Рішення № 72086793, 07.02.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.02.2018
Номер справи
815/4745/17
Номер документу
72086793
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/4745/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 лютого 2018 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Самойлюк Г.П., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС в Одеській області до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 25000,00 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС в Одеській області до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 25000,00 грн.

Ухвалою судді Одеського окружного адміністративного суду Самойлюк Г.П. від 01.11.2017 р. відкрито провадження по справі.

Ухвалою суду від 01.12.2017р. за клопотанням представника позивача про зупинення провадження до терміну, встановленого судом, у зв'язку з необхідністю відкладення розгляду справи та належного повідомлення відповідача про дату, час та місце судового засідання провадження у справі було зупинено на підставі п.4 ч.2 ст.156 КАС України, призначено судове засідання на 15 грудня 2017 року на 11 годину 00 хвилин.

Ухвалою суду від 15.12.2017 р. призначено проведення розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; встановлено відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву; встановлено позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив; встановлено відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. Судове засідання призначено на 12 січня 2018 року о 12 годині 30 хвилин.

Ухвалою суду, яка занесена до протоколу судового засідання 12 січня 2018 року, відкладено розгляд справи на підставі ч.1 ст. 223 КАС України, п.1 ч.2 ст. 205 КАС України та призначено судове засідання на 06 лютого 2018 року 12 годину 30 хвилин.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач має податковий борг у розмірі 25000,00 грн., який утворився в зв'язку з прийняттям контролюючим органом податкового повідомлення-рішення № 38038-13 від 21.07.2016р., яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем "транспортний податок з фізичних осіб" на суму 25000,00 грн. за 2016 рік. З метою вжиття заходів для самостійної сплати відповідачем податкової заборгованості, контролюючим органом направлено на адресу останнього податкову вимогу, однак податковий борг відповідачем не погашено.

Позивач до судового засідання 06 лютого 2018 року явку представника не забезпечив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином та завчасно. В матеріалах справи наявне клопотання представника позивача від 14.12.2017р. (вх. № 35050/17) про розгляд справи за його відсутності за наявними у справі матеріалами (а.с. 41).

Суд зазначає, що 31.10.2017р. (вх. № 29812/17) на запит суду, здійснений на виконання вимог ч.3 ст. 7 КАС України, від Відділу адресно-довідкової роботи ГУМВС України в Одеській області надійшла інформація про зареєстроване місце проживання (перебування) ОСОБА_1: АДРЕСА_1.

Судову кореспонденцію суд направляв відповідачу на вищевказану адресу, однак до суду повернулись поштові відправлення з повісткою із відміткою органу зв'язку «за закінченням встановленого строку зберігання».

Згідно ч. 11 ст. 126 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно ч. 4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд зазначає, що 15.12.2017 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017р., котрим КАС України викладено в новій редакції. Відповідно до п. 10 ч. 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції, чинній з 15.12.2017 р., справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності Кодексу в редакції від 15.12.2017 р., розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності нової редакції Кодексу. Відтак, справу розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, керуючись КАС України в редакції чинній з 15.12.2017 р.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд,-

ВСТАНОВИВ:

21.07.2016р. ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення № 38038-13, яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем «транспортний податок з фізичних осіб» за 2016 податковий рік у сумі 250000,00 грн. (а.с.11).

13.02.2017р. ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області сформовано податкову вимогу форми «Ф» № 155-17, яку було надіслано на адресу відповідача (а.с. 12).

Згідно розрахунків контролюючого органу ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) має податковий борг у розмірі 25000,00 грн. (а.с. 8-10).

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи із наступного.

Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України.

Відповідно п.15.1 ст.15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно пп. 16.1.4 п.16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 36.1 ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Згідно пп. 267.1.1 п. 267.1 ст.267 ПК України платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.

Пунктом 267.4 ст.267 ПК України ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.

Як встановлено пп. 267.6.2 п. 267.6 ст.267 ПК України податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Приписами пп. 267.8.1 п. 267.8 ст.267 ПК України визначено, що транспортний податок сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 57.3 ст.57 ПК України встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що податковий борг відповідача виник у зв'язку з прийняттям контролюючим органом податкового повідомлення-рішення № 38038-13 від 21.07.2016р., яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем "транспортний податок з фізичних осіб" на суму 25000,00 грн. за 2016 рік.

Згідно довідки-розрахунку заборгованості фізичної особи ОСОБА_1 станом на 28.08.2017р. заборгованість з транспортного податку з фізичних осіб складає 25000,00 грн. (а.с. 8).

Відповідно до пп.20.1.19 п. 20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Таким чином, судом встановлено, що у відповідача перед бюджетом є податковий борг в загальному розмірі 25000,00 грн., що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно п. 95.3 ст.95 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

13.02.2017 р. Головним управлінням ДФС в Одеській області складено та направлено на адресу відповідача податкову вимогу № 155-17 (а.с.12).

На час розгляду справи сума заборгованості в розмірі 25000,00 грн. відповідачем не сплачена.

Доказів оскарження податкового повідомлення-рішення за визначеними грошовими зобов'язаннями, податкової вимоги чи погашення податкового боргу у розмірі 25000,00 грн. відповідачем до суду не надано, як і не надано інших доказів, що спростовують доводи Головного управління ДФС в Одеській області стосовно предмету розгляду справи.

Відповідно до пп.20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність їх задоволення.

Частиною 2 ст. 139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 8, 9, 10, 77, 90, 139, 229, 242-246, 250, 251, 255, 295, 297 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС в Одеській області (65044, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Семінарська, будинок 5; код ЄДРПОУ 39398646) до фізичної особи ОСОБА_1 (65016, АДРЕСА_2; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) про стягнення заборгованості у розмірі 25000,00 грн.,- задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (65016, АДРЕСА_2; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1; ІНФОРМАЦІЯ_1), суму податкової заборгованості по транспортному податку з фізичних осіб у сумі 25000,00 грн. (двадцять п'ять тисяч гривень 00 коп.) на рахунок №31419715700005, отримувач УК м.Одесі/Київський р-н/18011000, код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011.

Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя: Г.П. Самойлюк

.