Рішення № 72044571, 31.01.2018, Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Дата ухвалення
31.01.2018
Номер справи
133/253/16-ц
Номер документу
72044571
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

Іменем України

Справа № 133/253/16-ц

31.01.18 року

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

В складі головуючого - судді Слободяного О. Є.

із секретарем Медик Л.О.,

з участю адвоката Сича С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козятині цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування, треті особи на стороні відповідача - директор терцентру Дацюк О.О. та Козятинська міська рада - про стягнення недоплаченої заробітної плати, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_2, з урахуванням уточнення та збільшення розміру позовних вимог(а.с.2-4,32, 237, т.1; а.с.230, т.2, а.с.18-20, т.3). просить стягнути на її користь з відповідача - Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування не нараховану та не виплачену їй частину заробітної плати:

- за роботу на посаді, яка дає право на підвищення посадових окладів (ставок) на 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці, за період з 01 вересня 2005 року по 31 грудня 2014 року, з урахуванням індексу інфляції в сумі 19611,14 грн.;

- за роботу на посаді, яка дає право на підвищення посадових окладів (ставок) на 20 % за безпосереднє обслуговування осiб із значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих, за період з 01 вересня 2005 року по 31 грудня 2008 року, з урахуванням індексу інфляції в сумі 5660. 62 грн.;

- надбавку за складність та напруженість в роботі (20% посадового окладу) за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2015 року, з урахуванням індексу інфляції в сумі 3573,13 грн., а також стягнути на її користь судові витрати.

Позивачка посилається на те, що вона з 31.01.2001 року за наказом № 14 від 30.01.2001 року розпочала свою трудову діяльність у Козятинському міському територіальному центрі соціального обслуговування за безстроковим трудовим договором на посаді соціального робітника ІV категорії відділення соціальної допомоги вдома.

На підставі спільного Наказу Мінпраці України та МОЗ України № 308/519 від 05.10.2005 року «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров/я та установ соціального захисту населення» соціальні робітникі мають право на підвищення посадових окладів (ставок) на 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці та на 20 % за безпосереднє обслуговування осiб iз значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих. Зазначені надбавки їй не виплачувались. Також вона має право на отримання надбавки за складність, напруженість в роботі (20% посадового окладу) за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2015 року, яка їй не виплачувалась.

17 вересня 2015 року позивачка звернулась до директора терцентру з вимогою провести перерахунок по заробітній платі, який би відповідав вимогам спiльного наказу Мiнпрацi та МОЗ вiд 05.10.2005 р. № 308/519. 08.10.2015 року за № 325 вона отримала відповідь про те, що головного бухгалтера Бережну Н. М. зобов'язано провести перерахунок по зарплаті всім працівникам, а особисто їй за період з 01.09.2005 року по 31.12.2014 року. Головний бухгалтер, якому було доручено проведення перерахунку, на наступний день звільнявся з роботи за власним бажанням. Тоді вона вимушена була направити письмове звернення до ДФІ України з проханням провести належну перевірку у терцентрі та про результати повідомити її особисто як заявника.

Позивачка посилається на те, що її права як працівника на підвищення посадових окладів (ставок) на 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці та на 20 % за безпосереднє обслуговування осiб із значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих, за період з 01 вересня 2005 року по 31 грудня 2014 року, а також на отримання надбавки за складність, напруженість в роботі (20% посадового окладу) за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2015 року були порушені та підлягають захисту у судовому порядку.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_2 та її представник ОСОБА_5 позовні вимоги підтримали повністю просять позов задовольнити.

Представники відповідача адвокат Сич С.М. в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просить в позові відмовити в повному обсязі, посилаючись на те, що відповідно до ст. 100 КЗпП України на важких роботах, на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці встановлюється підвищена заробітна плата. Перелік цих робіт визначається КМ України. Проте КМ України не приймалось будь-якого нормативно-правового акту, яким би визначався перелік посад працівників бюджетних установ та організацій, трудові відносини яких пов'язані із шкідливими і важкими умовами праці. Спільний Наказ Мінпраці України та МОЗ України № 308/519 від 05.10.2005 року «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров/я та установ соціального захисту населення» суперечать положенням ст.ст. 4, 100 КЗпП України, а тому повинен бути застосований правовий акт вищої юридичної сили - КЗпП України, а не наказ 308/519 від 05.10.2005.

Виключною підставою для нарахування та виплати зазначених підвищень до посадового окладу соціальних робітників є прийняття керівником відповідної установи соціального захисту населення наказу чи іншого розпорядчого документа щодо затвердження конкретного переліку посад працівників, яким посадові оклади (тарифні ставки) підвищуються у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці, та його погодження із профспілковим комітетом цієї установи.

Оскільки позивачкою не оскаржується бездіяльність керівника Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування щодо неприйняття нею таких актів, то ця обставина є безумовною підставою для відмови у задоволенні позову.

Крім того, надбавка за складність та напруженість в роботі (20% посадового окладу) за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2015 року може бути виплачена лише на підставі наказу керівника установи, в якому повинен бути зазначений конкретний розмір надбавки.

Згідно з протоколом №101 досліджень важкості та напруженості праці від 15.10.2014 року умови праці соціальних робітників Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування за важкістю та напруженістю відносяться до 2 класу, умови праці є допустимі і не перевищують встановлених гігієнічних нормативів, а тому підстав для нарахування позивачці зазначеної надбавки не було.

Керівник установи розпоряджається коштами лише в межах затвердженого міською радою кошторису витрат. Оскільки міською радою зазначені надбавки не були включені в кошторис витрат Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування, то вини керівника підприємства у їх невиплаті немає, просить у задоволенні позову відмовити.

Представник відповідача Живчик Є.Д. позовні вимоги не визнав просить в позові відмовити в повному обсязі.

Третя особа на стороні відповідача - директор терцентру Дацюк О.О. - позовні вимоги не визнала, просить відмовити в їх задоволенні.

Представник третьої особи на стороні відповідача - Козятинської міської ради - Кукуруза Ю.М. у питанні задоволення чи не задоволення позовних вимог посилається на розсуд суду.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_8 - колишній міський голова м. Козятина пояснив, що позивачці ОСОБА_2 безпідставно не нараховувались та не виплачувались надбавки - за роботу на посаді, яка дає право на підвищення посадових окладів (ставок) на 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці; - за роботу на посаді, яка дає право на підвищення посадових окладів (ставок) на 20 % за безпосереднє обслуговування осiб із значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих; надбавка за складність та напруженість в роботі (20% посадового окладу).

Заслухавши пояснення позивачки. представників сторін та третіх осіб, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно зі ст.1 Закону України від 24.03.1995 року "Про оплату праці" заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства. Структуру заробітної плати відповідно до статті 2 Закону складають основна заробітна плата, додаткове заробітна плата та інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Відповідно до частин 2 і 3 статті 97 КЗпП України форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами. Якщо колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності - з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

Конкретні розміри тарифних ставок (окладів,) і відрядних розцінок робітникам, посадових окладів службовцям, а також надбавок, доплат, премій і винагород встановлюються власником або уповноваженим ним органом з урахуванням вимог, передбачених частиною другою цієї статті.

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення затверджені Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України від 5 жовтня 2005 року №308/519.

Судом встановлено, що відповідно до заяви та наказу №14 від 30.01.2001 року позивачка була призначена на посаду соціального працівника по обслуговуванню одиноких непрацездатних громадян територіального центру Козятинської міської ради (а.с. 28, 52-53т.1).

Згідно із робочою інструкцією соціального робітника 4-ї категорії відділення соціальної допомоги вдома ОСОБА_2, працівник має такі обов'язки: виконує комплекс робіт по догляду за громадянами похилогог віку, інвалідами, хворими, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, соціального обслуговування в домашніх умовах згідно з медичним висновком…, сприяє органам виконавчої влади в організації поховання громадян, які знаходились на обслуговуванні в територіальному центрі…(а.с.29-31, т.1).

На підставі спільного Наказу Мінпраці України та МОЗ України № 308/519 від 05.10.2005 року «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення» соціальні робітникі мають право на підвищення посадових окладів (ставок) на 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці та на 20 % за безпосереднє обслуговування осiб iз значно чзниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих.

Підпунктом 2 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» встановлена надбавка за складність та напруженість в роботі у розмірі до 50% посадового окладу. У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни зазначені надбавки скасовуються або зменшуються.

Згідно з листом Державної фінансової інспекції у Вінницькій обл. від 13.01.2016 року під час ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування за період з 01.01.2012 року по 31.10.2015 року встановлено рід фінансових порушень, що відображені в акті ревізії від 11.12.2015 року №04-13/11. Зокрема, підвищення посадових окладів на 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці за період з 01.01.2012 року по 31.10.2015 року не проводилось, перелік посад, які мають право на таке підвищення, визначений не був; нарахування 20 % до зарорбітної плати за безпосереднє обслуговування осiб iз значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих проводилось на підставі щомісячних наказів директора. Однак в наказах вказане підвищення зазначене як доплата до посадового окладу, в результаті чого працівникам, які мали право на таке підвищення посадового окладу. не донараховано заробітну плату за роботу у святкові дні та нічний час, а також надбавку за вислугу років, які нараховуються, виходячи із посадового окладу з урахуванням підвищень. При проведенні ревізії було встановлено, що протягом періоду з 01.01.2012 року по 31.12.2014 року підвищення посадових окладів на 15 % у зв'язку із шкідливими та важкими умовами праці не проводилось, що призвело до недотримання заробітної плати працівниками Територіального центру в загальній сумі 279046, 45 грн., в тому числі за 2012 рік-88090, 15 грн., за 2013 рік - 95889, 65 грн., за 2014 рік - 95066, 65 грн. Підпунктом 12 пункту 2.4.5 Наказу №308/519 передбачено, що конкретний перелік посад працівників, яким посадові оклади (тарифні ставки) підвищуються у зв'язку із шкідливими і важкими умовами праці, затверджується керівником закладу, установи за погодженням з профспілковим комітетом у залежності від функціональних обов'язків та обсягу роботи у шкідливих та важких умовах праці. Даний перелік посад, які мають право на підвищення посадових окладів на 15 % за шкідливі та важкі умови праці в Колективному договорі Територіального центру на 2011-2014 роки не був визначений. Також перевіркою правильності підвищення посадових окладів працівників, які обслуговують безпосередньо осіб із значною зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих на 20 % відповідно др. п.п.8 п. 2.4.5. глави 2.4 розділу 2 Наказу №308/519 та п.2.6. Додатку №3 до цього наказу , встановлено, що нарахування 20 % до заробітної плати проводиться на підставі щомісячних наказів директора Територіального центру. Однак, в наказах вказане підвищення посадових окладів зазначено як доплата до посадового окладу, в результаті чого працівникам було недораховано заробітну плату за роботу у святкові дні та нічний час, а також надбавку за вислугу років, які нараховуються виходячи із посадового окладу з урахуванням підвищень (а.с.224-228 т.1).

Згідно з наказами Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування були встановлені такі надбавки: за обслуговування осiб iз значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих у розмірі 20% посадового окладу - соціальним робітникам відділення соціальної допомоги вдома- за період з лютого 2011 року по січень 2012 року включно; за період з березня 2012 року по січень 2013 року включно; за період з березня 2013 року по грудень 2014 року включно(а.с.100-145т.1).

Згідно з розрахунковою платіжною відомістю за 2005 рік ОСОБА_2 надбавки 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці та 20 % за безпосереднє обслуговування осiб iз значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих не нараховувались і не виплачувались(а.с.146т.1).

Згідно з розрахунковою платіжною відомістю за 2006 рік ОСОБА_2 надбавки 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці та 20 % за безпосереднє обслуговування осiб iз значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих не нараховувались і не виплачувались(а.с.147т.1).

Згідно з розрахунковою платіжною відомістю за 2007 рік ОСОБА_2 надбавки 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці та 20 % за безпосереднє обслуговування осiб iз значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих не нараховувались і не виплачувались(а.с.148 т.1).

Згідно з розрахунковою платіжною відомістю за 2008 рік ОСОБА_2 надбавки 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці та 20 % за безпосереднє обслуговування осiб iз значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих не нараховувались і не виплачувались(а.с.149 т.1).

Згідно з розрахунковою платіжною відомістю за 2009 рік ОСОБА_2 була нарахована та виплачена надбавка 20 %(без зазначення її виду) та надбавка без зазначення її виду(а.с.150 т.1).

Згідно з розрахунковою платіжною відомістю за 2010 рік ОСОБА_2 була нарахована та виплачена надбавка 20 %(без зазначення її виду) та надбавка без зазначення її виду(а.с.151т.1).

Згідно з розрахунковою платіжною відомістю за 2011 рік ОСОБА_2 була нарахована та виплачена надбавка 20 % за безпосереднє обслуговування осiб iз значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих та надбавка 15% за складність та напруженість в роботі; надбавка 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці не нараховувалась(а.с.152 т.1).

Згідно з розрахунковою платіжною відомістю за 2012 рік ОСОБА_2 була нарахована та виплачена доплата 20 %(без зазначення її виду) та надбавка за складність та напруженість в роботі; надбавка 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці не нараховувалась(а.с.153 т.1).

Згідно з розрахунковою платіжною відомістю за 2013 рік ОСОБА_2 була нарахована та виплачена допла 20 %(без зазначення її виду) та надбавка за складність та напруженість в роботі; надбавка 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці не нараховувалась(а.с.154 т.1).

Згідно з розрахунковою платіжною відомістю за 2014 рік ОСОБА_2 була нарахована та виплачена надбавка 20 % за безпосереднє обслуговування осiб iз значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих та надбавка за складність та напруженість в роботі; надбавка 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці не нараховувалась(а.с.155 т.1).

Згідно з розрахунковою платіжною відомістю за 2015 рік ОСОБА_2 була нарахована та виплачена надбавка 20 % за безпосереднє обслуговування осiб iз значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих та надбавка 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці; надбавка за складність та напруженість в роботі не нараховувалась(а.с.156 т.1).

Відповідно до висновку судово-економічної експертизи за № 8740/16-45 від 03.11.2016 року, виходячи з встановленого розміру посадового окладу позивача, сума в гривнях не нарахованої та не виплаченої ОСОБА_2 частини заробітної плати за роботу, яка дає право на підвищення посадових окладів тарифних ставок) на 15% у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці, відповідно до вимог підпункту 1 пункту 2.4.5 глави 2.4 розділу 2 та пункту 2.6 додатку 3 спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 року № 308/519, за період з 01 вересня 2005 року по 31 грудня 2014 року, з урахуванням індексу інфляції, складає 19 611,14грн.

Виходячи з встановленого розміру посадового окладу позивача, сума в гривнях не нарахованої та не виплаченої ОСОБА_2 частини заробітної плати за роботу, яка дає право на підвищення посадових окладів (ставок) на 20% за безпосереднє обслуговування осіб із значно зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, відповідно до вимог підпункту 8 пункту 2.4.5 глави 2.4 розділу 2 спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 року № 308/519, за період з 01 вересня 2005 року по 31 грудня 2008 року, з урахуванням індексу інфляції, складає 5 660,62грн.

Виходячи з встановленого розміру посадового окладу позивача, сума в гривнях не нарахованої та не виплаченої ОСОБА_2 частини заробітної плати - надбавки за складність та напруженість у роботі в розмірі 20% посадового окладу, відповідно до вимог підпункту 2 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 року № 1298, за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2015 року, з урахуванням індексу інфляції, складає З 573,13грн.(а.с.8-14 т.2).

Пунктом 5.17.6 Колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування передбачено, що посадові оклади підвищуються працівникам, які безпосередньо обслуговують осiб із значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих в розмірі 20% та 15% за роботу в шкідливих та важких умовах праці( а.с.157-178, т.1).

Факт ненарахування та невиплати 15% підвищення посадового окладу до заробітної плати праціаникам міського територіального центру соціального обслуговування у зв'язку із шкідливими і важкими умовами праці доведено також рішенням Козятинського міськрайонного суду від 08.04.2015 року у справі №133/351/15-ц (а.с.3-6, т.3), яке було залишено в силі ухвалою апеляційного суду Вінницької обл. від 05.05.2016 року(а.с.7-10,т.3).

Відповідно до вимог підпункту 2 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» встановлена надбавка за складність та напруженість в роботі у розмірі до 50% посадового окладу. У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни зазначені надбавки скасовуються або зменшуються.

Надбавка за складність та напруженість в роботі виплачувалась позивачці ОСОБА_2 протягом усього часу її роботи на підприємстві, і не була виплачена лише у 2015 році. В обгрунтування невиплати зазначеної надбавки представник відповідача послався на протокол №101 досліджень важкості та напруженості праці, складений лікарем по гігієні праці Козятинської санепідстанції ОСОБА_9, згідно з яким умови праці соціальних робітників Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування у жовтні 2014 року за важкістю та напруженістю відносяться до 2 класу, умови праці є допустимі і не перевищують встановлених гігієнічних нормативів(а.с.221-222, т.1).

Згідно з протоколом були досліджені умови праці абстрактного соціального робітника відділення соціальної допомоги вдома Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування і лише у жовтні 2014 року. Незважаючи на зазначений протокол, у жовтні 2014 року позивачці була виплачена надбавка за складність та напруженість в роботі. Умови праці позивачки ОСОБА_2 у 2015 році не досліджувались, атестація її робочого місця не проводилась. Відповідно до вимог підпункту 2 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» встановлена надбавка за складність та напруженість в роботі у розмірі до 50% посадового окладу може бути скасована або зменшена лише у разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни.

Будь-яких доказів того, що позивачка у 2015 році допускала несвоєчасне виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни представники відповідача суду не надали. Відтак суд вважає, що позивачці ОСОБА_2безпідставно не була виплачена зазначена надбавка у 2015 році.

Що стосується розміру надбавки, то суд вважає необхідним зазначити наступне..

Згідно з статтею 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду зд захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

Статтею 13 ЦПК України визначено принцип диспозитивності цивільного судочинства, відповідно до якого суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом.

Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України в п.8 Постанови від 24.12.1999 року "Про практику застосування судами законодавства про оплату праці", при вирішенні спорів про виплату премій, винагороди за підсумками роботи за рік чи за вислугу років, надбавок і доплат необхідно виходити з нормативно-правових актів, якими визначено умови та розмір цих виплат. Працівники, на яких поширюються зазначені нормативно-правові акти, можуть бути позбавлені таких виплат (або розмір

останніх може бути зменшено) лише у випадках і за умов, передбачених цими актами.

Судом встановлено, що позивачка була безпідставно позбавлена частини заробітної плати (надбавки за складність та напруженість в роботі) з вини підприємства. Відповідно до діючого законодавства розмір цієї частини заробітної плати не може перевищувати 50 % посадового окладу.

Суд вважає, що єдиним належним і реальним способом захисту порушеного права позивачки може бути лише стягнення суми ненарахованої та невиплаченої їй частини заробітної плати (надбавки за складність та напруженість в роботі).

Розмір зазначеної надбавки був визначений висновком судово-економічної експертизи за № 8740/16-45 від 03.11.2016 року.(а.с.8-14 т.2).

Оцінюючи наведені обставини в їх сукупності, суд приходить до висновку. що права позивачки були порушені і підлягають захисту за судовом рішенням.

Правовідносини, які склались між сторонами, відповідають виимогам ч.2 ст. 233 КЗпП України, згідно з якими у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

Керуючись ст.ст. 97-98, 231-233 КЗпП України, ст.1 Закону України «Про оплату праці», постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», наказом Мінпраці України та МОЗ України № 308/519 від 05.10.2005 року «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення», ст. 259, 263-265 ЦПК України суд,-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

1). Стягнути з Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування на користь ОСОБА_2 не нараховану та не виплачену їй частину заробітної плати за роботу на посаді, яка дає право на підвищення посадових окладів (ставок) на 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці, за період з 01 вересня 2005 року по 31 грудня 2014 року, з урахуванням індексу інфляції, в сумі 19611,14 грн.;

2). Стягнути з Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування на користь ОСОБА_2 не нараховану та не виплачену їй частину заробітної плати за роботу на посаді, яка дає право на підвищення посадових окладів (ставок) на 20 % за безпосереднє обслуговування осiб із значно зниженою рухомою активнiстю та лiжкових хворих, за період з 01 вересня 2005 року по 31 грудня 2008 року, з урахуванням індексу інфляції, в сумі 5660. 62 грн.;

3). Стягнути з Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування на користь ОСОБА_2 не нараховану та не виплачену їй частину заробітної плати - надбавку за складність та напруженість в роботі (20% посадового окладу) за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2015 року, з урахуванням індексу інфляції, в сумі 3573,13 грн.,

а всього стягнути з Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування на користь ОСОБА_2 28844.89грн.(двадцять вісім тисяч вісімсот сорок чотири грн.89 коп.).

Стягнути з Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування на користь ОСОБА_2 судові витрати за проведення експертизи в сумі 1981 грн.80 коп.(одну тисячу дев'ятсот вісімдесят одну грн. 80 коп.).

Стягнути з Козятинського міського територіального центру соціального обслуговування на користь держави судовий збір у сумі 704 грн. 80 коп.(сімсот чотири грн. 80коп.).

Апеляційна скарга на рішення може бути подана до апеляційного суду Вінницької обл. протягом 30 днів з дня складення повного рішення.

Повне рішення складено 06.02.2018.

Суддя - підпис

Згідно оригіналу:

Суддя

Секретар

Дата документу 31.01.18