
Справа № 569/4030/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 лютого 2018 року
Рiвненський мiський суд Рівненської області в складі:
головуючого суддi - Тимощука О. Я.,
при секретарі - Григорчук В.М.,
за участю представників позивача - Назаревич Т.В., Платонової В.А.,
представника відповідача - Олексієвець І.В.,
представника третьої особи - адвоката Дем»яненко Л.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне адміністративну спpаву за позовом Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області до Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень та зобов'язання здійснити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Представник Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області звернувся до суду з позовом до управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, в якому, просить суд визнати протиправними дії та рішення заступника начальника відділу ВПВР УДВС ГТУЮ у Рівненській області Лопацької І.В., які полягають у винесенні нею постанови про накладення штрафу ВП № 49154660 від 03.03.2017року та скасувати постанову про накладення штрафу ВП № 49154660 від 03.03.2017року. Оскільки дане рішення суду було виконано у добровільному порядку та у зв'язку з цим вважає, що постанова від 03 березня 2017 року про накладення штрафу є протиправною. Просить позов задовольнити.
Свої вимоги позивач обгрунтовує тим, що, 06.03.2017 року (вхід номер 1621/01-20с) на адресу Рівненського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області від відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного територіального управління юстиції у Рівненській області надійшла постанова про накладення штрафу ВП№49154660 від 03.03.2017, якою постановлено накласти на боржника - управління Пенсійного фонду України в м. Рівне (код ЄДРПОУ 21098440, правонаступником є Рівненське об`єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області) шраф на користь держави у розмірі 5100 грн та зобов'язано виконати рішення суду протягом десяти робочих днів. Вказує, що постановою Рівненського міського суду від 08.07.2015 у справі №569/8029/15-а (залишена без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2015) зобов`язано управління Пенсійного фонду України у м. Рівне з 02 квітня 2015 року зробити перерахунок розміру пенсії ОСОБА_8 за нормами Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі фактичних збитків згідно з довідкою №47-1/04-131 від 01квітня 2015 року, виданою філією «Рівнеавтотранссервіс УДП «Укрінтеравтосервіс» на виконання рішення Рівненського міського суду від 05 березня 2015 року.
Зазначає, що постанова про відкриття виконавчого провадження відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Рівненській області від 30.10.2015 року ВП №49154660 за виконавчим листом Рівненського міського суду у справі №569/8029/15-а управлінням виконано в повному обсязі. На кожну вимогу державного виконавця у ВП №49154660 управлінням надавалась вичерпна відповідь, проте державним виконавцем не враховано дані факти та не проведено об'єктивного вивчення обставин справи при накладенні штрафу на управління. Відтак, позивач вважає такі дії управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області протиправними. Враховуючи зазначене, просить скасувати постанову про накладення штрафу ВП № 49154660 від 03.03.2017року .
Представник позивача Назаревич Т.В. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, з підстав викладених в позовній заяві, просить їх задовольнити.
Державний виконавець Лопацька І.В. в судовому засіданні позов не визнала, з підстав викладених в запереченнях на адміністративний позов, просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши пояснення представників позивача - Назаревич Т.В., Платонової В.А. та державного виконавця Лопацької І.В., дослідивши документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши обставини, якими сторони обґрунтовують свої вимоги та заперечення, давши оцінку доказам, що мають значення для справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, а тому підлягають до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 06.03.2017 року на адресу позивача від Відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного територіального управління юстиції у Рівненській області надійшла постанова про накладення штрафу ВП№49154660 від 03.03.2017, якою постановлено накласти на боржника - управління Пенсійного фонду України в м. Рівне (код ЄДРПОУ 21098440, правонаступником є Рівненське об`єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області) штраф на користь держави у розмірі 5100 грн. та зобов'язано виконати рішення суду протягом десяти робочих днів. Представник Позивача Назаревич Т.В. доводить, що на кожну вимогу державного виконавця у ВП №49154660 управлінням надавалась вичерпна відповідь (копії переписки додаються до позову). Зокрема, вимога від 25.05.2016 №1640 - лист управління від 14.06.2016 №3389/02; вимога від 28.07.2016 №2226 - лист управління від 03.08.2016 №5539/11; вимога від 20.02.2017 №3450 - лист управління від 09.03.2017 №2515/11.
Представник Відповідача Лопацька І.В. стверджує, що саме ухвала Рівненського міського суду Рівненської області від 09.12.2016 року по справі № 569/8029/15-а є підтвердженням того, що Позивачем не виконана постанова Рівненського міського суду від 08.07.2015 у справі №569/8029/15-а, а тому на підставі ч.1 ст. 75 Закону України "Про виконавче провадження" винесена постанова про накладення на боржника Рівненське об`єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області штрафу ВП№49154660 від 03.03.2017.
Судом встановлено, що ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області від 09.12.2016 року по справі № 569/8029/15-а, на яку посилається Представник Відповідача у своїх доводах про правомірність накладення штрафу, заявнику ОСОБА_8 було відмовлено в задоволенні заяви про подання звіту про виконання судового рішення.
Рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів (ч. 5 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження»).
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами.
Законом України «Про виконавче провадження» встановлено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Так як рішення суду виконано, що підтверджується копіями розпоряджень з матеріалів пенсійної справи ОСОБА_8 (долучені до позову), тому відсутні підстави для винесення постанови про накладення на Рівненське об`єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області штрафу в розмірі 5100 грн., оскільки відділом примусового виконання рішень управління ДВС головного територіального управління юстиції у Рівненській області здійснено невірне трактування ухвали Рівненського міського суду Рівненської області від 09.12.2016 року по справі № 569/8029/15-а.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» кошти Пенсійного фонду формуються переважно за рахунок страхових внесків (частини єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) та використовуються на: 1) виплату пенсій, передбачених цим Законом; 2) надання соціальних послуг, передбачених цим Законом; 3) фінансування адміністративних витрат, пов'язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду; 4) оплату послуг з виплати та доставки пенсій; 5) формування резерву коштів Пенсійного фонду.
Згідно з ч. 2 ст. 73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом.
Відповідно до частини 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд вважає, що державний виконавець не довів належними та допустимими доказами правомірність накладення штрафу до боржника, а отже позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ст. ст. 12, 122, 123, 242-246, 257, 262 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Рівненській області про скасування постанови про накладення штрафу ВП № 49154660 від 03.03.2017року - задовольнити.
Визнати постанову від 03.03.2017року ВП № 49154660 винесену державним виконавцем ВПВР Управління ДВС ГТУЮ у Рівненській області Лопацькою І.В. про накладення штрафу ВП № 49154660 від 03.03.2017року до боржника Об’єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області - протиправною.
Скасувати постанову від 03 березня 2017 року ВП № 49154660 винесену державним виконавцем ВПВР Управління ДВС ГТУЮ у Рівненській області Лопацькою І.В. про накладення штрафу ВП № 49154660 від 03.03.2017 року до боржника Об’єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський міський суд Рівненської області.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Рівненського
міського суду Тимощук О.Я.