
Справа № 703/373/18
3/703/215/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2018 року слідчий суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Опалинська О.П. розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Смілянського ВП ГУНП України в Черкаській області, про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого,
до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП, -
встановив:
Поліцейським СРПП №1 Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області старшим сержантом поліції ОСОБА_2, 11 лютого 2018 року складено протокол серії АА №558995 про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП, відносно ОСОБА_1, відповідно до якого, останній 11 лютого 2018 року близько 16 години 30 хвилин, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння в Смілянському ВП ГУНП в Черкаській області, що розташований по вул. Перемоги, 13, в м. Сміла Черкаської області, висловлювався нецензурною лайкою в бік працівників поліції, чим порушив громадський порядок та спокій громадян.
В ході підготовки адміністративної справи до розгляду були виявлені значні недоліки у протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1
Так, відповідно до ч.2 ст.256 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Згідно ч.3 ст.256 КУпАП у разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Як вбачається з протоколу серії АА №558995 від 11 лютого 2018 року про адміністративне правопорушення, такий підписів особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, чи записів відмови такої від підпису не містить.
Крім того, вказаний протокол про адміністративне правопорушення не містить пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.4 ст.256 КУпАП при складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
В порушення вимог ч.4 ст.256 КУпАП поліцейським Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області жодної відмітки про роз’яснення особі, яка притягується до відповідальності, її прав, у протоколі не зроблено, що свідчить про те, що такі їй не роз’яснювалися, що є грубим порушенням чинного законодавства України.
Крім того, згідно ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
До протоколу про адміністративне правопорушення складеного щодо ОСОБА_1 жодного доказу вчинення останнім адміністративного правопорушення не додано.
Відповідно до ч.1 ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Враховуючи норму ст.252 КУпАП, притягнення особи до адміністративної відповідальності не може ґрунтуватися лише на протоколі про адміністративне правопорушення, який не підтверджений будь-якими іншими доказами, зазначеними у ч.1 ст.251 КУпАП.
Вважаю, що зазначені недоліки надісланих до суду матеріалів не дозволяють прийняти рішення про наявність чи відсутність підстав для притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
Згідно ч.2 ст.251 КУпАП обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За таких обставин, вважаю, що адміністративні матеріали стосовно ОСОБА_1 необхідно повернути до Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 251, 252, 255, 256 КпАП, -
ухвалив:
Повернути адміністративні матеріали стосовно ОСОБА_1 до Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підгягає.
Слідчий суддя О.П.Опалинська