Рішення № 71970910, 31.01.2018, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
31.01.2018
Номер справи
461/8088/17
Номер документу
71970910
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №461/8088/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 січня 2018 року м.Львів

Галицький районний суд м. Львова

в складі:

головуючого судді Радченка В.Є.

при секретарі Кебуз Т.І.

з участю:

позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 (82546, Львівська область, Турківський район, с. Закіпці, вул. Центральна, 192) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м.Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) про зобов’язання вчинити певні дії, -

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобов’язання вчинити певні дії.

В обгрунтування поданого позову позивач покликається на те, що він з 06.11.2015 р. є пенсіонером органів внутрішніх справ України, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує довічну щомісячну пенсію за вислугу років в порядку та на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Позивач зазначає, що 02.05.2017 р. Ліквідаційна комісія ГУ МВС України у Львівській області підготувала та скерувала відповідачу довідку №91-03703 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1.

Оскільки ОСОБА_1 продовжував отримувати пенсію в попередньому розмірі, у листопаді він звернувся до відповідача з інформаційним запитом від 01.11.2017 р., в якому просив повідомити чи долучена до його пенсійної справи вищевказана довідка Ліквідаційної комісії та надати розпорядження про перерахунок його пенсії.

Однак, з листа ГУ ПФУ у Львівській області від 10.11.2017 р. №13630/03-25, наданого у відповідь на інформаційний запит позивача, вбачається, що долучення довідки про грошове забезпечення до пенсії позивача пенсійної справи, здійснення перерахунку та виплати йому пенсії буде проведено після виділення коштів з Державного бюджету України, а тому надати копію розпорядження про перерахунок його пенсії є неможливим.

Позивач, вважає таку відмову відповідача протиправною, а дії відповідача такими, що вчинені у супереч наданих йому повноважень, не відповідають нормам конституції України та чинного законодавства, практиці ЄСПЛ та національного судочинства. Просить позов задоволити.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав та надав аналогічні пояснення викладенні у позові. Просив позовні вимоги задовольнити повністю.

Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні проти задоволення позову заперечила повністю. Просила адміністративний позов ОСОБА_1 залишити без розгляду, оскільки позивачем пропущено строк звернення до суду. По суті спору надала пояснення, аналогічні у відзиві на позов. Зазначила, що формування грошового забезпечення, з якого проводяться призначення (перерахунок) пенсій військовослужбовцям силових відомств, не входить до компетенції головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Зазначила, що Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області на виконання листа Пенсійного фонду України від 28.03.2017 р. № 9493/02-23 листом від 07.04.2017 р. № 3912/03-31 скеровано списки осіб до ліквідаційної комісії головного управління МВС України у Львівській області для надання довідок про грошове забезпечення, необхідних для перерахунку пенсій з врахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

Від ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області на адресу головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області надійшла довідка від 02.05.2017 р. №91-03703 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.

Таким чином, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області виконано вимоги чинного законодавства щодо перерахунку пенсій колишнім міліціонерам.

Перерахунок та виплата перерахованої пенсії буде проведена після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Окрім цього, зазначила, що Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області не є розпорядником бюджетних коштів, а лише відповідальним виконавцем виділених бюджетних коштів.

Представником відповідача було заявлено клопотанням про залучення до участі у справі в якості співвідповідача Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області.

Крім цього, представником відповідача було заявлено клопотання про зупинення провадження по справі до вирішення Верховним судом України аналогічної адміністративної справи №813/4862/17 як зразкової.

У даній справі заходи забезпечення доказів та забезпечення позову судом не застосовувалися.

Провадження у справі ухвалою суду не зупинялося, а тому не було підстав для його поновлення.

Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.

Згідно з ч. 2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що 02.05.2017 р. Ліквідаційна комісія ГУМВС України у Львівській області підготувала та скерувала відповідачу довідку №91-03703 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1. 01.11.2017 року позивач звернувся до відповідача з інформаційним запитом, в якому просив повідомити чи долучена до його пенсійної справи вищевказана довідка Ліквідаційної комісії та надати копію розпорядження про перерахунок його пенсії.

Листом ГУ ПФУ у Л/о від 10.11.2017 р. № 13630/03-25 повідомило позивача про те, що долучення довідки про грошове забезпечення до його пенсійної справи, здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, тому надати розпорядження про перерахунок пенсії є неможливим.

Тобто, позивач 10.11.2017 р. дізнався про те, що йому не буде здійснено перерахунок та виплата пенсії. Строк звернення до адміністративного суду з даним позовом розпочався 10.11.2017 року, а до суду ОСОБА_1 звернувся 23.11.2017 року, тобто строк звернення до суду позивачем не пропущений, відтак суд відмовляє в задоволенні клопотання представника відповідача про залишення даного позову без розгляду.

В судовому засіданні також відмовлено в задоволенні клопотання представника відповідача про залучення до участі у справі в якості співвідповідача Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області за безпідставністю. Оскільки, ні в судовому засіданні, ні в письмовому клопотанні не обгрунтовано необхідність залучення в якості співвідповідача Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області до участі у справі. Рішення по справі не може вплинути на їх права та обов’язки.

Крім цього, в судовому засіданні відмовлено в задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження по справі до вирішення Верховним судом України аналогічної адміністративної справи №813/4862/17 як зразкової з наступних підстав. З копії ухвали Львівського окружного адміністративного суду від 22.01.2018 року вбачається, що справу №813/4862/17 передано на розгляд Верховного суду як зразкову в порядку, визначеному ст.290 КАС України. Проте, у суду відсутні відомості про прийняття такої справи Верховним судом до свого провадження чи про відкриття провадження у справі. Тому суд не вбачає підстав для зупинення провадження по справі ОСОБА_1, окільки таке порушуватиме права останнього.

Суд встановив, що з 06.11.2015 р. ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ України (міліції), перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує довічну щомісячну пенсію за вислугу років в порядку та на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ, що підтверджується пенсійним посвідченням серії ААІ №251830.

02.05.2017 р. Ліквідаційна комісія ГУ МВС України у Львівській області підготувала та скерувала відповідачу довідку №91-03703 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії. В цій довідці вказано, що відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМ України від 15.11.2015 р. №988, наказу МВС від 06.04.2016 р. №260 розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами, чинними на 01.01.2016 р. становить 7800 грн.

Оскільки, ОСОБА_1 надалі продовжував отримувати пенсію у попередньому розмірі, тому у 01.11.2017 року звернувся до відповідача з інформаційним запитом, в якому просив повідомити чи долучена до його пенсійної справи вищевказана довідка Ліквідаційної комісії та надати копію розпорядження про перерахунок його пенсії.

Як вбачається з листа ГУ ПФУ у Л/о від 10.11.2017 р. №13630/03-25 наданого у відповідь на вищевказаний інформаційний запит, перерахунок та виплата перерахованої пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, а тому надати копію розпорядження про перерахунок ОСОБА_1 пенсії є неможливим.

Відповідно до ч.2 ст.6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

В остаточному рішенні у справі «Кечко проти України» від 08.11.2005 р., Європейський Суд з прав людини зауважує, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними (пункт 23 рішення). Також Суд не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (пункт 26 рішення).

Отже, відсутність фінансування Пенсійного фонду України у Львівській області жодним чином не повинно впливати на реалізацію прав громадян, в тому числі на права позивача.

Аналогічні правові висновки Європейського Суду з прав людини містяться в пунктах 23 та 24 остаточного рішення у справі «Сук проти України» від 10.06.2011 року.

В остаточному рішенні у справі «Суханов та Ільченко проти України» від 26.09.2014р., Європейський Суд з прав людини зазначає, що якщо Договірна держава має чинне законодавство, яке передбачає виплату в якості права на отримання соціальної допомоги (обумовлене попередньою сплатою внесків чи ні), таке законодавство має вважатися таким, що передбачає майнове право, що підпадає під дію статті 1 Першого протоколу щодо осіб, які відповідають її вимогам. Також у даному рішенні суд дійшов до висновку, що бездіяльність держави щодо прийняття нормативного акту, який визначає механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституційних та інших актах, тримання громадян у невизначеності є невиправданим втручанням у права, передбачені статтею 1 Першого протоколу.

Відповідно до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», яким внесено зміни до ч.16 ст.43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку».

Частиною 2 статті 63 цього Закону передбачено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

З наведеного випливає, що колишні працівники органів внутрішніх справ України мають право на перерахунок пенсій з урахуванням грошового забезпечення, встановленого для поліцейських.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивачу, як колишньому працівнику міліції, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» урегульовані Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління ПФУ від 30.01.2007 р. № 3-1 та Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45.

Абзацом 1 пункту 24 постановою правління ПФУ від 30.01.2007 № 3-1 передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Зазначене узгоджується із приписами пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45, де зазначено, що Міністерство внутрішніх справ України зобов’язано повідомити у п'ятиденний строк Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. В свою чергу, ПФУ повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахунку. Головні управління ПФУ в областях складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Пунктом 3 вказаної постанови визначено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Отже, постановою правління ПФУ від 30.01.2007 р. № 3-1 та постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45, встановлено чіткий механізм здійснення перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до ч.2 ст.8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Статтею 10 вказаного Закону, визначено, що обов'язок призначення та виплати пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону, покладено на органи Пенсійного фонду України.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.2 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Однак частина третя цієї ж статті встановлює, що перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Таким чином, суд враховує те, що обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії (прийняття Закону №900) виникли в грудні 2015 року, тобто з моменту прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», а перерахунок пенсії позивача аж до цього часу не проведений через відсутність коштів.

Згідно ч.1 ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

При виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постанові від 10.03.2015 року, прийнятої за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбачених п. п. 1 і 2 ч.1 ст.237 цього Кодексу.

Як вбачається зі змісту постанови Верховного суду України від 10.03.2015 року у справі № 21-70а15, грошова допомога на оздоровлення, з якої сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відноситься до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Отже, суд вважає, що в даному випадку позивач має право на призначення та отримання пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Із дослідженого судом відзиву ГУПФ України в Львівській області вбачається, що позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії з посиланням на здійснення такого перерахунку після виділення коштів з Державного бюджету, при цьому дата такого виділення та дата перерахунку пенсії позивачу не вказана.

Разом з тим, суд приходить до висновку про те, що а ні положення ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а ні ч. 3 ст. 63 цього ж Закону, на підставі яких повинен бути здійснений перерахунок пенсії позивачу, не пов’язують такий перерахунку пенсії з виділенням додаткових коштів з Державного бюджету України. Вимоги про перерахунок пенсії носять імперативний, безумовний характер та покладаються саме на відповідача ГУПФ України в Львівській області.

Твердження представника відповідача про те, що рішення про відмову у перерахунку пенсії головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області не приймалось, процедура оскарження якого передбачає наслідком зобов’язання здійснити перерахунок пенсії позивача суд вважає безпідставними. Листом ГУ ПФУ у Львівській області від 10.11.2017 р. позивача було поінформовано про те, що перерахунок та виплати пенсії Позивачу буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, а тому надати розпорядження про перерахунок пенсіє є неможливим, що є відмовою у такому перерахунку.

Згідно зі ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів.

Позивач з моменту призначення пенсії мав право на обчислення її розміру з усіх складових грошового забезпечення зазначених в довідці від №91-03703 від 02.05.2017 р. Відмова відповідача у перерахунку пенсії датується з 10.11.2017 року. Призначення пенсії в меншому розмірі відбулось не з вини позивача, тому суд із врахуванням наведених вище положень ст. 63 Закону № 2262-12 приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 та про зобов'язання відповідача перерахувати та виплачувати позивачу пенсію з 10.11.2016 р. в розмірі, який обчислено з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, зазначених в довідці ліквідаційної комісії Управління МВС України у Львівській області.

Щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в даній справі, суд зауважує, що згідно приписів ч.1 ст. 382 КАС України, встановлення такого контролю є правом, а не обов’язком суду, відповідно до фактичних обставин справи.

В даній справі суд не вбачає підстав для застосування судового контролю, оскільки судовим рішенням відповідача суб’єкта владних повноважень, буде зобов’язано вчинити певні дії на користь позивача.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_3 підставні, проте підлягають до часткового задоволення.

Частиною 1 статті 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду з адміністративним позовом ОСОБА_1 був сплачений судовий збір в розмірі 640 грн. /а.с. 11/

Враховуючи зазначене на користь позивача рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень слід стягнути понесені судові витрати у вигляді сплати судового збору.

Керуючись Конституцією України, ст.ст.6, 9, 19, 20, 72, 77, 90, 122, 139, 210, 211, 241 – 246, 382 КАС України та на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» № 900-VІІІ від 23 грудня 2015 року, суд ,-

ухвалив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (Львівська область, Турківський район, с. Закіпці, вул. Центральна, 192) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м.Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) про зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити частково.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплачувати з 10 листопада 2016 року пенсію за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 р., ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» на підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області від 02.05.2017 р. №91-03703, виходячи із зазначеного в ній розміру грошового забезпечення, а також здійснити йому виплату недоотриманої за минулий час з 10 листопада 2016 року суми пенсії.

В решті позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області - відмовити.

Стягнути з державного бюджету за рахунок асигнувань Пенсійного фонду України на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 640 грн.

Повний текст рішення складений 02.02.2017 р.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: Радченко В.Є.