Рішення № 72037130, 29.01.2018, Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
29.01.2018
Номер справи
310/7180/17
Номер документу
72037130
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 310/7180/17

2-а/310/31/18

РІШЕННЯ

Іменем України

29 січня 2018 року м.Бердянськ

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області в складі:

головуючого судді - Білоусової О.М.,

за участі секретаря судового засідання Шевченко А.С.,

позивача ОСОБА_1,

представника позивача адвоката ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3, розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Бердянського об’єднаного управління пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов’язання здійснити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

У жовтні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Бердянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити певні дії, який згодом уточнив.

В позові зазначає, що перебуває на обліку в БОУПФУ як інвалід 3 групи за загальним захворюванням, а з 13.04.2017 року як пенсіонер за віком.

Вказує, що 13.04.2017 року звернувся до відповідача із заявою для отримання пенсії за віком, в якій ним був виключений автоматичний спосіб «оптимізації» заробітної плати із побажанням проведенням «оптимізації» в ручному режимі. За його вибором в ручному режимі просив виключити наступні оптимізовані (невигідні) періоди:

-з 01.11.1993 року по 30.11.1993 року – 1 місяць;

-з 01.07.2000 року по 30.09.2000 року – 3 місяці;

-з 01.12.2000 року по 31.12.2000 року – 1 місяць;

-з 01.02.2001 року по 28.02.2001 року – 1 місяць;

-з 01.06.2001 року по 30.06.2001 року – 1 місяць;

-з 01.08.2001 року по 31.01.2002 року – 6 місяців;

-з 01.05.2002 року по 31.12.2002 року – 8 місяців;

-з 01.03.2005 року по 31.03.2005 року – 1 місяць;

-з 01.06.2005 року по 30.06.2005 року – 1 місяць;

-з 01.03.2006 року по 30.06.2006 року – 4 місяці;

-з 01.09.2006 року по 30.09.2006 року – 1 місяць;

-з 01.11.2006 року по 31.12.2006 року – 2 місяці;

-з 01.03.2007 року по 31.03.2007 року – 1 місяць;

-з 01.05.2007 року по 31.08.2007 року – 4 місяці;

-з 01.06.2011 року по 30.06.2011 року – 1 місяць;

-з 01.08.2013 року по 31.08.2013 року – 1 місяць;

-з 01.06.2014 року по 30.06.2014 року – 1 місяць;

-з 01.12.2015 року по 30.11.2016 року – 12 місяців, що складає 50 календарних місяців страхового стажу (10% тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Також звертав увагу відповідача на те, що період отримання матеріальної допомоги по безробіттю: з 23.02.2015 року по 19.11.2015 року не може враховуватися в період заробітної плати для нарахування пенсії за віком відповідно до ст. 41 Закону України № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», однак даний період, на його думку, повинен включатися в період страхового стажу. Окрім того, у своїй заяві вказав на те, що неповний місяць листопада 2015 року (з 24.11.2015 року) не може бути включений в страховий стаж та в нараховану заробітну плату для розрахунку пенсії за віком у зв’язку з тим, що роботодавець вніс страховий внесок менше мінімального.

Вказує, що відповідач провів нарахування пенсії за віком позивачу розпорядженням № 802456 від 30.05.2015 року за допомогою автоматизованої системи обробки пенсійної документації АСОПД-КОМТЕХ версії 4.52-1-ф10, яка в автоматичному режимі виключила періоди оптимізації не за вибором позивача, а періоди підряд: перший з 01.07.2000 року по 31.10.2003 року (40 місяців), другий без зазначення дати, а просто 10 місяців з відміткою «виключення по безробіттю». Неповний місяць листопад 2015 року також був включений як повний страховий місяць в страховий стаж та за ним вирахуваний індивідуальний коефіцієнт заробітної плати в розмірі 0,16768. Окрім того була розрахована доплата за наднормативний стаж виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність в розмірі 1074 грн. на підставі ст.. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік», а не в розмірі 1247 грн., який передбачений Законом України «Про державний бюджет» на 2017 рік.

Вказує, що звертався до відповідача із заявами, в яких просив застосувати для розрахунку пенсії за віком альтернативний програмний продукт, виключити автоматичну оптимізацію періоду заробітної плати та просив інформувати про алгоритм розрахунку пенсії в «ручному режимі». На вказані заяви отримував відповіді, якими відповідач відмовляв у застосуванні альтернативного програмного продукту та в призначенні пенсії в ручному режимі з періодами на вибір.

Вважає, що застосування відповідачем недосконалого програмного продукту призвело до неправильного перерахунку пенсії за віком, із застосуванням невірного розміру прожиткового мінімуму, не врахувавши доплату за наднормативний стаж.

Просить визнати незаконним розпорядження № 802459 від 05.07.2017 року і зобов’язати Бердянське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області оптимізувати (виключити) з періоду заробітної плати для нарахування пенсії за віком за його вибором 50 календарних місяців страхового стажу; виключити з періоду розрахунку заробітної плати для нарахування пенсії за віком 10 місяців отримання допомоги по безробіттю; виключити з страхового стажу і періоду розрахунку заробітної плати для нарахування пенсії за віком неповний місяць – листопад 2015 року, за який роботодавець не вніс мінімальний страховий внесок; зобов’язати здійснити розрахунок доплати за наднормативний стаж, виходячи з розміру мінімального прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність в розмірі 1247 грн.; здійснити доплату до пенсії за віком не донарахованих сум починаючи з 13 квітня 2017 року; стягнути з відповідача судовий збір в сумі 640 грн.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 позов підтримали в повному обсязі, просили його задовольнити. Суду надали пояснення відповідно до позову.

Представник відповідача БОУПФУ ОСОБА_3 в судовому засіданні просила в задоволенні позову відмовити, посилаючись на письмові заперечення, в яких зазначила, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в БОУПФУ з жовтня 2014 року як внутрішньо переміщена особа. За даними електронної пенсійної справи пенсію позивачу призначено по інвалідності (як інваліду ІІІ групи) відповідно до ст. 33 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003 року. Загальний стаж роботи складає 49 років 10 місяців 07 днів, додатковий стаж – 5 років 9 місяців 12 днів. Стаж враховано по 30.06.2011 року, коефіцієнт страхового стажу з урахуванням кратності 1,35-0,75000. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії, розрахований за період з 01.04.1992 року по 31.03.1997 року та з 01.07.2000 року по 30.06.2011 року складає 4 628,65 грн. (1982,63 грн. - середня заробітна плата на одну застраховану особу в цілому в Україні за 2010 рік х 2,33460 – індивідуальний коефіцієнт для обчислення пенсії по інвалідності). Загальний розмір пенсії по інвалідності на 01.03.2017 року становить 2063,60 грн. Згідно даних персоніфікованого обліку за періоди з 01.07.2011 року по 30.06.2014 року, з 17.11.2015 року по 28.02.2017 року внески сплачено.

Відповідно до ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково, за бажанням особи, можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 8, 13 і 14 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

Згідно ст. 24 Закону страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

З 01.08.2017р. загальний стаж роботи склав 66 років 8 місяців 26 днів, врахований по 28.02.2017р. Коефіцієнт стажу становить 0,75000.

Заробітна плата розрахована за періоди з 01.04.1992р. по 31.03.1997р. та з 01.07.2000р. по 30.06.2014р., з 23.02.2015р. по 28.02.2017р. та склала 8217,27грн.

Загальний стаж роботи в одинарному розмірі становить 41 рік 8 місяців 21 день (500 місяців). Автоматизована система обробки пенсійної документації (АСОПД/КОМТЕХ-\У) автоматично вибрала менш вигідний період заробітної плати підряд відповідно до вимог ст. 40 Закону, а саме: 40 місяців підряд з 01.07.2000р. по 31.10.2003р., а також вилучено 10 місяців отримання допомоги по безробіттю з 23.02.2015р. по 30.11.2015р. Загальна кількість прооптимізованих місяців становить 50, що становить 10% тривалості стажу в одинарному розмірі.

Позивач просить прооптимізувати інші періоди, а саме: з 01.07.2000р. по 31.12.2002р., з 01.03.2007р. по 31.08.2007р. та з 01.11.2015р. по 30.11.2016р. (49 місяців), прооптимізувати 4 місяці 2000р., 7 місяців 2001 року, 9 місяців 2002 року, 2 місяці 2005 року, 7 місяців 2006 року, 5 місяців 2007 року, 1 місяць 2011 року, 1 місяць 2014 року, 2 місяці 2015 року, 12 місяців 2016 року (50 місяців).

Вказані періоди йдуть не підряд, що суперечить статті 40 Закону, тому проведення оптимізації за вказані періоди суперечить чинному законодавству України.

Після надходження довідки № 660/01-19 з Бердянського районного центра зайнятості про періоди перебування на обліку та отримання допомоги по безробіттю пенсійна справа з 01.08.2017р. приведена у відповідність до наявних у пакеті пенсійної справи документів.

До стажу та заробітної плати внесені періоди з 23.02.2015р. по 12.05.2015р. та з 28.05.2015р. по 19.11.2015р.

Загальний стаж роботи склав 66 років 8 місяців 26 днів, врахований по 28.02.2017р. Коефіцієнт стажу становить 0,75000.

Заробітна плата розрахована за періоди з 01.04.1992 р. по 31.03.1997 р. та з 01.07.2000р. по 30.04.2014р., з 23.02.2015р. по 28.02.2017р. та склала 8217,27грн. (2,18289 - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати х 3764,40грн. - середня заробітна плата (дохід) у середньому на одну застраховану особу в цілому в України, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії).

Позовні вимоги щодо додаткової оптимізації (виключення) з періода розрахунку заробітної плати для нарахування пенсії за віком ОСОБА_1 10 місяців отримання допомоги по безробіттю з 23.02.2015р. по 30.11.2015 року та виключення з страхового стажу періоду розрахунку заробітної плати для нарахування пенсії за віком неповний місяць - листопад 2015 року - з 17.11.2015 р. по 30.11.2015 року, за який роботодавець не вніс мінімальний внесок не підлягають задоволенню, оскільки оптимізація за 10 місяців отримання допомоги по безробіттю з 23.02.2015р. по 30.11.2015 року та виключення з страхового стажу періоду розрахунку заробітної плати для нарахування пенсії за віком неповний місяць - листопад 2015 року - з 17.11.2015 р. по 30.11.2015 року проведені Управлінням.

Загальний стаж роботи в одинарному розмірі становить 41 рік 8 місяців 21 день (500 місяців). Заробітна плата для обчислення пенсії прооптимізована за 40 місяців підряд з 01.07.2000р. по 31.10.2003р., також вилучено 10 місяців отримання допомоги по безробіттю з 23.02.2015р. по 30.11.2015р. Загальна кількість прооптимізованих місяців становить 50, що становить 10% тривалості стажу в одинарному розмірі.

Отже, автоматизована система обробки пенсійної документації (АСОПД/КОМТЕХ-АУ) автоматично вибрала менш вигідний період заробітної плати підряд відповідно до вимог ст. 40 Закону.

Розмір пенсії з 01.08.2017р. складає 6495,89грн.: 6162,95грн. - розмір пенсії за віком (8217,27грн.х0,75000); 332,94грн. - доплата за понаднормативний стаж 31 рік (1074,00грн.х31%).

Відповідно до ст. 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058 від 09.07.2003 р особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Статтею 9 Закону передбачено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Досягнувши пенсійного віку, визначеного ст. 26 Закону, позивач мав право продовжувати отримувати пенсію по інвалідності чи перейти на пенсію за віком.

Згідно ч. 4 ст. 42 у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Відповідно до п. З ст. 45 Закону переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви' на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата- (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.

Після призначення пенсії по інвалідності, продовжуючи працювати, позивач набув більш як 24 місяці страхового стажу, тому його переведено на пенсію за віком із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (тобто середня заробітна плата за 2014, 2015, 2016 роки). Складові пенсії перераховані згідно чинного законодавства з урахуванням Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який вніс зміни до Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" з 01.10.2011р.

Відповідно до п. 4.3. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Порядок №22-1), затвердженому постановою правління ПФУ N 22-1, 25.11.2005, після визначення Пенсійним фондом України розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за січень та лютий 2017 року, 30.05.2017р. проведено перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду з дати призначення пенсії, що і відображено у розпорядженні від 30.05.2017р.

Згідно ст. 24 Закону страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Згідно п. 2.1. Порядку №22-1 документи про стаж визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі -Порядок №637). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за відповідною формою.

Відповідно до ст. 21 Закону відомості про застрахованих осіб подаються до територіального органу Пенсійного фонду страхувальниками-роботодавцями, відповідними підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують цим особам заробітну плату, грошове забезпечення (заробіток), допомогу. Отже, вилучати з даних персоніфікованого обліку відомості за бажанням особи Управління не має законних підстав.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, дослідивши надані суду докази у їх сукупності, суд встановив такі обставини та відповідні ним правовідносини. Частиною 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач листом № 49/6-у від 17.03.2017 року відмовив позивачу у задоволені його заяви про здійснення йому перерахунку пенсії з 01.11.1993 року по 30.11.1993 року; з 01.07.2000 року по 30.09.2000 року; з 01.12.2000 року по 31.12.2000 року; з 01.02.2001 року по 28.02.2001 року; з 01.06.2001 року по 30.06.2001 року; з 01.08.2001 року по 31.01.2002 року; з 01.05.2002 року по 31.12.2002 року; з 01.03.2005 року по 31.03.2005 року; з 01.06.2005 року по 30.06.2005 року; з 01.03.2006 року по 30.06.2006 року; з 01.09.2006 року по 30.09.2006 року; з 01.11.2006 року по 31.12.2006 року; з 01.03.2007 року по 31.03.2007 року; з 01.05.2007 року по 31.08.2007 року; з 01.06.2011 року по 30.06.2011 року; з 01.08.2013 року по 31.08.2013 року; з 01.06.2014 року по 30.06.2014 року; з 01.12.2015 року по 30.11.2016 року.

Підставою для відмови слугувало те, що позивачу з розрахунку заробітної плати виключено період оптимізації (підряд) з 01.07.2000 року по 31.10.2003 року - 40 місяців, а також вилучено 10 місяців отримання допомоги по безробіттю з 23.02.2015 року по 30.11.2015 року. Оптимізувати бажаний позивачем період є неможливим так як вказані періоди йдуть не підряд, що суперечить статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Абзацом 3 частини 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року встановлено, що за вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для виключення вказаних позивачем періодів страхового стажу при розрахунку середньомісячного заробітку для нарахування пенсії, оскільки це суперечитиме положенням статті 40 Закону №1058, якою передбачено, що періоди страхового стажу виключаються підряд.

Щодо вимог про зобов’язання провести розрахунок доплати за понаднормовий стаж з розміру мінімального прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність в 1247 грн., суд приходить до висновку, про законність дій відповідача.

Так, розмір пенсії позивача з 01.08.2017р. складає 6495,89грн.: 6162,95грн. - розмір пенсії за віком (8217,27грн.х0,75000); а 332,94грн. - доплата за понаднормативний стаж 31 рік (1074,00грн.х31%).

Відповідно до ст. 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058 від 09.07.2003 р особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Статтею 9 Закону передбачено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Позивач досягнувши пенсійного віку, мав право продовжувати отримувати пенсію по інвалідності чи перейти на пенсію за віком.

Згідно ч. 4 ст. 42 у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Відповідно до п. З ст. 45 Закону переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви' на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата - (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.

Після призначення пенсії по інвалідності, продовжуючи працювати, позивач набув більш як 24 місяці страхового стажу, тому його переведено на пенсію за віком із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (тобто середня заробітна плата за 2014, 2015, 2016 роки). Складові пенсії перераховані згідно чинного законодавства з урахуванням Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який вніс зміни до Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" з 01.10.2011р.

Відповідно до п. 4.3. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Порядок №22-1), затвердженому постановою правління ПФУ N 22-1, 25.11.2005, після визначення Пенсійним фондом України розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за січень та лютий 2017 року, 30.05.2017р. проведено перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду з дати призначення пенсії, що і відображено у розпорядженні відповідача від 30.05.2017р.

За приписами ст. 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.

Керуючись ст.ст. 122, 123, 243-246, 250 КАС України, ст. Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» , суд,

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду.

Повний текст рішення складено 06.02.2018 р.

Суддя ОСОБА_4