
423/76/18
3/423/71/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2018 року
Попаснянський районний суд Луганської області у складі
головуючої судді: Архипенко А.В.,
за участі:
секретаря судового засідання Іваненко С.П.,
прокурора Грідін К.С.
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України , щодо
ОСОБА_1, громадянки України, яка народилася 15 травня 1949 року у м. Гірське Луганської області, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює у Комунальному підприємстві Попаснянської центральної районної лікарні, поліклінічного відділення №2 м.Гірське на посаді лікаря-лаборанта, є депутатом міської ради 6-го скликання Гірської міської ради, ІПН - НОМЕР_1, проживає та зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2/кв.45,
- за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
В Попаснянський районний суд надійшов протокол із письмовими матеріалами про скоєння адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.172-6 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1.
Згідно наданих матеріалів, у протоколі № 8 від 11.01.2018р. про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 зазначено, що :
ОСОБА_1 будучи депутатом Гірської міської ради VI скликання є суб’єктом декларування, а тому зобов’язана була подати Декларацію за 2016 рік до 01.05.2017 року.
Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подала Декларацію за 2016 рік лише 17.10.2017 року о 16 годині 42 хвилини, тобто несвоєчасно.
Перевіркою сайту Акредитований центр сертифікації ключів acsk.privatbank.ua встановлено, що ОСОБА_1 отримала електронний цифровий ключ в АЦСК «Приват Банк» 17.10.2017.
Згідно листа НАЗК № 28-05/4886/17 від 02.03.2017 р. дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до Реєстру.
Відповідно до листа НАЗК від 23.05.2017 року № 03-05/16382/17, засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» у період з 01.01.2017 по 19 годину 30 хвилин 04.01.2017 року. 24-28 березня 2017 року здійснювались заходи з оптимізації та переконфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ІТС Реєстру в цілому. Вжиття невідкладних заходів дозволило забезпечити функціонування Реєстру та реалізувати суб’єктами декларування обов’язок щодо подання електронних декларацій відповідно до законодавства.
В своїх письмових поясненнях ОСОБА_1 зазначила, що не мала можливості подати декларацію вчасно, тому що не вміє користуватися комп’ютером та вважала, що факт своєчасної подачі декларації є не досить важливим та серйозним, а також те, що вона не мала наміру приховувати свої доходи, бо крім заробітної плати та пенсії більш ніяких грошових коштів не отримує.
Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п. 5-1 «Прикінцевих положень» Закону, п. 6 Розділу ІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб»,несвоєчасно 17.10.2017 року о 16 годині 42 хвилині, без поважних причин, подала до офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні прокурор підтримав даний протокол, вважав його обгрунтованим, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_1 до суду не з»явилася, надала заяву про розгляд протоколу у її відсутність, з протоколом згодна.
Вислухавши прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що винність ОСОБА_1, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження та її дії за ознаками ч.1 ст. 172-6 КУпАП кваліфіковані правильно.
Зокрема, судом встановлено, що відповідно до Постанови № 16/1 від 04.11.2010 року Гірської міської виборчої комісії «Про результати виборів депутатів Гірської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі», ОСОБА_1 обрано депутатом Гірської міської ради. Згідно з ч.1 ст. 1 Регламенту роботи Гірської міської ради VI скликання, остання є органом місцевого самоврядування, і входить у систему органів виконавчої влади.
У відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб’єктами, на яких поширюється дія Закону.
Таким чином згідно зі ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», депутат Гірської міської ради Попаснянського району Луганської області VI скликання ОСОБА_1 є суб’єктом декларування.
При цьому той факт, що ОСОБА_1 не вміє користуватися комп’ютером та вважала, що факт своєчасної подачі декларації є не досить важливим та серйозним, не є підставою для звільнення її від відповідальності, оскільки в Україні діє загальноприйнята у світі презумпція знання закону. Зокрема, у ст.68 Конституції України прямо зазначено: «Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності».
При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом"якшує відповідальність особи, що пригається до відповідальності, згідно ст.34 КУпАП - є щире розкаяння ОСОБА_1.
Обставин, що обтяжують відповідальність особи, що притягується до відповідальності , згідно ст.35 КУпАП - судом не встанволено.
Отже, враховуючи зазначені обставини справи, особу ОСОБА_1, яка вперше притягується до адмінвідіповідальності, за вчинення правопорушення, пов"язаного з корупцією - суд вважає, що метою запобігання ОСОБА_1 вчиненню нових подібних правопорушень, враховуючи матеріальий стан ОСОБА_1, яка є пенсіонеркою - суд вважає доречним застосувати щодо неї мінімальне адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: штраф у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850,00 грн.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, ст.4 ч.2 п.5 Закону України “Про судовий збір” з особи, на яку накладається адміністративне стягнення на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 284, 289 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850,00 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень 00 коп.)
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 352,40 грн. (триста п’ятдесят дві гривні 40 коп.) за наступними реквізитами:
Стягувач: Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795.
Реквізити для зарахування до державного бюджету:
отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
код за ЄДРПОУ: 37993783
банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві
код банку: отримувача 820019
рахунок отримувача: 31215256700001
код класифікації доходів бюджету: 22030106 «Судовий збір»
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Луганської області через Попаснянський районний суд.
Суддя