Рішення № 72117694, 25.01.2018, Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
25.01.2018
Номер справи
686/24409/17
Номер документу
72117694
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 686/24409/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 січня 2018 року Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі:

головуючого - судді Бондарчука В.В.,

секретаря Потаніної О.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду в м. Хмельницькому справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

8 грудня 2017 року позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, який обґрунтовує тим, що з жовтня 2005 року перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 30 березня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до ГУ ДФС у Хмельницькій області щодо надання довідки до ГУ ПФУ в Хмельницькій області про розмір грошового забезпечення за посадою, яку займав до звільнення і яке збільшилося згідно Постанови КМУ №1013 від 9 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативних актів». На що ГУ ДФС в Хмельницькій області повідомило, що вже надсилало таку довідку до ГУ ПФУ у Хмельницькій області 2 лютого 2016 року за №70/10/22-01-05-14, однак листом №2190/03 від 9 березня 2016 року її повернуло без виконання у зв'язку із набранням чинності постанови КМУ від 11 лютого 2016 року №77. Також із довідки наданої ГУ ПФУ у Хмельницькій області позивачу стало відомо, що до розміру грошового забезпечення не було включено матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань та одноразову грошову допомогу при звільненні. Однак Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, перерахунок пенсії здійснюється з урахуванням всіх видів грошового забезпечення та премій. Позивач з огляду на те, що відповідно до ст.ст.51,63 закону України 2262-ХІІ набув право на перерахунок його пенсії за вислугу років у зв'язку із зміною розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом з 1 грудня 2015 року просить його позов задовольнити та визнати протиправною бездіяльність Головного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не проведення перерахунку пенсії у зв'язку із збільшенням грошового утримання відповідної категорії осіб на підставі КМУ від 9.12.2015 року №1013, а також обчисленні та виплати пенсійного забезпечення без урахування грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні та зобов'язати ГУ ПФУ у Хмельницькій області перерахувати розмір раніше призначеної пенсії та виплачувати її з 1 грудня 2015 року з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні. Також просить зобов'язати ГУ ДФС у Хмельницькій області направити до ГУ ПФУ у Хмельницькій області довідку про розмір грошового забезпечення від 2 лютого 2016 року №70/10/22-01-05-14.

Представник відповідача Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області надіслав до суду відзив, в якому заперечив проти позову. Зазначив, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у головному управлінні ПФУ у Хмельницькій області з 1 січня 2007 року та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідно до ст.63 цього Закону що усі пенсії підлягають перерахунку у зв'язку із зміною розміру хоча б одного звидів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за цим Законом. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і проводиться у порядку встановленому КМУ у строки, передбачені ч.2 ст.51 цього Закону. Постановою КМУ №1013 від 9 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» передбачено підвищення на 25 відсотків посадових окладів керівних працівників, спеціалістів і службовців у межах видатків на оплату праці, затверджений в кошторисах органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, органів прокуратури та інших органів. Постановою КМУ від 11 лютого 2016 року №77 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року №1078 та від 9 грудня 2015 року №1013 внесено зміни до підпункту 3 пункту 1 та доповнено його положенням про те, що підвищення окладів на 25 відсотків не поширюється на військовослужбовців, розміри посадових окладів яких затверджено додатками 1-37 до Постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів»». З огляду на викладене, підстави для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 відсутні. Грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та одноразова грошова допомога при звільненні не мають систематичного характеру, а мають тимчасовий характер, а тому не належать до щомісячних виплат та додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів МВС України, які враховуються при обчисленні пенсії за Законом.

Представником відповідача ГУ ДФС у Хмельницькій області до суду було подано відзив на позов, в якому він зазначив, що у зв'язку із прийняттям Постанови КМУ №1013 від 9 грудня 2015 року управлінням 19 січня 2016 року було направлено списки осіб, яким необхідно визначити суму грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії на підставі довідок. Листом №1286/10/22-01-05-19 від 2 лютого 2016 року було направлено довідку на ім'я ОСОБА_1 №70/10/22-01-05-14 від 2 лютого 2016 року. 11 лютого 2016 року Постановою КМУ №77 було внесено зміни до підпункту 3 пункту 1 Постанови КМУ №1013 від 9 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» у зв'язку із чим ГУ ПФУ у Хмельницькій області листом №2190/03 від 9 березня 2016 року повернуло довідки про розмір грошового забезпечення в тому числі і видану на ім'я позивача. Таким чином виплата грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової поліції здійснюється відповідно до положень Постанови КМУ від 9.03.2006 року №268 «Про упорядкування органів прокуратури, судів та інших органів». Позивачу було надано відповідь, щодо розміру грошового забезпечення працівника податкової міліції, який проходить службу на посаді старшого інспектора з особливих доручень згідно штатного розпису на 2016 рік. Підстав для задоволення позову не має.

Сторони та їх представники в судове засідання не викликалися.

Суд, дослідивши докази, що містяться у справі вважає, що позов слід задовольнити частково з огляду на наступне.

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області з 1 січня 2007 року та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» .

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

9 грудня 2015 року КМУ прийняв Постанову №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», якою у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджено додатками 1 - 37, 43 1, 43 2, 48 - 55 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. N 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».

У зв'язку із цим, Головне управління ДФС у Хмельницькій області на виконання вимог листа Головного управління ПФУ в Хмельницькій області від 19 січня 2016 року №534/03 надіслало довідки про розм'як грошового забезпечення для перерахунку пенсій колишнім працівникам згідно додатку, в тому числі і довідку №70/10/22-01-05-14 від 2 лютого 2016 року.

9 березня 2016 року Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області у зв'язку із прийняттям Постанови КМУ №77 від 11 лютого 2016 року, якою внесено зміни до підпункту 3 пункту 1 Постанови КМУ №1013 «Про упорядкування структури заробітної палати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» повернуло довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії без виконання.

Зокрема зазначеною Постановою було передбачено, що у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, органів прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців (крім військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських), розміри яких затверджено додатками 1 - 37, 43 1, 43 2, 48 - 55 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. N 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».

Відповідна Постанова КМУ №77 від 11 лютого 2016 року набрала чинності 24 лютого 2016 року.

Згідно вимог пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393" встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до цього Закону пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців.

Відповідно до пункту 3 вищезазначеного Порядку, перерахунок раніше призначених пенсій здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду України, на підставі довідок для перерахунку пенсії про розмір грошового забезпечення кожної особи, які видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби. Довідки надаються за встановленою у додатку до Положення формою.

Суд, дослідивши надані докази, вважає, що збільшення грошового забезпечення відбулось, однак в подальшому грошове забезпечення приведено у відповідність до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2016 р. №77, якою внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 і від 09 грудня 2015 року №1013, тому позивач набув право на перерахунок пенсії за вислугу років, згідно до вимог ст.ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб», а саме у зв'язку зі зміною розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Слід зазначити, що ст. 8 Конституції України передбачає те, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу, а закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Конституція України є нормою прямої дії, а звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Статтею 22 Конституції України визначено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Пленум Верховного Суду України у п.19 постанови від 13.06.2007 № 8 «Про незалежність судової влади» роз'яснив, що, відповідно до статей 8 і 22 Конституції України, не підлягають застосуванню судами закони та інші нормативно-правові акти, якими скасовуються конституційні права і свободи людини та громадянина, а також нові закони, які звужують зміст та обсяг встановлених Конституцією України і чинними законами прав і свобод. Вирішуючи питання про застосування нормативних актів у часі, необхідно виходити з того, що згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення (Рішення № 5-рп/2002).

Отже, виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій, в тому числі соціальних гарантій позивача, не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Конституційний Суд України у рішенні від 11.10.2005 р. № 8-рп/2005 визначив критерії, за якими можливо встановити, чи відбулося таке звуження: «звуження обсягу прав та свобод це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав та свобод, тобто їх кількісні характеристики».

У рішенні від 09.07.2007 р. №6-рп/2007 Конституційний Суд України зазначив, що «невиконання державою взятих на себе соціальних зобов'язань порушує принцип соціальної, правової держави». Встановлення певних соціальних пільг, компенсацій і гарантій є «складовою конституційного права на соціальний захист і юридичними засобами здійснення цього права».

З огляду на вищевказане, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача щодо проведення йому перерахунку пенсії за вислугу років, згідно постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" № 1013 від 09.12.2015 р., відповідно до Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 70/10/22-01-05-14 від 02.02.2016 р. є обґрунтованими та доведеними.

При цьому, чинним законодавством визначено механізм, за яким позивач позбавлений можливості самостійно направити документи для здійснення перерахунку пенсії до Головного управління ПФУ в Хмельницькій області. Така заява подається через відповідний орган, яким у даних правовідносинах є Головне управління ДФС у Хмельницькій області, саме на який покладено обов'язок із підготовки та подання до територіальних органів Пенсійного фонду України довідок для здійснення перерахунку пенсій, у зв'язку із чим в цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.

Таким суд приходить до висновку, що перерахунок пенсії позивачу мав бути проведеним Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області на підставі довідки Головного управління ДФС у Хмельницькій області № 70/10/22-01-05-14 ще до опублікування 24.02.2016 р. постанови Кабінету Міністрів України №77 "Про внесення змін до постанови КМУ №1078 від 17.07.2003 року і №1013 від 09.12.2015 року".

Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно ч.2 цієї статті перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

З огляду на викладене, суд вважає, що права позивача підлягають захисту з 1 січня 2016 року.

Частиною 3 статті 43 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (далі - постанова КМУ № 393), пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» .

Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Частиною першою статті 9 Закону № 2011-XII передбачено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - постанова КМУ № 1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови КМУ № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Законом № 2011-XII також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частиною 1 статті 10-1 цього Закону).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою КМУ № 1294 та Інструкцією. Зокрема, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови КМУ № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).

Рішенням Конституційного Суду, від 13.05.2015, № 4-рп/2015 «У справі за конституційним зверненням громадянина ОСОБА_4 щодо офіційного тлумачення положень частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Положення першого речення частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року N 2262-XII з наступними змінами, згідно з якими "усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством", в аспекті порушених у конституційному зверненні питань необхідно розуміти так, що до встановлених виключно законами України нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на підставі введення яких усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку, належать лише надбавки, доплати, підвищення.

Таким чином у суду не має підстав для перерахунку пенсії позивача з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільнення, оскільки вони серед переліку складових грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, наведених у ч.3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, відсутні.

Судові витрати по справі становлять 640 грн, які відповідно до ст.139 КАС України слід стягнути з обох відповідачів на користь позивача, в наступних розмірах, з ГУ ПФУ в Хмельницькій області 426 грн 66 коп. = 640/3 х 2, оскільки до даного відповідача задоволено дві вимоги та 213 грн 33 коп.= 640/3 з ГУ ДФС у Хмельницькій області, задоволено 1 вимогу.

Керуючись ст.ст.8, 22, 58 Конституції України, ст.ст.43,51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст.ст.9 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», ст.ст.72-76, 139, 241, 246 КАС України, суд, -

вирішив:

Позов задоволити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 1 січня 2016 року на підставі Постанови КМУ від 9 грудня 2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».

Зобов'язати Головне управління ДФС у Хмельницькій області направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 2 лютого 2016 року №70/10/22-01-05-14.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 з 1 січня 2016 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 2 лютого 2016 року №70/10/22-01-05-14.

В задоволенні решти вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань, що передбачені на утриманняГоловного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 426 грн 66 коп.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань, що передбачені на утриманняГоловного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 213 грн 33 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складання рішення в повному обсязі до Вінницького апеляційного адміністративного суду.

Позивач ОСОБА_1, місце проживання АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки облікової картки платника податків НОМЕР_1.

Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, місцезнаходження вул. Герцена 10, м. Хмельницький, код ЄДРПОУ 21318350.

Відповідач Головне управління Державної фіскальної служби України у Хмельницькій області, місцезнаходження вул. Пилипчука 17 м. Хмельницький, код ЄДРПОУ 39492190.

В повному обсязі текст рішення складено 25 січня 2018 року.

Суддя: