
Справа № 263/1300/18
Провадження №3/263/634/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 лютого 2018 року м. Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Папаценко П.І., розглянувши матеріали, які надійшли з ГУ ДФС в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: 25945512078, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, б. 155, кв.165, за ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
До Жовтневого районного суду м. Маріуполя надійшов адміністративний протокол № 85 від 05.02.2018 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме за порушення порядку ведення податкового обліку.
Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи належить до його компетенції розгляд даної справи, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для дооформлення органу, який його склав, з наступних підстав.
Згідно ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата та місце його складання, посада, прізвище, імя та по-батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час здійснення та суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за вказане правопорушення; прізвище, адреса свідків та потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, які необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Згідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Так у вказаному протоколі про адміністративне правопорушення дата і час його вчинення вказано: акт перевірки від 19.12.2017 по акту №846/05-99-14-15/32724397 за період з 01.01.2013 по 31.12.2015. В самому акті перевірки від 19.12.2017 року вказано, що перевірка податкового законодавства проводилась за період з 01.01.2013 по 31.12.2015, валютного за період з 01.01.2013 по 31.12.2015, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування - за період з 01.01.2011 по 31.12.2015.
Таким чином, вбачаються розбіжності у зазначенні дати скоєння інкримінованого ОСОБА_2 адміністративного правопорушення.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що на ОСОБА_1 постановою суду за ч.1 ст.163-3 КУпАП накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, однак такої постанови для огляду у судовому засіданні не надано.
Також з пояснень ОСОБА_1 вбачається, що акт на підставі якого складений даний протокол оскаржується у суді, однак відомостей таким суду не надано, а отже це є підставою, яка унеможливлює повноційно дати оцінку зібраним доказам у справі.
За змістом ст.278 КУпАП, при виявлені недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об’єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на до оформлення.
Таким чином зазначені обставини не дають можливості повно та об’єктивно розглянути дану справу, встановити вину та накласти на правопорушника адміністративне стягнення, тому суд вважає необхідним надіслати матеріали даної справи на до оформлення, оскільки протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги, обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 163-1 ч.1, 251, 256 , 278 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до ГУ ДФС в Донецькій області для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: П.І.Папаценко