; ОСОБА_104; ОСОБА_105, про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває справа за адміністративним позовом СП ТОВ «Світловодськпобут» до виконавчого комітету Світловодської міської ради Кіровоградської області, про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень.
Позивач просить суд визнати протиправним рішення № 558 від 21.08.2017 р., «Про надання дозволів на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання» та скасувати його, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що дозвіл на таке відключення надається виключно для відключення житлового багатоквартирного будинку в цілому, а не окремої квартири такого будинку.
Представник відповідача, з порушенням процесуальних строків, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначає про правомірність прийнятого суб'єктом владних повноважень рішення, що оскаржуються, його відповідності нормам закону, просить суд відмовити у задоволенні позову. Також представником відповідача не було надано суду доказів про направлення відзиву ІІІ-м особам відповідно до ч. 3, 4, ст. 162 КАС України.
Провадження у справі було відкрите 22.09.2017 р.
Ухвалою від 07.11.2017 р. по справі були залучені ІІІ-ті особи.
Ухвалою суду від 18.12.2017 р., в зв'язку із набранням чинності нової редакції КАС України, було визначене про спрощений розгляд справи.
За клопотанням представника відповідача розгляд справи 18.01.2018 р. було відкладено.
Справа розглядається в порядку спрощеного провадження, без виклику сторін, на підставі наявних доказів.
Відповідно до ч.1, ст.77 КАС України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2, ст. 77 КАС України, на суб'єкта владних повноважень покладено обов'язок щодо доказування правомірності вчинених ним дій та прийнятих рішень в разі, якщо він заперечує проти задоволення позову.
Відповідно до ч. 2, ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ст.10 Закону України «Про теплопостачання», до повноважень Кабінету Міністрів України у сфері теплопостачання належать розробка та реалізація державної політики у сфері теплопостачання.
Відповідно до п. 25 «Правил надання послуг з централізованого опалення постачання холодної та гарячої води», затверджених постановою КМ України від 21.07.2005 року № 630, відключення споживача від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово - комунального господарства.
Відповідно до п. 26 Правил відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування, відповідно до Закону України «Про теплопостачання», схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
На виконання п. 25 Правил, наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №4 від 22.11.2005 року, затверджено Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання.
Згідно абзацу 1, п. 1.2 Порядку, для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг ЦО і ГВП орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП, призначає голову та затверджує її склад, затверджує положення про роботу комісії.
Відповідно п. 2.1 Порядку, для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.
Тобто, Порядком передбачене відключення від мереж централізованого опалення не окремих квартир багатоквартирного будинку з ініціативи їх власників або наймачів, а відключення цілих багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів.
Крім того, п. 2.2. Порядку встановлено, що комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності до неї. Комісія, після вивчення наданих власником (власниками) документів, у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації.
З матеріалів справи вбачається, що засіданням Комісії від 16.08.2017 року затверджено акти про відключення квартир від внутрішньо будинкових мереж від централізованого опалення та гарячого водопостачання.
Судом встановлено, що зазначені в реєстрі громадяни проживають за різними адресами в багатокартирних будинках, тобто, не є мешканцями одного будинку та не є представниками ініціативних груп.
Відповідачем суду не надано доказів наявності копій протоколів загальних зборів мешканців будинків, де мешкають заявники, щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування в будинку системи індивідуального або автономного опалення.
Відповідно до статті 319 Цивільного кодексу України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Але, будинки в цілому не належать третім особам на праві власності, вони є власниками окремих квартир в будинках. Будь-яке втручання в систему опалення шляхом зміни гідравлічного опору (від'єднання від системи централізованого опалення) порушує права інших мешканців.
Частиною 2, статті 383 Цивільного кодексу України передбачено, що власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
Таким чином, здійснення власником квартири своїх прав обмежується правами власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та санітарно-технічними вимогами і правилами експлуатації будинку.
Встановлені судом фактичні обставини справи підтверджуються належними та допустимими доказами, що були надані сторонами: копією рішення виконавчого комітету Світловодської міської ради Кіровоградської області № 558 від 21.08.2017 р.; копією реєстру громадян; копіями актів на відключення.
З наведеного вбачається, що Комісією виконавчого комітету Світловодської міської ради при розгляді заяв власників окремих квартир щодо надання дозволу на відключення від ЦО та ГВП було порушено вимоги та умови, передбачені Порядком, а тому, рішення виконкому Світловодської міської ради № 558 від 21.08.2017 р. є протиправним та підлягає скасуванню.
Судові витрати по справі у вигляді сплаченого позивачем судового збору повинні бути стягнуті, відповідно до ч. 1, ст. 139 КАС України на користь позивача з відповідача, за рахунок бюджетних асигнувань останнього.
Керуючись ст. ст.: 139, 241-246, 257, 262-263, 293, 295, 371 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство - Товариство з обмеженою відповідальністю «Світловодськпобут», вул. Г. Сковороди, б. 2-«а» м. Світловодська Кіровоградської області, код ЄДРПОУ: 31678853 до виконавчого комітету Світловодської міської ради Кіровоградської області, вул. Героїв України, б. 14 м. Світловодська Кіровоградської області, код ЄДРПОУ: 04055280, ІІІ-ті особи на стороні відповідача, які не заявляють на предмет спору самостійних вимог: ОСОБА_1, що мешкає: АДРЕСА_1; ОСОБА_2, що мешкає: АДРЕСА_2; ОСОБА_3, що мешкає: АДРЕСА_3; ОСОБА_4, що мешкає: АДРЕСА_4 ОСОБА_5, що мешкає: АДРЕСА_5; ОСОБА_6, що мешкає: АДРЕСА_7; ОСОБА_7, що мешкає: АДРЕСА_6; ОСОБА_8, що мешкає: АДРЕСА_8, про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення № 558 від 21.08.2017 р. виконавчого комітету Світловодської міської ради Кіровоградської області.
Стягнути з виконавчого комітету Світловодської міської ради Кіровоградської області, за рахунок його бюджетних асигнувань, на користь спільного підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Світловодськпобут», сплачений під час звернення до суду судовий збір в сумі 1600,0 грн.
На рішення суду протягом 30 днів може бути подана апеляційна скарга.
Суддя Світловодського міськрайонного суду
Кіровоградської області О.В. Андріянов