
Справа № 404/8036/17
Номер провадження 2-а/404/220/18
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2018 року Кіровський районний суд м. Кіровограда в складі:
Головуючого судді – Іванової Н.Ю.
при секретарі - Гуйван О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницькому справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, суд –
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинення певних дій. Просить:
- визнати рішення ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області від 12.12.2017 року № 181738 щодо відмови у здійсненні ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років протиправним та скасувати;
- зобов’язати Кропивницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області провести з 01.10.2017 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 згідно з ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону України від 12.07.2001 року № 2663-ІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру», на підставі додатково поданих документів (довідка), наданих Прокуратурою Кіровоградської області за супровідним листом від 11.12.2017 року № 19-1130 вих. 17 про заробітну плату за аналогічною посадою, яка складає 27022,23 грн., в тому числі: оклад – 6291,71 грн., надбавка за класний чин – 2070,00 грн., надбавка за вислугу років – 1572,93 грн., надбавка за особливо важливу роботу – 6954,25 грн., премія – 10133,34 грн. в розмірі 90% від суми вказаної заробітної плати без обмеження максимального розміру та провести виплати з урахуванням отриманих сум.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що з 04.10.2001 року перебуває на обліку в ОСОБА_2 об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Кіровоградської області та отримує пенсію за вислугою років у відповідності до ст. 50-1 Закон України «Про прокуратуру» в редакції Закону України № 2663-ІІІ від 12.07.2001 року, чинної на час виходу позивача на пенсію, в розмірі 90% від суми заробітної плати за посадою заступника прокурора області, при цьому його загальний страховий стаж становить 36 років 6 місяців 20 днів, із якого на посаді прокурора – 27 років 2 місяці 23 дні. Починаючи з 2001 року відповідач неодноразово здійснював ОСОБА_1 перерахунок його пенсії. 12.12.2017 року ОСОБА_1 звернувся до Управління із заявою про перерахунок його пенсії за вислугу років. Проте, позивачу було відмовлено у здійсненні перерахунку, про що винесено рішення № 181738 від 12.12.2017 року. Вказану відмову позивач вважає протиправною та такою, що підлягає скасуванню, в зв’язку з чим звернувся до суду з вказаним позовом.
Позивач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позову. Також зазначив, що позивач отримує пенсію, яка призначена на підставі Закону України «Про прокуратуру» № 1789 від 1991 року з змінами та доповненнями. Норми ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789 від 1991 року, не діють за винятком ч.ч. 3, 4, 6 та 11. Жодна з наведених частин ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789 від 1991 року, які діють після набрання чинності Закону України «Про прокуратуру» № 1697 з 16.07.2015 року, не регулює питання проведення перерахунку пенсії прокурорам. Крім того, відповідачем зазначено, що Управління не має законних підстав для проведення перерахунку пенсії починаючи з 01.10.2017 року. Про прийняття постанови Уряду, яка б давала право на проведення перерахунку пенсії в порядку ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» № 1789 ОСОБА_1 не зазначено.
Крім цього діє п. 5 «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213 у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. У зв'язку з викладеним з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються, а призначені не перераховуються.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку щодо задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що з 04.10.2001 року ОСОБА_1, перебуває на обліку в ОСОБА_2 об'єднаному Управлінні пенсійного фонду України Кіровоградської області (в минулому Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, надалі відповідач) та отримує пенсію за вислугою років (надалі за текстом пенсія) у відповідності до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону України № 2663-ІП від 12.07.2001р., чинної на час його виходу на пенсію, в розмірі 90% від суми відповідного заробітку, при цьому загальний страховий стаж позивача становить 36 років 6 місяців 20 днів, із якого на посаді прокурора - 27 років 2 місяці 23 дні.
Починаючи із 2001 року відповідач неодноразово здійснював перерахунок пенсії позивача згідно довідок, наданих Прокуратурою Кіровоградської області, та на підставі судових рішень із розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати відповідної категорій прокурорських працівників без обмеження максимального розміру.
Так, Постановою Кіровського райсуду м. Кіровограда від 17 березня 2016 р. у справі № 404/1266/16-а (провадження 2-а/404/904/16) був повністю задоволений адміністративний позов ОСОБА_1, яким, зокрема: зобов'язано Управління пенсійного фонду України в м. Кіровограді провести з 16.02.2016 р. перерахунок пенсії за вислугу років згідно частини 1 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції Закону України від 12.07.2001р. № 2663-ІИ "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру", на підставі довідки Прокуратури Кіровоградської області від 29.01.2016 р. № 18-48 вих.-16 в розмірі 90% від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру та провести виплати з урахуванням отриманих сум.
Постанова суду набрала законної сили та виконана в повному обсязі. Вказані обставини відповідачем не оспорюються.
12 грудня 2017 р. ОСОБА_1 звернувся до ОСОБА_2 об'єднаного УПФ України Кіровоградської області із заявою, згідно якої просив здійснити йому перерахунок пенсії за вислугою років на підставі додатково поданих документів (довідка) Прокуратури Кіровоградської області за супровідним листом від 11.12.2017 року № 19-1130 вих.-17, за аналогічною посадою - посадою начальника відділу прокурора області, згідно із якою за вересень 2017 р. заробітна плата складає 27022,23 грн., в тому числі: оклад - 6291,71грн., надбавка за класний чин - 2070,00 грн., надбавка за вислугу років - 1572,93 грн., надбавка за особливо важливу роботу - 6954,25 грн., премія - 10133,34 грн.
Проте, ОСОБА_2 об'єднаним УПФ Кіровоградської області у перерахунку пенсії позивачу відмовлено за рішенням № 181738 від 12.12.2017 р., про що також повідомлено листом від 12.12.2017 р. вих. № 682/Г-11.
На обґрунтування відмови відповідач зазначив, що провести перерахунок пенсії не можливо, оскільки діючою нормою ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» № 1697 визначено, що умови та порядок перерахунку призначених працівникам прокуратури пенсій визначається Кабінетом Міністрів України, яким на разі відповідна постанова не приймалась. Відповідач також зазначив і про те, що на сьогодні відсутні будь-які рішення судів щодо визнання норм Законів України «Про прокурату» не чинними та такими, що не відповідають Конституції України.
Проте, рішення відповідача є протиправним, оскільки він безпідставно порушив та обмежив право позивача на перерахунок раніше призначеної пенсії, тобто відповідач діяв не на підставі, поза межами повноважень та у спосіб, що суперечить Конституції та законам України.
Пенсія призначена за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції, чинній на час призначення пенсії № 2663-111 (2663-14) від 12.07.2001) в розмірі 90 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включені всі види оплати праці, на які нараховані страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів та слідчих визначено статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру». Редакція зазначеної статті змінювалась.
Згідно з частиною першою статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону України від 12 липня 2001 року № 2663-Ш, чинній на момент призначення позивачу пенсії) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Відповідно до змін, внесених до вказаної правової норми згідно із Законами України від 08 липня 2011 року № 3668-VІ, від 27 березня 2014 року № 1166-VІІ, від 28 грудня 2014 року № 76-VІІІ, розмір пенсії у відсотковому відношенні до заробітної плати зменшено і незалежно від стажу роботи становить: з 01 жовтня 2011 року - 80%, з 01 квітня 2014 року - 70%, з 01 січня 2015 року - 60%.
При цьому в частині п'ятнадцятій статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону України від 08 липня 2011 року № 3668-VІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», яка діє до теперішнього часу) встановлено норму про те, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
За змістом пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2011 року № 3668-VІ обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом, однак якщо призначена раніше пенсія перевищує максимальний розмір, то її перерахунок не здійснюється до того часу, коли розмір пенсії відповідатиме максимальному розміру пенсії, встановленому цим Законом.
Відповідно до частини тринадцятої статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з частиною вісімнадцятою статті 50-1 зазначеного Закону призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
За вказаного, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а внесені Законом № 3668-VІ зміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.
Аналогічний висновок щодо застосування норм матеріального права міститься, зокрема, у постановах Верховного Суду України від 10 грудня 2013 року (№ 21-348а13) та від 06 жовтня 2015 року (№21-2432/15).
З 15 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ та втратив чинність Закон України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року № 1789-ХІІ, крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини, першої статті 49, частини п'ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті" 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим Законом), статті 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, статті 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також статті 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачає чинність з 15 грудня 2015 року.
Підстави та порядок перерахунку пенсії працівників прокуратури, передбачені статтею 86 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII «Про прокуратуру».
Відповідно до частини тринадцятої статті 86 вказаного Закону пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.
Частиною двадцятою статті 86 Закону № 1697-VII передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Положення пункту 5 Розділу III Прикінцевих положень Закону України від 02 березня 2015 року № 213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», яким передбачено, що у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, не можуть бути підставою для відмови у проведенні перерахунку пенсії, оскільки вказані зміни законодавства не містять вимогу щодо перерахунку раніше призначеної пенсії, а стосуються лише призначення пенсій особам, які підпадають під його дію.
Право на перерахунок пенсії надано ОСОБА_1, з моменту призначення пенсії і на підставі діючого на той час законодавства, а тому не може бути обмежене чи скасоване при прийнятті нових законів чи інших нормативно-правових актів, оскільки це б суперечило статті 22 Конституції України, яка є нормою прямої дії.
Посилання відповідача у листі від 12.12.2017 р. № 682/Г-11 на п. 5 Прикінцевих положень Закону України від 02.03.2015р. № 213-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», як на підставу відмови у перерахунку пенсії є неприйнятним, оскільки відповідач застосував нові положення Закону до правовідносин, які виникли до набрання ними чинності, зміни внесені до вказаної стосуються саме призначення пенсії, а не її перерахунку.
Відмова відповідача у перерахунку раніше призначеної пенсії саме за вище вказаних підстав є недопустимим враховуючи і вимоги частини 1 статті 58 Конституції України, згідно якої передбачено, що закони та нормативні акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність та є ознакою того, що у такий спосіб відповідач, як суб'єкт владних повноважень діяв протиправно, в супереч вимог частини 2 статті 19 Конституції України, згідно якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Окрім того, статтею 22 Конституцій України визначено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, статтею 64 Конституцій України також передбачено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Отже, статтями 22 та 64 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, гарантують право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України, в тому числі Законом України «Про прокуратуру», яке є такими, що не підлягають звуженню та обмеженню.
У розумінні статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод, основні обов'язки громадянина.
Згідно принципу верховенства права, який визнається і діє в Україні, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, держава відповідає перед людиною за свою діяльність, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України (стаття 1, частина друга статті 3, частина друга статті 6, частина перша статті 8 Конституції України).
У відповідності до ст. З Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблеми, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно якої Конституція України та закони України виокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави в тому числі і призначення пенсії за спеціальними законами. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
Окрім того, у Рішенні Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року №8-рп/99 зазначено, що зупинення пільг, компенсацій і гарантій для військовослужбовців та працівників правоохоронних органів без відповідної матеріальної компенсації є порушенням гарантованого державою права на їх соціальний захист та членів їхніх сімей.
У рішенні Конституційного Суду України від 03 червня 2013р., ухваленого у справі № 1-2/2013 р., зокрема, також вказано, що Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права, Конституція України має найвищу юридичну силу, закони приймаються на її основі і повинні відповідати їй. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 6, частина друга статті 19 Основного Закону України).
Окрім того, юридична колізія є розбіжність або суперечність між нормативно-правовими актами, що регулюють одні і ті ж або суміжні правовідносини, а також між компетенцією органів влади.
У різ існування неузгодженості між актами, виданим одним і тим же органом, але які мають різну юридичну силу, застосовується акт вищої юридичної сили.
У випадку суперечності норм закону та Конституції України, які прийняті Верховною Радою України - колізія вирішується на користь Конституції України, яка має вищу юридичну силу.
Такого висновку дійшов Конституційний Суд України у своєму рішенні у справі №1-9/2015 від 13 травня 2015р. (пункти 2.1 та п. 2.2 мотивувальної частини рішення).
Як на одну із відсутність підстав для перерахунку раніше призначеної пенсії, відповідач посилається на положення частини 2 статті 86 Закону України «Про прокуратуру від 14.10.2014р. №1697 -VI (1697-18), згідно якої передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених працівникам прокуратури пенсій, визначається Кабінетом Міністрів України. Відповідач зазначає (надалі мовою оригіналу листа від 08.02.20156р. №28/В-11), що на сьогодні в Україні така постанова відсутня, в зв'язку із чим законодавчі підстави для проведення перерахунку відсутні.
Проте, такі доводи відповідача є неприйнятним з огляду на те, що він застосував нові положення Закону до правовідносин, які виникли до набрання ними чинності, що є і прямим порушенням приписів суперечить вимогам ч. 1 ст. 58 Конституції України, якою передбачено, що закони та нормативні акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність.
Окрім того, відсутності нормативного документу, який регулює умови та порядок перерахунку призначених працівникам прокуратури, оскільки встановлене та наявне право на перерахунок призначених працівникам прокуратури пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників, не може бути знівельоване в зв'язку із тим, що органи влади України не встановили порядку, за яким зазначена гарантія повинна бути дотримана та реалізована.
Підвищення заробітної плати працівників прокуратури відбулося згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», своє право на перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників позивач реалізував, про що свідчить відповідне судове рішення (постанова Кіровського райсуду м. Кіровограда від 17.03.2016 р. у справі № 404/1266/16-а (провадження 2-а/404/904/16).
Підставою чергового перерахунку, раніше призначеної, пенсії позивачу є Постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», згідно із якою затверджено нові схеми посадових окладів працівників органів прокуратури, відповідно до яких відбулося підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників, яка набрала чинності із 01 вересня 2017р., яка дає позивачу право на перерахунок пенсії із 01 жовтня 2017р.
З огляду на вищевикладене, відповідач повинен був перерахувати позивачу пенсію на підставі документів пенсійної справи та додатково поданих документів (довідка) Прокуратури Кіровоградської області, яка є в пенсійній справі за правилами частини 1 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції Закону України від 12.07.2001р. № 2663-ІІІ "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" в розмірі 90% від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугою років із 01 жовтня 2017р., при цьому різниця в пенсії за минулий час не буде більшою як за 12 місяців.
З огляду на вище вищевикладене у ОСОБА_1 є усі правові підстави стверджувати, що рішення щодо відмови у проведенні йому перерахунку пенсії є протиправним, а тому підлягає скасуванню.
Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 5, 6, 8, 9, 19, 77, 139, 242, 244, 245, 295 КАС України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії – задовольнити повністю.
Визнати рішення ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області від 12.12.2017 року № 181738 щодо відмови у здійсненні ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років протиправним та скасувати.
Зобов’язати Кропивницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області провести з 01.10.2017 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 згідно з ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону України від 12.07.2001 року № 2663-ІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру», на підставі додатково поданих документів (довідка), наданих Прокуратурою Кіровоградської області за супровідним листом від 11.12.2017 року № 19-1130 вих. 17 про заробітну плату за аналогічною посадою, яка складає 27022,23 грн., в тому числі: оклад – 6291,71 грн., надбавка за класний чин – 2070,00 грн., надбавка за вислугу років – 1572,93 грн., надбавка за особливо важливу роботу – 6954,25 грн., премія – 10133,34 грн. в розмірі 90% від суми вказаної заробітної плати без обмеження максимального розміру та провести виплати з урахуванням отриманих сум.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області (м. Кропивницький, вул. Соборна, 4, код ЄДРПОУ 40385148) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер – НОМЕР_1) судовий збір в сумі 640,00 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення суду складено 01.02.2018 року.
Суддя Кіровського Н. Ю. Іванова
районного суду
м.Кіровограда