
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення апеляційного провадження
06 лютого 2018 рокуЛьвів№ 876/12231/17
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючий суддя -Ніколіна В. В.суддів -Гінди О. М. Качмара В. Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові питання щодо зупинення апеляційного провадження у справі за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на постанову Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області (суддя - Юрчак Л.Б., м.Калуш) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -
ВСТАНОВИЛА:
В жовтні 2017 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі - Управління), у якому просив: визнати протиправними дії Управління щодо відмови у проведенні з 01.01.2016 перерахунку та виплати призначеної пенсії відповідно до норм ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-XII), постанов Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова №988) та від 18.11.2015 №947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268» (далі - Постанова №947); зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до ст.63 Закону №2262-XII, Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон №900-VIII), Постанови №988, Постанови №947 починаючи з 01.01.2016 без обмеження граничного розміру та на вказаних умовах здійснювати її подальшу виплату із включенням до суми з якої нараховується пенсія індексації; встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Управління подати у 10-денний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання такого; допустити до негайного виконання постанову суду в межах суми стягнення за один місяць; стягнути з відповідача в користь позивача суму сплаченого судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що він перебуває на обліку в Управлінні та отримує пенсію відповідно до Закону №2262-XII, яка розраховувалась з посадового окладу працівника міліції з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій у розмірах, встановлених законодавством для працівників міліції. У зв'язку з набуттям чинності Закону №900-VIII та Постанови №988, якою встановлено розміри виплат грошового забезпечення поліцейських, що значно перевищують розміри тих виплат, з яких позивачу вираховувалась пенсія, останній звернувся до відповідача із заявою провести перерахунок раніше призначеної йому пенсії у відповідності до вимог чинного законодавства. Однак, відповідач листом від 23.10.2017 №867/К-15 відмовив у перерахунку пенсії. Таку відмову позивач вважає необгрунтованою, безпідставною та такою, що суперечить вимогам чинного законодавства, а також такою, що порушує його конституційні права на отримання належного пенсійного забезпечення.
Постановою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 14 листопада 2017 року у справі №345/3707/17 заявлений позов задоволено частково. Визнано протиправними дії Управління щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2016 відповідно до норм ст.63 Закону №2262-XII, Постанови № 988. Зобов'язано відповідача провести перерахунок та виплату пенсії позивачу відповідно до ст.63 Закону №2262-XII, Закону №900-VIII, Постанови №988, Постанови №947 з врахуванням індексації грошового забезпечення, починаючи 01.01.2016. Зобов`язано Управління подати до суду звіт про виконання судового рішення та встановити строк подання зазначеного звіту 10 (десять) днів після набрання постановою законної сили. Постанову в частині стягнення суми пенсії за один місяць допустити до негайного виконання. Стягнути з бюджетних асигнувань Управління на користь ОСОБА_4 судові витрати в сумі 640,00 грн. У задоволенні решти позову відмовлено.
Не погодившись із ухваленим рішенням, його оскаржив відповідач, який покликаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права просить скасувати постанову суду першої інстанції і прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити у повному обсязі. У поданій апеляційній скарзі вказує, що Управлінням здійснено підготовчі заходи, щодо проведення перерахунків розмірів призначених пенсій колишнім працівникам міліції, виходячи з умов оплати та сум грошового забезпечення поліції, однак на даний момент відповідач позбавлений можливості здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу, оскільки відсутнє належне фінансове забезпечення. Також наголошує що індексація грошового забезпечення не входить до переліку видів грошового забезпечення, з яких обчислюється пенсія, а є соціальною гарантією, яка компенсує громадянам подорожчання споживчих товарів і послуг. Крім того, позивачем пропущено строк звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів.
Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду Ніколіна В.В. від 14 грудня 2017 року у справі №876/12231/17 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на постанову Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області у справі за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 січня 2018 року справу №876/12231/17 призначено до апеляційного розгляду у судовому засіданні на 06 лютого 2018 року о 14:30 у залі судових засідань № 3 Львівського апеляційного адміністративного суду (вул. Саксаганського, 13, м. Львів).
Особи, які беруть участь у справі в судове засідання не прибули, хоча належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, а тому у відповідності до ч.4 ст.229, ч.3 ст.268 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи проведено у їх відсутності без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
У судовому засіданні 06 лютого 2018 року суд апеляційної інстанції поставив на обговорення питання щодо зупинення апеляційного провадження у справі №876/12231/17, у зв'язку з тим, що ухвалою Верховного суду від 01 лютого 2018 року у справі №Пз/9901/8/18 820/6514/17 відкрито провадження у зразковій адміністративній справі, правовідносини у якій є аналогічними за змістом тим, що мають місце у розглядуваній справі та характеризуються наступними ознаками:
1) позивач: пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якій призначено пенсію згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ»;
2) відповідач: суб'єкт владних повноважень - територіальний орган Пенсійного фонду України, на обліку якого стоїть позивач та який здійснює виплату пенсії позивачу;
3) предмет спору: бездіяльність відповідача щодо перерахунку та виплати пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ з 01 січня 2016 року згідно із Законом №900-VIII, статтею 63 Закону №2262-XII, Постановою № 988, на підставі наданих відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.
Вирішуючи питання щодо доцільності зупинення апеляційного провадження у справі №876/12231/17, суд апеляційної інстанції виходив з наступного.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03 жовтня 2017 року №2147-VIII, яким внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, виклавши його в новій редакції.
Відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України в новій редакції передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Враховуючи викладене, суд вирішує питання щодо зупинення провадження у справі №876/12231/17 за правилами нової редакції Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.1 ст.290 Кодексу адміністративного судочинства України якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом як судом першої інстанції.
Згідно з ч.1 ст.291 Кодексу адміністративного судочинства України суд який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Відповідно до п. 9 ч.2 ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Враховуючи наведене та з огляду на те, що ухвалою Верховного суду від 01 лютого 2018 року відкрито провадження у зразковій адміністративній справі №Пз/9901/8/18 820/6514/17, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження по даній справі до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Керуючись п.9 ч.2 ст.236, ст.243, ст.248, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Зупинити апеляційне провадження у справі №876/12231/17 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії до набрання законної сили судовим рішення касаційної інстанції у зразковій адміністративній справі № Пз/9901/8/18 820/6514/17.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції
Головуючий суддя В. В. Ніколін судді О. М. Гінда В. Я. Качмар