Рішення № 72171017, 06.02.2018, Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Дата ухвалення
06.02.2018
Номер справи
559/2673/16-а
Номер документу
72171017
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 559/2673/16-а

2-а/559/2/2018

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2018 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області,

в складі головуючого судді Ралець Р.В.

в особі секретаря Протас Ю.В.

за участю представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача Агафонової А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дубно справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Дубенської районної державної адмінністрації про визнання бездіяльності протиправною.

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Дубенської районної державної адмінністрації про визнання бездіяльності протиправною. Зазначає, що відповідачем було відмовлено їй у призначенні державної соціальної допомоги, в зв»язку з відсутністю у неї доходу за попередні три місяці, що передували місяцю звернення, що підтверджується повідомленням № 3208 від 15.11.2016 року.

Просить визнати бездільність Управління праці та соціального захисту населення Дубенської районної державної адмінністрації протиправною.

Преставник відповідача до суду подав заперечення на позов, у якому зазначає, що позовні вимоги ОСОБА_3 не визнають повністю, з наступних підстав.

ОСОБА_3 перебуває на обліку в Управлінні як отримувач різних видів державних допомог з 2007 року, а саме: допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно з ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», з 24.12.2007 р. по 26.09.2010 р., з 11.11.2008 р. по 12.10.2011 р., з 23.08.2011р. по 08.06.2014 р.; допомога при народженні дитини згідно з ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» з 01.09.2007р. по 30.08.2008 р., з 01.10.2008 р. по 31.10.2010 р., з 01.06.2011 р. по 30.06.2017 р..згідно з ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям призначалась з жовтня 2014 року по березень 2015 року в розмірі 2838, 65 грн. щомісячно. Після повторного звернення ОСОБА_3 у грудні 2015 року державна допомога призначалась по травень 2016 року щомісячно у розмірі, зменшеному на 20% на підставі п. 17 «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250 через відсутність у працездатних членів сім'ї доходу.

При цьому ОСОБА_3 неодноразово в усному порядку попереджалась про необхідність працевлаштування, оскільки державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям призначається на шість місяців відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», як тимчасова допомога від держави, тому не може бути тривалий час єдиним джерелом існування сім'ї позивачки.

Повторно за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям ОСОБА_3 звернулась 08.11.2016 року. ОСОБА_3, являючись працездатним членом сім»ї офіційно не працевлаштувалась за три місяці, що передували зверненню за призначенням державної соціальної допомоги, не здійснювала догляд, не визнана безробітною в установленному законом порядку, тому із вказаних підстав позивачу було відмовлено у призначенні соціальної допомоги.

В судовому засіданні позивачка та її представник підтримали позовні вимоги, з підстав зазначених в позові, просить їх задоволити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала повністю, надала суду покази, згідно поданого заперечення.

Вислухавши пояснення позивача, її представника та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Згідно зі ст.1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - це щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, який залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї. Приписами ст. 4 даного Закону визначено, що для надання соціальної допомоги подається заява уповноваженим представником сім'ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради. У заяві дається згода сім'ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, що необхідна для мети цього Закону. Місцеві державні адміністрації для мети цього Закону мають право користуватися всіма офіційними джерелами інформації, в тому числі й інформацією органів доходів і зборів.

Державна соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи. Рішення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні приймається місцевою державною адміністрацією протягом десяти календарних днів і наступного після його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сім'ї. Рішення про відмову в наданні державної соціальної допомоги має бути вмотивованим і містити роз'яснення порядку його оскарження.

Згідно ч.1 ст. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 року № 1768 державна соціальна допомога не призначається у разі, коли: працездатні члени малозабезпеченої родини не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I- IV рівня акредитації, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги,

Відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 року № 1768 за наявності обставин, передбачених у частині першій цієї статті, державна соціальна допомога може бути призначена місцевою державною адміністрацією на підставі рішень районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах (у разі їх створення) рад у разі, якщо:

у складі сім'ї є інвалід;

у малозабезпеченій багатодітній сім'ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІУ рівнів акредитації, але не довше ніж до досягнення ними 23 років);

неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов'язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім'ї.

Згідно ч.1 ст. 6 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 року № 1768 державна соціальна допомога призначається на шість місяців.

Відповідно до п. 11 ст. 23 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація: здійснює згідно із законодавством комплекс заходів з надання допомоги особам та сім»ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, утримання і виховання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 є матір»ю ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджено свідоцтвами про їхнє народження (а.с.9-11).

Згідно виписки із протоколу рішення комісії по вирішенню питань, пов»язаних з наданням населенню субсидій та державних соціальних допомог у виняткових випадках ОСОБА_3 було відмовлено у призначенні соціальної допомоги з тих підстав, що позивачка та її чоловік ОСОБА_7 не працювали протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (а.с.25-31).

З поданої декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням соціальної допомоги встановлено, що дохід позивачки ОСОБА_3 за період з 01.05.2016 року по 01.11.2016 року становить 7626,66 грн.- кошти отримані при народженні дитини. Дохід чоловіка позивачки-ОСОБА_7 становить 96,96 грн.- допомога при догляді за престарірим (а.с.34-35).

Згідно ч.1 ст. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 року № 1768 державна соціальна допомога не призначається у разі, коли: працездатні члени малозабезпеченої родини не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I- IV рівня акредитації, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги, (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за інвалідами І групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, за інвалідами II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги

Судом достовірно встановлено, що позивачка тривалий час не працює, на обліку у центрі зайнятості як така, що шукає роботу не перебуває.

За таких встановлених судом обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_3 є безпідставними, а тому не підлягають до задоволення.

Керуючись ст. ст.194, 241 -246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Дубенської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною- відмовити за безпідставністю.

Рішення може бути оскаржено учасниками справи до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Дубенський міськрайонний суд протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: