Рішення № 72186461, 08.02.2018, Шептицький міський суд Львівської області (до 25.04.2025 - Червоноградський міський суд Львівської області)

Дата ухвалення
08.02.2018
Номер справи
459/400/17
Номер документу
72186461
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 459/400/17

Провадження № 2-а/459/2/2018

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"08" лютого 2018 р. Червоноградський міський суд Львівської області

в складі: головуючого-судді Кріля М.Д.

при секретарі Данилів О.І.

за участю: позивачки ОСОБА_1

представника позивачки ОСОБА_2

представника відповідача Гринчишин Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Червонограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Сокальського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання протиправними дій, зобов`язання зарахувати період роботи з 16 червня 1958 року по 08 вересня 1978 року на посаді лаборанта КСЛ Середино-Будської районної сільгоспінспекції Сумської області, до стажу, що дає право на пенсію державного службовця згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу», та визначити розмір пенсії відповідно до даної норми закону з врахуванням вказаного стажу за останні 60 місяців її роботи на посаді начальника Середино-Будської державної насіннєвої інспекції Сумської області,-

В С Т А Н О В И В :

Позивачка в лютому 2017 року звернулася до суду з вищевказаною позовною заявою, з урахуванням доповнень, просить суд: визнати протиправним рішення Сокальського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області від 08.07.2016 року про відмову у призначенні пенсії за віком державного службовця; зобов'язати Сокальське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області зарахувати період роботи з 16 червня 1958 року по 08 вересня 1978 року на посаді лаборанта КСЛ Середино-Будської районної сільгоспінспекції Сумської області, до стажу, що дає право на пенсію державного службовця згідно ст. 37 Заону України «Про державну службу», та визначити розмір пенсії відповідно до вищевказаної норми Закону з врахуванням даного стажу за останні 60 місяців її роботи на посаді начальника Середино-Будської державної насіннєвої інспекції Сумської області, або за останні місяці 1993-1994 р.р..

В обґрунтування позову посилається на те, що згідно записів трудової книжки її загальний страховий стаж 53 роки 11 місяці 23 днів, в тому числі вона працювала: сезонним лаборантом контрольно-насіннєвої лабораторії з 01.03.1957 року по 08.04.1957 року; переведена на посаду штатним лаборантом контрольно-насіннєвої лабораторії з 08.04.1957 року;згідно постанови пленуму Ц.К.КПСС переведена в С.- Будську інспекцію з 15.06.1958 року; призначена на посаду лаборанта КСЛ Середино-Будської районної сільгоспінспекції з 16.06.1958 року по 08.09.1978 року; призначена на посаду старшого техніка лаборанта Середино-Будської Державної насіннєвої інспекції з 08.09.1978 року по 09.11.1981 року; призначена на посаду агронома інспектора Середино-Будської Державної насіннєвої інспекції з 09.11.1981 року по 17.09.1984 року; призначена на посаду в.о. начальника Середино-Будської Державної насіннєвої інспекції з 17.09.1984 року по 13.03.1985 року; призначена на посаду начальника Середино-Будської Державної насіннєвої інспекції з 13.03.1985 року по 09.01.1988 року; переведена на посаду начальника Державної інспекції з 09.01.1988 року; призначена на посаду начальника Середино-Будської районної Державної насіннєвої інспекції від 02.12.1991 року по 11.07.1994 року. Сокальським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області їй було відмовлено у заяві від 30.06.2016 року про перехід з пенсії за віком, яка обчислена відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця на підставі ст. 37 Закону України «Про державну службу», у зв'язку з відсутністю необхідного трудового стажу. Даним рішенням відповідача їй відмовлено в зарахуванні роботи до стажу, що дає право на пенсію державного службовця, а саме період роботи з 16 червня 1958 року по 08 вересня 1978 року на посаді лаборанта КСЛ Середино-Будської районної сільгоспінспекції, так як відсутні дані про встановлення їй за займаною посадою відповідно до рангу і на неї не поширюються норми п. п. 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» №889-VIII від 10.12.2015 року, який набув чинності 01.05.2016 року. З даним рішенням відповідача вона не погоджується, та просить позов задоволити.

Позивачка та її представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, та просять позов задоволити, перша суду пояснила, що на пенсію вона вийшла по старості в 1991 році, на обліку в Сокальському об'єднаному ПФУ Львівської області стоїть з 2013 року, а до того часу стояла на обліку в пенсійному фонді Сумської області та Київської області, окрім цього ствердила, що присягу державного службовця не приймала.

Представник відповідача в судовому засіданні просить в позові відмовити, та суду пояснила, що на час виходу позивачки на пенсію не був прийнятий Закон України «Про державну службу», окрім цього позивачкою не надано до заяви про перерахунок пенсії довідки про посадовий оклад, надбавку за ранг і вислуги, довідку про премії та інші надбавки, а також позивачка не приймала присягу державного службовця, та їй не був присвоєний ранг, а тому остання не набула статусу державного службовця.

Дослідивши докази суд встановив слідуюче.

Як вбачається з копії рішення Сокальського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області від 08.07.2016 року про відмову у призначенні пенсії за віком державного службовця ОСОБА_1, відповідач розглянув заяву позивачки від 30.06.2016 року про перехід на пенсію за віком державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу». В даному рішенні відповідач зазначив, що згідно матеріалів пенсійної справи з 02.12.1991 року позивачці була призначена пенсія за віком управлінням праці та соціального захисту населення в Дарницькому районі м. Києва, розмір якої з 01.01.1992 року був перерахований за нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення", з 01.01.2004 року - за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". З 01.07.2013 року позивачка була прийнята на облік управлінням Пенсійного фонду України в м. Червонограді Львівської області за місцем реєстрації. На дату звільнення (16.05.2010 року) її загальний страховий стаж, становить 53 роки 11 місяців 23 дні, в тому числі, 15 років 10 місяців 03 дні - період роботи на посадах: старшого техніка - лаборанта, агронома - інспектора, в.о. начальника С - Будської державної насіннєвої інспекції. Так як основним критерієм, за яким слід визначати можливість зарахування того чи іншого періоду роботи особи на посаді державного службовця до стажу, який дає право призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону №3723-XII, є встановлення за займаною посадою відповідного рангу, а тому їй відмовлено у призначенні пенсії за віком державного службовця, оскільки відсутні дані про встановлення позивачці за займаною посадою відповідного рангу і на неї не поширюються норми пунктів 10 і 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" №889-VІІІ.

Згідно копії трудової книжки позивачки, крім іншого, остання працювала: сезонним лаборантом контрольно-насіннєвої лабораторії з 01.03.1957 року по 08.04.1957 року; переведена на посаду штатним лаборантом контрольно-насіннєвої лабораторії з 08.04.1957 року;згідно постанови пленуму Ц.К.КПСС переведена в С.- Будську інспекцію з 15.06.1958 року; призначена на посаду лаборанта КСЛ Середино-Будської районної сільгоспінспекції з 16.06.1958 року по 08.09.1978 року; призначена на посаду старшого техніка лаборанта Середино-Будської Державної насіннєвої інспекції з 08.09.1978 року по 09.11.1981 року; призначена на посаду агронома інспектора Середино-Будської Державної насіннєвої інспекції з 09.11.1981 року по 17.09.1984 року; призначена на посаду в.о. начальника Середино-Будської Державної насіннєвої інспекції з 17.09.1984 року по 13.03.1985 року; призначена на посаду начальника Середино-Будської Державної насіннєвої інспекції з 13.03.1985 року по 09.01.1988 року; переведена на посаду начальника Державної інспекції з 09.01.1988 року; призначена на посаду начальника Середино-Будської районної Державної насіннєвої інспекції від 02.12.1991 року по 11.07.1994 року.

Згідно копій матеріалів пенсійної справи - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, відділом соціального забезпечення виконавчого комітету Середино - Будської районної ради народних депутатів Сумської області, призначена пенсія за віком з 02.12.1991 року на підставі норм Закону СРСР від 14.07.1956 року "Про державні пенсії", згідно заяви від 02.12.1991 року. З 01.01.1992 року розмір пенсії ОСОБА_1 був перерахований згідно норм Закону України від 05.11.1991 року №1788-ХІІ "Про пенсійне забезпечення". З 01.02.1994 року ОСОБА_1 прийнята на облік відділом соціального забезпечення Дарницької районної державної адміністрації м. Києва. З 01.01.2004 року розмір пенсії ОСОБА_1 перерахований за нормами Закону України від 09.07.2003 року №1058 - IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". З 01.07.2013 року ОСОБА_1 прийнята на облік управлінням Пенсійного фонду України в м. Червонограді Львівської області за місцем реєстрації.

Закон України від 10.12.2015 року №889 - VIII "Про державну службу" набрав чинності з 1 травня 2016 року. Відповідно до п.п.1 п.2 Розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону №889 визнано такими, що втратили чинність Закон України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст.490 із наступними змінами), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до п.10 Розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону №889 державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно до п.12 Розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону №889 для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтеїо 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Стаж державної служби обчислюється відповідно до ст. 46 Закону України від 10.12.2015 року №889-VIII «Про державну службу» та Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 року №229.

Відповідно до п.8 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про державну службу», стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Отже, стаж державної служби за період роботи до 01 травня 2016 року обчислюється відповідно до законодавства, яке діяло раніше, та на тих умовах і в порядку, що були ним передбачені.

Стаж державної служби до набрання чинності Законом України від 10.12.2015 року №889-VIII «Про державну службу», обчислювався відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року №283, додатку до нього та інших нормативно-правових актів.

Як вбачається з п.2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року №283, до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР згідно з додатком, тобто у місцевих органах державного управління міністерств і відомств УРСР та інших республік, а також СРСР.

До 01 травня 2016 року посади державних службовців були віднесені до відповідних категорій посад статтею 25 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу».У вказаній статті були перелічені посади, які відносилися до відповідної категорії посад державних службовців, та зазначено, що до кожної категорії посад належать також й прирівняні до них посади.Віднесення наявних посад державних службовців, не перелічених у цій статті, а також віднесення до відповідних категорій нових посад державних службовців проводилося Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом, тобто шляхом видання відповідного акта Кабінету Міністрів України. Вищевказаний Закон України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу»набрав чинності 28 грудня 1993 року, відповідно іззазначеної дати були віднесені посади державних службовців до відповідних категорій.

На підставі наведеного вище, періоди роботи ОСОБА_1 з 16 червня 1958 року по 08 вересня 1978 року на посаді лаборанта КСЛ Середино-Будської районної сільгоспінспекції Сумської області може бути зарахований їй до стажу державної служби за умови, що вказана посада належала до посад спеціалістів, а підрозділи, в яких працювала позивачка входили до структури місцевих органів державного управління міністерств чи відомств УРСР, однак беручи до уваги те, що посада лаборанта КСЛ Середино-Будської районної сільгоспінспекції Сумської області у період з 16 червня 1958 року по 08 вересня 1978 року, у відповідності до Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу», не була віднесена до відповідної категорії посад державних службовців, а тому вищевказаний період роботи позивачки не може бути зарахований останній до стажу, що дає право на пенсію державного службовця згідно ст. 37 Закону України від 10.12.2015 року №889-VIII «Про державну службу».

З урахуванням вищевказаного, позов до задоволення не підлягає.

Керуючись ст.ст. 8,9, 73, 74,77, 241-246 КАС КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В :

В позові ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (АДРЕСА_1, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 від 21.03.1997 року) до Сокальського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області (Львівська обл., м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 11, код ЄДРПОУ-40372055) про визнання протиправними дій, зобов`язання зарахувати період роботи з 16 червня 1958 року по 08 вересня 1978 року на посаді лаборанта КСЛ Середино-Будської районної сільгоспінспекції Сумської області, до стажу, що дає право на пенсію державного службовця згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу», та визначити розмір пенсії відповідно до даної норми закону з врахуванням вказаного стажу за останні 60 місяців її роботи на посаді начальника Середино-Будської державної насіннєвої інспекції Сумської області - відмовити.

Рішення може бути оскаржене сторонами до Львівського апеляційного адміністративного суду. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня оголошення рішення.Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточним. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що рішення суду не набрало законної сили.

Повний текст судового рішення складено 14.02.2018 року.

Суддя: М. Д. Кріль