Рішення № 72022395, 29.01.2018, Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
29.01.2018
Номер справи
583/3380/17
Номер документу
72022395
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 583/3380/17

2-а/583/16/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2018 року м. Охтирка Сумської області

Охтирський міськрайонний суд Сумської області в особі:

головуючого – судді КОВАЛЬОВОЇ О.О.

за участю секретаря БАЙДАЛЕНКО О.О.

учасників справи: позивача ЗАДОРОЖНЬОГО В.П., його представника ОСОБА_1, представника Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області ОСОБА_2, представника Головного управління Пенсійного фонду України ОСОБА_3, з фіксацією розгляду справи технічним комплексом «Акорд», розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Охтирка Сумської області адміністративну справу за позовом

ЗАДОРОЖНЬОГО ОСОБА_4 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області, треті особи: Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головне управління Національної поліції України в Сумській області

про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії

в с т а н о в и в:

30.11.2017 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом. Вимоги мотивував тим, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ з 2005 року, а йому призначена пенсія відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». У зв»язку з набранням чинності з 29.12.2015 року змінами в ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та прийняттям Постанови Кабінетом Міністрів України постанови від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» з 01.01.2016 року виникли підстави для здійснення перерахунку призначеної позивачеві пенсії.

19.05.2017 року для перерахунку пенсії ЗАДОРОЖНЬОМУ В.П. відповідачем складено та направлено до пенсійного фонду довідку про розмір грошового забезпечення останнього. Не погодившись з показниками вказаними у довідці, позивач звернувся до відповідача, однак йому відмовлено у наданні довідці з іншими показниками.

Посилаючись на викладене, позивач просив:

- визнати бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням всіх складових грошового забезпечення передбачених чинним законодавством;

- зобов’язати відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 3100,00 грн., оклад за спеціальним званням підполковник міліції 2200,00 грн, надбавка за вислугою років 2650,00 грн, надбавка за виконання особливо важких завдань (50 %) 3042,90 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) 310,00 грн, премія (50 %) 6117,50 грн, всього 18352,50 грн, з дати виникнення права на перерахунок.

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов’язання відповідача подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду .

Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю з наведених ньому мотиві, просили їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечувала посилаючись на те, що довідка про грошове забезпечення для перерахунку пенсії виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Сумській області відповідно до постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року та № 45 від 13.02.2008 року.

В надала письмових запереченнях зазначила, що Ліквідаційною комісією УМВС України в Сумській області виготовлено та направлено довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ЗАДОРОЖНЬОМУ В.П., тобто відсутня протиправна бездіяльність. Для забезпечення перерахунку пенсій наказом МВС від 17.02.2017 року №1 38 затверджено Перелік посад осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справі України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських. Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» визначено, що грошове забезпечення складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. У відповідності до п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45) щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України – встановлюються у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок. Інші щомісячні надбавки, доплати, підвищення та щомісячна премія – у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію. Зазначила, що заявлена вимога про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов’язання Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області є передчасною. Просила відмовитиу у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Представник Головного управління Пенсійного фонду України ОСОБА_3 в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечила.

В письмових запереченнях представник Головного управління Пенсійного фонду України зазначив, що оскільки виплата пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України, то перерахунок та виплата нарахованої пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.20-15 року № 988 можуть бути забезпечені після виділення додаткових бюджетних коштів. Крім того зазначає, що позивачем не наведено доказів, які б свідчили про можливість ухилення Головного управління Пенсійного фонду України від виконання рішення суду та необхідності застосування судом положень ч. 1ст. 382 КАС України.

Представник Головного управління Національної поліції України в Сумській області будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, в судове засідання не прибув, про причини неявки не повідомив.

Дослідивши матеріали справи, врахувавши надані сторонами докази на свої доводи і заперечення, оцінивши їх в сукупності, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини:

З матеріалів справи вбачається, що позивач є пенсіонером органів МВС України за вислугу років. \а.с. 13\

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також старості та в інших випадках, передбачених законом.

З приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року.

Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

23.12.2015 року Верховною радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», яким внесені зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а саме доповнено та змінено статтю 43, якою передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до ч.3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч.2 ст. 51 цього Закону.

Цим же Законом доповнено пункт 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» абзацами другим і третім такого змісту: «За колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. Право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію».

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №4 5 встановлений порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно з п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 року, пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.

Станом на 01.01.2016 року грошове забезпечення поліцейських є значно більшим від грошового забезпечення, розмір якого враховувався при визначенні пенсії позивачу, а отже збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988.

Згідно з довідки від 19.05.2017 року № 11/139-291 (1394), виданої УМВС України в Сумській області, про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ЗАДОРОЖНЬОГО В.П., відповідно до ч. 3 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988, наказу МВС від 06.04.2016 року № 260, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 року за посадою начальника Охтирського ОСОБА_5 ДАІ при УМВСУ/Начальник відділу, становить: посадовий оклад - 3100,00 грн., підвищення посадового окладу ( 0 %) - 0,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник- 2200,00 грн., надбавка за стаж служби (50 %) - 2650,00 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби ( 0 %)0,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень ( 10 %) - 310,00 грн., надбавка за шифрувальну роботу (0%)0 грн.; надбавка за почесне звання «заслужений» чи «народний» - 0,00% - 0 грн., доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук 0,00% - 0 грн., доплата за вчене звання 0,00% - 0 грн., надбавка за спортивні звання 0,00% - 0 грн., премія ( 1,10 %) – 90,86 грн., а всього – 8350,86 грн. \а.с.19\.

20.09.2017 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок довідки про розмір грошового забезпечення. \а.с.20-21\

Позивачу було надіслано письмову відповідь від 25.09.2017 року № 33/3-19пк на заяву щодо перегляду довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 01.01.2016 року, відповідно до якої роз’яснено, що довідка про його грошове забезпечення для перерахунку пенсії на 01.01.2016 року оформлена з урахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 45, Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», тому довідка перегляду не підлягає. \а.с.22\

Згідно пунктом 5 цього Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, для перерахунку пенсій враховується, зокрема, посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена (пункт 6 Порядку проведення перерахунку).

За правилами п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за №135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону.

Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Перелік документів, які подаються при призначенні/перерахунку пенсій визначений в п. 7 Порядку. Серед інших документів це, зокрема, грошовий атестат або довідка про розмір грошового забезпечення.

Законом України від 23.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», встановлено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Отже, новоприйнятим Законом на колишніх міліціонерів розповсюджені пенсійні гарантії встановлені для поліцейських.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 затверджено:

- схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1;

- схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2;

- схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10 (пункт 3 вказаної постанови).

В Цивільному кодексі України зазначається про те, що ліквідатор виступає від імені юридичної особи, що ліквідується.

Як вбачається із довідки від 27.03.2008 року, виданої УМВС України в Сумській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_6, відповідно до Постанови КМУ від 07.11.2007 року за № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2008 рік за посадою начальника начальник Охтирського ОСОБА_5 ДАІ при УМВСУ становить: посадовий оклад - 900,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник - 130,00 грн., надбавка за вислугу років (40 %) - 412,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (50 %) 721,00 грн., надбавка за роботу в умовах режимних обмежень ( 10 %) 90,00 грн., премія (34,22%) 770,98 грн., всього 3023,98 грн. (а.с.18).

Постанова Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294, так само як і постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 розповсюджуються на працівників органів внутрішніх справ і містять в собі різний предмет правового регулювання грошового забезпечення працівників органів внутрішніх справ і встановлені цими постановами надбавки не можуть замінювати одна одну.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії не враховані зазначеною постановою, встановлені згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсій.

Отже, враховуючи те, що постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 не врегульована виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань, а виплата її врегульована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294, то виплата вказаної надбавки повинна бути врахована при видачі довідки для перерахунку пенсії, оскільки позивач отримував її під час проходження служби.

Суд вважає, що відповідач необґрунтовано визначив у довідці про розмір грошового забезпечення відсоток премії позивачеві на рівні 1,10 %, однак і вимоги позивача про визначення розміру премії у розмірі 50% є необґрунтованою, оскільки розмір премії, яка була раніше визначена для позивача у грошовому забезпеченні складає 34,22 %.

З огляду на вказане, до зміни повинні підлягати врахуванню лише показники, які є основними, що складають зміст грошового забезпечення осіб, які мають однакові за ознаками видові показники (посадовий оклад, спеціальне звання, надбавка за вислугу тощо), тобто постійними та не змінними, (тотожні показники колишніх працівників міліції по відношенню до нині діючих працівників поліції), а інші додаткові види грошового забезпечення, що визначаються в залежності від індивідуальних особливостей та вкладу у роботу (тобто їх особистого внеску в загальний результат служби та мають конкретний індивідуальний та властивий та притаманний лише цим працюючим особам поліції), повинні залишатися на рівні, який був визначений на час виходу на пенсію.

Тобто, при перерахунку пенсії має застосовуватися норма, яка визначає розмір пенсії у відсотках, що діяла на момент призначення пенсії, з урахуванням змін в посадових окладах, надбавках, преміях.

З огляду на зазначене, суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги про зобов'язання голови ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ЗАДОРОЖНЬОГО В.П. з 01.01.2016 року, тобто з дати виникнення права на перерахунок пенсії, з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник, надбавка за вислугу років 50%, надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень 10 %, премія 34,22 %.

При цьому суд не зазначає конкретні суми зазначених надбавок та премії, оскільки суд не може перебирати на себе функцію здійснення визначення конкретних сум розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії замість органу, якому надані такі повноваження.

Щодо позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області щодо не виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, суд зазначає, що матеріали справи містять довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача від 19.05.2017 року, видану ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ в Сумській області, з розмірами складових грошового забезпечення для перерахунку пенсії, з якими не погодився позивач. Водночас наявність цієї довідки виключає бездіяльність голови ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ в Сумській області щодо її не виготовлення. Отже, в цій частині позов не підлягає задоволенню.

З приводу вимоги позивача про встановлення судового контролю за виконанням вказаного рішення суд вважає такі вимоги необґрунтованими. Так, відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. З аналізу вказаної норми вбачається, що питання про надання звіту про виконання постанови вирішує суд, який прийняв судове рішення по суті спору не на користь суб'єкта владних повноважень. Оскільки позивачем не доведено, що відповідач має намір ухилятися від виконання судового рішення чи іншим чином перешкоджати виконанню судового рішення у даному разі така вимога позивача заявлена передчасно та без належного обґрунтування, тому задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 19, 72-90, 139, 229, 241-246, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ухвалив :

Позовні вимоги ЗАДОРОЖНЬОГО ОСОБА_4 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області, треті особи: Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головне управління Національної поліції України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Зобов’язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення ЗАДОРОЖНЬОГО ОСОБА_4 з повною інформацією, за формою передбаченою додатком № 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393» з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник міліції, надбавка за вислугу років 50%, надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень 10 %, премія 34,22 %.

В іншій частині позовних вимог ЗАДОРОЖНЬОГО ОСОБА_4 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області, треті особи: Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головне управління Національної поліції України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії - відмовити.

Стягнути на користь ЗАДОРОЖНЬОГО ОСОБА_4 з Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області витрати по сплаті судового збору у розмірі 640 грн. 00 коп.

Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону №2147-VIII) до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи до Харківського апеляційного адміністративного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області.

Суддя Охтирського міськрайонного суду

Сумської області ОСОБА_7

Повний текст постанови суду виготовлений 05.02.2018 року