Постанова № 72055929, 05.02.2018, Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Дата ухвалення
05.02.2018
Номер справи
697/115/18
Номер документу
72055929
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 697/115/18

№ пров. 3/697/105/2018

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.02.2018 Канівський міськрайонний суд Черкаської області

в складі - головуючого судді Льон О.М.

за участю секретаря с/з – ОСОБА_1

прокурора - Лук'ященка Ю.І.

розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: Дніпробудівська 7 кв. 41, м.Канів, Черкаської області, пенсіонера, до 14.04.2017 працюючого державним інспектором з енергетичного нагляду Чорнобаївського відділення інспекції Держнагляду у Черкаськійобласті інспекції Держенергонагляду у Центральному районі,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

24 січня 2018 року оперуповноваженим відділу управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_3 складено протокол № ГП 507757 про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_2.

Так, ОСОБА_2, з 01 жовтня 2015 року перебуваючи на посаді державного інспектора з енергетичного нагляду Чорнобаївського відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Черкаській області Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Центральному регіоні відокремленого підрозділу «Головдерженергонагляду» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», будучи відповідно до підпункту «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави (далі - декларація), за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_2 факт вчинення корупційного діяння не заперечував, свою вину у вчиненні правопорушення за обставин, зазначених у протоколі, визнав повністю. Зазначив, що умислу щодо приховування отриманого доходу не мав. У вчиненому щиро розкаявся, просив суд його суворо не карати.

Прокурор Лук’ященко Ю.І. в судовому засіданні підтримав обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_2 ознак корупційних діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та просив накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції цієї статті.

Суд, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи приходить до наступного.

Згідно з наказом № 1092-к від 30.09.2015 ОСОБА_2 був призначений на посаду державного інспектора з енергетичного нагляду Чорнобаївського відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Черкаській області Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Центральному регіоні відокремленого підрозділу «Головдерженергонагляду» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Відповідно до п.2.1 посадової інструкції державного інспектора з енергетичного нагляду Чорнобаївського відділення на ОСОБА_2 покладалися функції здійснення державного енергетичного нагляду контролю) за суб'єктами електроенергетики і споживачами електричної енергії з питань дотримання вимог законодавства, нормативно-правових та нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної енергії.

Наказом № 752-к від 13.042017 ОСОБА_2 був звільнений з посади державного інспектора з енергетичного нагляду Чорнобаївського відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Черкаській області Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Центральному регіоні відокремленого підрозділу «Головдерженергонагляду» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» 14.04.2017.

Як вбачається із п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Таким, чином, ОСОБА_2, є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Так, рішенням, № 3 від 11.08.2016 Національного агентства, яким затверджено роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Роз'яснення) стосовно заходів фінансового контролю, визначено, що декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088.

Таким чином, граничним терміном подачі декларації для ОСОБА_2, як особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, було визначено законом день припинення виконання таких функцій, а саме 14 квітня 2017.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01 січень 2017 -14 квітень 2017 ОСОБА_2 подана до Реєстру 10.05.2017.

Таким чином, ОСОБА_2 несвоєчасно подав декларацію за 01 січень 2017 -14 квітень 2017.

На підставі ст. 68 Конституції України кожен зобовязаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_2 вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена повністю.

Визначаючи ОСОБА_2 стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь його вини та майновий стан, щире каяття, як обставину, що помякшує відповідальність за правопорушення.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

На підставі наведеного, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_2 стягнення у виді накладення штрафу, що передбачено санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Даний вид впливу суддя вважає достатнім і доцільним для виправлення ОСОБА_2 та попередження вчинення ним нових правопорушень.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст. 40-1 КУпАП на ОСОБА_2 необхідно покласти сплату судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 15, 40-1, ч.2,ч.1, 172-6, 283-285 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні правопорушення, визначеного ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді пятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь Державної судової адміністрації України, вул. Липська 18/5, м. Київ, 016001, код ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір в сумі 352 грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через Канівський міськрайонний суд особами, визначеними ч. 2 ст. 294 КУпАП, шляхом подачі апеляції в 10 денний строк з дня її винесення, та набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Канівського

міськрайонного суду ОСОБА_4

Постанова набирає законної сили “_____”____ 2018 року.

Строк пред'явлення постанови до виконання “_____”_____ 20___ року.

Суддя Канівського

міськрайонного суду ОСОБА_4