
Справа № 815/375/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2018 року о 17 год. 13 хв. м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Юхтенко Л.Р.,
за участю секретаря судового засідання – Закуріної А.М.
від позивача – ОСОБА_1- за посвідченням
від відповідача – не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою кандидата на посаду ОСОБА_2 селищного голови ОСОБА_3 (місце проживання: 65037, Одеська обл., Овідіопольський район, с. Лиманка, ж\м «Дружний», вул. Словянська,18) до ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області (місце знаходження: 65497, Одеська область, Овідіопольський район, с. Лиманка, ділянка № 10, буд. 39/1) про визнання протиправними дій щодо прийняття протокольного рішення про перенесення реєстрації обраного голови ОСОБА_2 селищної ради ОСОБА_3; скасування протокольного рішення про перенесення реєстрації обраного голови ОСОБА_2 селищної ради ОСОБА_3 та зобов’язання ОСОБА_2 селищну виборчу комісію Овідіопольського району Одеської області на виконання ч. 3 ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори» зареєструвати ОСОБА_2 селищним головою Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_3, -
ВСТАНОВИВ:
До суду 29 січня 2018 року о 15 год. 34 хв. надійшла позовна заява кандидата на посаду ОСОБА_2 селищного голови ОСОБА_3 до ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області (надалі – ТСВК) про визнання протиправними дій щодо прийняття протокольного рішення про перенесення реєстрації обраного голови ОСОБА_2 селищної ради ОСОБА_3; скасування протокольного рішення про перенесення реєстрації обраного голови ОСОБА_2 селищної ради ОСОБА_3 та зобов’язання ОСОБА_2 селищну виборчу комісію Овідіопольського району Одеської області на виконання ч. 3 ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори» зареєструвати ОСОБА_2 селищним головою Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_3.
В обгрунтування своїх позовних вимог, позивач зазначив, що 27 січня 2018 року на засіданні ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області було прийнято протокольне рішення, яким було перенесено реєстрацію обраного голови ОСОБА_2 селищної ради ОСОБА_3. Так, позивач зазначив, що підставою для прийняття зазанченого рішення слугувала наявність апеляційної скарги кандидата на посаду ОСОБА_2 селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_4 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06.01.2018 року по справі №815/99/18.
Позивач вважає, що зазначене рішення прийнято з порушенням вимог Закону України «Про місцеві вибори», оскільки постановою ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області принято постанову №337 від 31.12.2017 року, якою ОСОБА_3 обрано головою Овідіопольського району та на виконання ч. 1 ст. 88 Закону України «Про місцеві вибори» було офіційно оприлюднено результати місцевих виборів та розміщено повідомлення про обрання ОСОБА_2 селищним головою ОСОБА_3. Позивачем відповідно до положень ч.1 ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори» було подано до ТСВК заяву про відсутність іншого представницького мандату та іншої роботи на посадах, несумісних з посадою ОСОБА_2 селищного голови. До заяви було додано всі необхідні документи, що підтверджується розпискою про отримання документів та підписом голови ТСВК ОСОБА_5, проте відповідачем, не маючи визначених Законом України «Про місцеві вибори» підстав прийнято оскаржуване протокольне рішення, яким було перенесено реєстрацію позивача ОСОБА_2 селищним головою Овідіопольського району Одеської області. Позивач вважає, що такі дії порушують конституційне право позивача бути обраним, право громадян обирати, залишаючи новостворений орган місцевого самоврядування без його голови, позбавляють право громадян України, які мешкають в межах ОСОБА_2 обєднаної територіальної громади мати своїх представників та реалізовувати надані Конституцією України права.
Ухвалою суду від 29 січня 2018 року було відкрито провадження у цій справі, задоволено клопотання представника позивача та зобов’язано відповідача надати суду в строк до 30 січня 2018 року до 14.30. належним чином засвідчені копії протокольного рішення ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області від 27 січня 2018 року та протоколу засідання ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області від 27 січня 2018 року, та документи, на підставі яких були прийняті ці рішення.
30 січня 2018 року через канцелярію суду від відповідача поступив відзив на позовну заяву, в якому одночасно представник відповідача просив відкласти судове засідання на 31 січня 2018 року, оскільки, у звязку з відсутністю електропостачання у ТСВК неможливо підготувати витребувані ухвалою суду від 29 січня 2018 року документи.
Ухвалою суду, що занесена до протоколу судового засідання 30 січня 2018 року, це клопотання представника відповідача було задоволено та відкладено розгляд справи на 31 січня 2018 року о 11.00.
Представник позивача у відкритому судовому засіданні, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити повністю.
Представник відповідача у відкрите судове засідання не зявився, через канцелярію суду подав відзив на позовну заяву, витребувані судом документи та заяву про розгляд справи за його відсутністю на підставі наявних у справі матеріалів.
Відповідно до змісту відзиву, відповідач не згоден з позовними вимогами у повному обсязі, вважає, що оскаржуване протокольне рішення було прийняте відповідачем в межах його повноважень та у відповідності до вимог Закону України «Про місцеві вибори». Відповідач зазначив, що підставою для прийняття цього рішення стала наявність об’єктивних обставин, в тому числі розгляд в Одеському апеляційному адміністративному суді справи № 815/99/18, за предметом якої мала місце невизначеність результатів виборів ОСОБА_2 селищного голови та невідповідність наданих позивачем документів вимогам ч. 1 ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори».
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, та заперечення відповідача, докази, якими вони підтверджуються, заслухавши представника позивача, судом у справі встановлені наступні факти та обставини.
Постановою ЦВК України № 214 від 12 жовтня 2017 року було призначено на неділю, 24 грудня 2017 року проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад обєднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.
ОСОБА_3 зареєстрований кандидатом на посаду ОСОБА_2 селищного голови Овідіопольського району Одеської області, що підтверджується посвідченням №4 від 27 листопада 2017 року (а.с.13).
Згідно з протоколом ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області про підсумки голосування з виборів ОСОБА_2 селищного голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі у межах виборчого територіального округу від 31 грудня 2017 року, кількість голосів виборців, поданих за кандидата на посаду міського голови ОСОБА_3 скаладає 1622 голосів (а.с.9-10).
На підставі цього протоколу, ТСВК встановила результати виборів та склала протокол про результати виборів ОСОБА_2 селищного голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі від 31 грудня 2017 року, відповідно до якого найбільшу кількість голосів виборців в єдиному одномандатному виборчому окрузі отримав ОСОБА_3, що скаладає 1622 голосів (а.с.11-12).
Також постановою ТСВК №337 від 31 грудня 2017 року «Про визнання ОСОБА_3 ОСОБА_2 селищним головою, обраним на перших виборах депутатів сільських, селищних, місбьких рад обєднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів від 24 грудня 2017 року» визнано ОСОБА_3 ОСОБА_2 селищним головою (а.с.8).
Судом встановлено, що результати виборів ОСОБА_2 селищного голови ОСОБА_2 селищної об’єднаної територіальної громади Овідіопольського району Одеської області були ТСВК офіційно оприлюднені в газеті «Чорноморські новини» № 1-2 за 4-6 січня 2018 року.
Також судом встановлено, що 22 січня 2018 року, в порядку ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори» ОСОБА_3 звернувся до ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області зі заявою, якою повідомив про відсутність у нього іншого представницького мандата та іншої роботи і посади, несумісних з посадою голови ОСОБА_2 обєднаної територіальної громади. До заяви додано: копію паспорту; нотаріально посвідчена копія трудової книжки; копія наказу №6-ОК від 18.01.2018 року; копія протоколу Загальних зборів учасників ТОВ «МАХ» №1 від 18.01.2018 року (а.с.16).
Головою ОСОБА_2 селищної виборчої комісії ОСОБА_5 отримано вказаний пакет документів 22 січня 2018 року о 19 год 38 хв., що підтверджується розпискою (а.с.17).
Згідно з витягом з протоколу №24 засідання ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області від 27 січня 2018 року вбачається, що комісією перенесено розгляд питання про реєстрацію ОСОБА_3 ОСОБА_2 селищним головою до встановлення підсумків голосування та результатів виборів в єдиному одномандатному виборчому окрузі та вступу в законну силу судового рішення по справі №815/99/18.
Судом досліджено рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 січня 2018 року у справі № 815/99/18 за позовом кандидата на посаду ОСОБА_2 селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_4 до ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на боці відповідача ОСОБА_3, зокрема про визнання дій протиправними, протоколу від 31.12.2017 року про підсумки голосування з виборів ОСОБА_2 селищного голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі, такими, що містять недостовірні дані та складені з порушенням вимог Закону України «Про місцеві вибори», визнання протиправною та скасування постанови ТСВК № 337 від 31.12.2017 року, яким у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю. Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2018 року, рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 січня 2018 року – залишено без змін.
Також судом досліджені копії документів, які були долучені позивачем до заяви від 22.01.2018 року, виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань ТОВ «МАХ», згідно з якою керівником цього товариства є ОСОБА_6.
Проаналізувавши положення чинного законодавства України, що регулює спірні правовідносини, враховуючи обставини справи, дослідивши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, надані представником позивача пояснення та зміст відзиву відповідача, суд зробив такі висновки.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України та положеннями Закону України «Про місцеві вибори» № 595-VIII від 14 липня 2015 року (надалі - Закон № 595-VIII).
Закон № 595-VIII визначає основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону № 595-VIII, виборчий процес місцевих виборів – це здійснення суб’єктами виборчого процесу відповідних місцевих виборів, визначеними у статті 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом.
Згідно з ч.1 ст.20 Закону№ 595-VIII виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.
Повноваження селищних територіальних виборчих комісій передбачені ч. 4 ст.25 цього Закону, зокрема до них відносяться: встановлення підсумків голосування та результатів виборів сільської, селищної ради та відповідного сільського, селищного голови, старост; реєстрація обраних депутатів та обраного сільського, селищного голову, старосту.
Стаття 63 цього Закону регулює порядок набуття повноважень довіреними особами кандидатів, відповідно до ч. 5 якої довірені особи набувають повноважень з дня їх реєстрації територіальною виборчою комісією, ці повноваження припиняються у день скасування рішення про реєстрацію відповідного кандидата, вибуття кандидата з балотування або з дня реєстрації кандидата депутатом, сільським, селищним, міським головою, старостою.
Таким чином, проаналізувавши положення Закону України «Про місцеві вибори» в їх сукупності, зокрема з урахуванням того, що статус кандидата та його довірених осіб втрачається тільки з дня реєстрації територіальною виборчою комісією кандидата депутатом, сільським, селищним, міським головою, старостою, суд вважає, що реєстрація обраних депутатів, сільського, селищного голову, старосту є невідємною стадією останнього етапу виборчого процесу - підрахунку голосів виборців, установлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.
Закон України «Про місцеві вибори» чітко регламентує порядок дій територіальної виборчої комісії в цьому етапі виборчого процесу, а саме: за результатами розгляду протоколів та інших виборчих документів дільничних виборчих комісій, територіальна виборча комісія приймає протокол про підсумки голосування у відповідних виборчих округах (ст. 83 Закону); далі, на підставі протоколу про підсумки голосування, територіальна комісія приймає протокол про результати виборів (ст. 85 Закону); далі, територіальна виборча комісія не пізніше як на п’ятий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює результати місцевих виборів шляхом опублікування у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації (ст. 88 Закону). І наостанок, відповідно до приписів статті 89 Закону територіальна комісія приймає рішення про реєстрацію обраних депутатів, сільських, селищних, міських голоів, старост.
Судом встановлено, що постановою ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської обалсті №337 від 31 грудня 2017 року «Про визнання ОСОБА_3 ХасановичаТаїровським селищним головою, обраним на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад обєднаних територіальних гормад і відповідних сільських, селищних, міських голів від 24 грудня 2017 року» визнано ОСОБА_3 ОСОБА_2 селищним головою (а.с.8).
Дотримуючись вимог ст. 88 Закону України «Про місцеві вибори», ТСВК офіційно оприлюднило результати виборів ОСОБА_2 селищного голови в газеті «Чорноморські новини» № 1-2 за 4-6 січня 2018 року, в якій розміщено повідомлення, що згідно з результатами виборів ОСОБА_2 селищного голови ОСОБА_2 селищної обєднаної громади Овідіопольсього району Одеськї області, які відбулись 24 грудня 2017 року ОСОБА_2 селищним головою Овідіопольского району Одеськлої обалсті обраний ОСОБА_3.
Відповідно до ч. 2 ст. 88 цього Закону, офіційне оприлюднення територіальною виборчою комісією результатів виборів є підставою для звільнення з роботи (посади), несумісної з посадою сільського, селищного, міського голови, старости та прийняття рішення про припинення дії іншого представницького мандата особи, обраної депутатом, сільським, селищним, міським головою, старостою.
Матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_3 був звільнений з посади директора ТОВ «МАХ» з 18.01.2018 року.
Частиною 1 статті 89 Закону України «Про місцеві вибори» встановлено, що особа, обрана депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, сільським, селищним, міським головою, старостою, для її реєстрації, у разі наявності іншого представницького мандата, зобов’язана подати до територіальної виборчої комісії протягом 20 днів з дня офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів копію зареєстрованої заяви про припинення дії іншого представницького мандата, поданої відповідно до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради. Особа, обрана сільським, селищним, міським головою, старостою, одночасно з копією заяви про припинення дії іншого представницького мандата подає документ про звільнення з роботи (посади), несумісної з посадою сільського, селищного, міського голови, старости.
Судом встановлено, що на виконання зазначених вимог Закону, ОСОБА_3 подав зазначені документи разом зі заявою відповідачу 22 січня 2018 року, які були ним отримані.
Частинами 3, 5 статті 89 Закону Україн «Про місцеві вибори» встановлено, що у п’ятиденний строк з дня отримання документів, зазначених у частині першій цієї статті, територіальна виборча комісія приймає рішення про реєстрацію депутата, сільського, селищного, міського голови, старости. Про прийняте згідно з частиною четвертою цієї статті рішення територіальна виборча комісія повідомляє відповідного кандидата у депутати наступного дня з дня прийняття такого рішення.
Однак, розглянувши заяву ОСОБА_3 та додані до неї документи, ТСВК прийняла 27 січня 2018 року протокольне рішення про перенесення реєстрації.
З витягу з протоколу №24 засідання ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області від 27 січня 2018 року, вбачається, що ТСВК перенесено розгляд питання про реєстрацію ОСОБА_3 ОСОБА_2 селищним головою до встановлення підсумків голосування та результатів виборів в єдиному одномандатному виборчому окрузі та вступу в законну силу судового рішення по справі №815/99/18.
Дослідивши цей витяг з протоколу №24 засідання ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області від 27 січня 2018 року та підстави, з яких відповідач переніс реєстрацію ОСОБА_3, суд вважає, що позовні вимоги позивача про визнання протиправними дії відповідача щодо прийняття протокольного рішення про перенесення реєстрації обраного голови ОСОБА_2 селищної голови та скасування цього протокольного рішення не підлягають задоволенню з таких підстав.
ОСОБА_3 подав заяву з документами про звільнення з іншої посади 22 січня 2018 року. Відповідно до ч. 3 ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори», територіальна виборча комісія у пятиденний строк з дня отримання документів, приймає рішення про реєстрацію депутата, сільського, селищного, міського голови, старости.
З матеріалів справи вбачається, що на п’ятий день з дня отримання документів від ОСОБА_3 – 27 січня 2018 року, у строк встановлений ч. 3 ст. 89 цього Закону, ТСВК розглянула заяву позивача та своїм протокольним рішенням перенесла реєстрацію обраного ОСОБА_2 селищним головою ОСОБА_3 до встановлення підсумків голосування та результатів виборів в єдиному одномандатному виборчому окрузі та вступу в законну силу судового рішення по справі №815/99/18.
Матеріалами справи підтверджено, що станом на 27 січня 2018 року рішення у справі №815/99/18 ще не набуло законної сили.
Між тим, судом встановлено, що постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2018 року у справі №815/99/18 апеляційну скаргу кандидата на посаду ОСОБА_2 селищного голови Овідіопольського району Одеської області на перших виборах депутатів ОСОБА_2 селищної ради Овідіопольського району Одеської області та ОСОБА_2 селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 селищної об'єднаної громади ОСОБА_4 - залишено без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 січня 2018 року – без змін. Постанова апеляційного суду набирає чинності з дати її прийняття, є остаточною та не може бути оскаржена в касаційному порядку.
Цим рішенням суду підтверджена законність протоколів про підсумки голосування та результатів виборів від 31.12.2017 року та постанови від 31 грудня 2017 року № 337, яким ОСОБА_6 визнано обраним ОСОБА_2 селищним головою з дати їх прийняття.
Отже, суд вважає, що на час розгляду цієї справи оскаржуване протокольне рішення вичерпало свою дію, оскільки підстави, які зазначені в цьому протокольному рішенні для перенесення реєстрації обраного голови ОСОБА_2 селищної ради ОСОБА_3 вже відсутні, що виключає необхідність визнання протиправними дій щодо прийняття та скасування цього протокольного рішення.
Однак, судом встановлено, що незважаючи на те, що вже відпали підстави, якими було зумовлено відстрочення відповідачем реєстрації ОСОБА_7 селищним головою, станом на 31 січня 2018 року, ТСВК не виконала вимоги ч. 3 ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори» та не прийняла рішення про реєстрацію ОСОБА_2 селищного голови.
Суд вважає, що ТСВК протиправно бездіяла після оголошення постанови Одеським апеляційним адміністративним судом 29 січня 2018 року у справі №815/99/18, самостійно не виконуючи своє протокольне рішення протоколу засідання № 24 від 27.01.2018 року та порушуючи строки і порядок прийняття такого рішення, встановлені ч. 3 ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори». Тим більш, невиконання цього протокольного рішення, порушує права позивача, як обраного ОСОБА_2 селищним головою, так й як особи, яка вже звільнена з своєї попередньої роботи.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
З урахуванням виищевикладеного, суд вважає необхідним для ефективного захисту прав позивача вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області щодо неприйняття рішення щодо реєстрації ОСОБА_2 селищного голови ОСОБА_3 та, керуючись наданими п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України повноваженнями, задовольнити позовні вимоги позивача в частині зобов’язання ТСВК на виконання ч. 3 ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори» зареєструвати ОСОБА_2 селищним головою Овідіопольського району Одеськоїх області ОСОБА_3 шляхом зобов’язання ТСВК на виконання ч. 3 ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори» прийняти рішення щодо реєстрації ОСОБА_2 селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_3, оскільки ця норма Закону передбачає саме прийняття рішення.
Згідно з ч.1 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку щодо задоволення позовних вимог ОСОБА_3 частково.
Суд встановив, що позивач не сплатив відповідної суми судового збору за подання позову.
Відповідно до ч.9 ст.273 КАС України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору у сумі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено, що з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб розмірі становить – 1762 гривень.
Відповідно до положень ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У позові заявлено три позовні вимоги немайнового характеру та таким чином судовий збір складає 704,80 грн. * 3 = 2114,40 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
З огляду на викладене, суд вважає, що з позивача підлягають стягненню судовий збір за дві вимоги, в задоволенні яких суд відмовляє в сумі 1409,60 грн., а з відповідача – за одну позовну вимогу в сумі 704,80 грн.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеві вибори», ст.ст 6, 14, 78, 90, 139, 161, 255,273, 278 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву кандидата на посаду ОСОБА_2 селищного голови ОСОБА_3 (місце проживання: 65037, Одеська обл., Овідіопольський район, с. Лиманка, ж\м «Дружний», вул. Словянська,18) до ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області (місце знаходження: 65497, Одеська область, Овідіопольський район, с. Лиманка, ділянка № 10, буд. 39/1) про визнання протиправними дій щодо прийняття протокольного рішення про перенесення реєстрації обраного голови ОСОБА_2 селищної ради ОСОБА_3; скасування протокольного рішення про перенесення реєстрації обраного голови ОСОБА_2 селищної ради ОСОБА_3 та зобов’язання ОСОБА_2 селищну виборчу комісію Овідіопольського району Одеської області на виконання ч. 3 ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори» зареєструвати ОСОБА_2 селищним головою Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_3, - задовольнити частково.
Визнати бездіяльність ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області (місце знаходження: 65497, Одеська область, Овідіопольський район, с. Лиманка, ділянка № 10, буд. 39/1) щодо неприйняття рішення щодо реєстрації ОСОБА_2 селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_3 (місце проживання: 65037, Одеська обл., Овідіопольський район, с. Лиманка, ж\м «Дружний», вул. Словянська,18) протиправною.
Зобовязати ОСОБА_2 селищну виборчу комісію Овідіопольського району Одеської області (місце знаходження: 65497, Одеська область, Овідіопольський район, с. Лиманка, ділянка № 10, буд. 39/1) на виконання ч. 3 ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори» прийняти рішення щодо реєстрації ОСОБА_2 селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_3 (місце проживання: 65037, Одеська обл., Овідіопольський район, с. Лиманка, ж\м «Дружний», вул. Словянська,18).
В задоволенні інших позовних вимог – відмовити.
Стягнути з ОСОБА_3 (місце проживання: 65037, Одеська обл., Овідіопольський район, с. Лиманка, ж\м «Дружний», вул. Словянська,18) судовий збір у розмірі 1409,60 грн (одна тисяча чотириста девять гривень 60 копійок) на рахунок: отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУ ДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206784005; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - судовий збір, за позовом (ОСОБА_3Х.), Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626.
Стягнути з ОСОБА_2 селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області (місце знаходження: 65497, Одеська область, Овідіопольський район, с. Лиманка, ділянка № 10, буд. 39/1) судовий збір у розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копіок) на рахунок: отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУ ДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206784005; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - судовий збір, за позовом (ОСОБА_3Х.), Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в сроки, встановлені ст.278 КАС України. Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Суддя: Л.Р. Юхтенко
.