Ухвала суду № 71933207, 31.01.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.01.2018
Номер справи
0670/3404/12
Номер документу
71933207
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відстрочення виконання рішення суду

31 січня 2018 року м.Житомир справа № 0670/3404/12

категорія 10.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єфіменко О.В., розглянувши у порядку письмового провадження заяву відповідача про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Овруцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до Народицької районної державної адміністрації, третя особа - Управління державного казначейства України в Народицькому районі Житомирської області, про стягнення 3348,77 грн, -

встановив:

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 02.07.2012 у даній справі адміністративний позов задоволено, стягнуто з Народицької районної державної адміністрації на користь Управління Пенсійного фонду України в Народицькому районі Житомирській області заборгованість в сумі 3348,77 грн.

Народицька районна державна адміністрація звернулась до суду із заявою про відстрочення виконання судового рішення про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків до 31.12.2022 (а.с.52-53).

Законом України “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів” від 03.10.2017 №2147-VIII Кодекс адміністративного судочинства України викладено у новій редакції від 15.12.2017.

Відповідно до п.10 Розділу VII “ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ” Кодексу адміністративного судочинства (у редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII) справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Враховуючи вищевикладене та керуючись п.10 Розділу VII “ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ” Кодексу адміністративного судочинства (у редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII), суд зазначає, що на момент судового розгляду вказана заява підлягає розгляду за правилами та у порядку, визначеному ст.378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України).

Представник заявника (відповідача) у судове засідання 31.01.2018 не з'явився, про причини своєї неявки не повідомив, про дату, час та місце розгляду заяви про відстрочення виконання судового рішення повідомлений належним чином (а.с.60). 25.01.2018 через канцелярію Житомирського окружного адміністративного суду подало клопотання про долучення до матеріалів справи додаткових документів (а.с.76).

Представник позивача у судове засідання 31.01.2018 не з’явився, про дату, час та місце розгляду заяви про відстрочення виконання судового рішення повідомлений належним чином (а.с.62). 12.01.2018 на адресу Житомирського окружного адміністративного суду надіслав електронною поштою клопотання про розгляд заяви про відстрочення виконання судового рішення без його участі. Крім того зазначив, що під час вирішення питання про відстрочення виконання рішення покладається на розсуд суду (а.с.63).

Представник УДКС України в Народицькому районі Житомирської області у судове засідання 31.01.2018 не з’явився, про дату, час та місце розгляду заяви про відстрочення виконання судового рішення повідомлений належним чином (а.с.61). У судовому засіданні 16.01.2018 проти задоволення заяви про відстрочення виконання постанови не заперечував.

Частиною 2 ст.378 КАС України встановлено, що заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Зважаючи на неявку сторін та керуючись приписами ч.9 ст.205, ч.4 ст.229 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши заяву про відстрочення виконання судового рішення та додані до неї документи, дійшов висновку про часткове задоволення заяви про відстрочення виконання рішення із наступних підстав.

Судом встановлено, що постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 02.07.2012 у даній справі адміністративний позов задоволено, стягнуто з Народицької районної державної адміністрації на користь Управління Пенсійного фонду України в Народицькому районі Житомирській області заборгованість в сумі 3348,77 грн (а.с.9).

З матеріалів справи вбачається, що 25.07.2012 Житомирським окружним адміністративним судом видано позивачу виконавчий лист №2851/12 (а.с.13, 54).

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 20.04.2016 допущено заміну вибувшого позивача – Управління Пенсійного фонду України в Народицькому районі Житомирській області його правонаступником – Овруцьким об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області (а.с.19).

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 29.08.2016 заяву Народицької районної державної адміністрації задоволено. Відстрочено виконання постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 02.07.2012 у справі №0670/3404/12 на 575 календарних днів до 31.12.2017, починаючи з дня набрання законної сили даної ухвали (а.с.47-49).

Відповідно до ч.1 ст.370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов’язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

У разі, якщо рішення суду не виконується у добровільному порядку воно може бути звернене до примусового виконання у порядку ст.373 КАС України.

При цьому, відповідно до ч.1 ст.378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд наголошує, що судом вже було відстрочено виконання постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 02.07.2012 у справі №0670/3404/12 за позовом Овруцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до Народицької районної державної адміністрації про стягнення 3348,77 грн на 575 календарних днів до 31.12.2017.

Суд також звертає увагу, що згідно з ч.5 ст.378 КАС України відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.

Представником Народицької районної державної адміністрації на адресу суду надано лист від 19.01.2018 №01-35/148 у якому повідомляється, що Народицька районна державна адміністрація має відкриті рахунки в Управлінні Державної казначейської служби України у Народицькому районі на які з 01.01.2018 накладено арешт.

З 2014 року в УДКСУ у Народицькому районі на примусовому виконанні знаходиться виконавчий лист, виданий Житомирським окружним адміністративним судом №2851/12 від 25.07.2012 у справі 0670/3404/12 на суму 3348,77 грн про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на користь правонаступника управління Пенсійного фонду України в Народицькому районі Житомирської області - Овруцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Несвоєчасне надходження коштів з Державного бюджету до Управління праці та соціального населення Народицької райдержадміністрації та відповідно до Народицької райдержадміністрації для оплати розрахунків видатків, пов’язаних із виплатою компенсації та допомоги і наданням пільг, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», викликало дану заборгованість зі сплати страхових внесків. Відповідно до ст.2 Закону України «Про джерела фінансування органів державної влади» Народицька райдержадміністрація та її структурні підрозділи утримуються виключно за рахунок коштів Державного бюджету України, тому районна державна адміністрація як боржник - неспроможна виконати вищезазначене рішення суду у зв’язку із тим, що кошторисні призначення із державного бюджету на 2016-2017 роки по КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» на погашення заборгованості зі сплати страхових внесків, пені та штрафних санкцій відсутні (а.с.79-81).

Райдержадміністрація неодноразово зверталась до Житомирської обласної державної адміністрації, як вищестоящої організації, про потребу в коштах на погашення даної заборгованості (а.с.83-85), але при розподілі річних кошторисних призначень та додатково кошти не виділялись. Виконання рішення суду призводить до блокування рахунків по незахищеним статям, що у свою чергу потягне за собою настання негативних наслідків а саме: виникнення заборгованості перед ПАТ «Укртелеком» за надання телекомунікаційних послуг, неможливість фінансування районних програм (оздоровлення та відпочинок дітей у 2018 році, молодь та родина Народиччини, розвиток фізичної культури і спорту на 2016-2020 роки), ненадходження субвенцій з районного бюджету, заборгованість по виплаті компенсації робочого часу працівникам за рахунок службових відряджень, неспроможність придбання канцелярських товарів та паливно-мастильних матеріалів, ремонту службових автомобілів, на забезпечення райдержадміністрації для виконання та реалізації своїх повноважень.

Разом із тим, протягом 2017 року у межах кошторисних призначень по КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» були використані кошти у сумі 58872,00 грн про що свідчать дані у зведеній фінансовій звітності по Народицькій райдержадміністрації за 2017 рік (а.с.86-87). Вказані кошти були спрямовані Відділу агропромислового розвитку Народицької райдержадміністрації, який є її структурним підрозділом, на погашення заборгованості зі сплати страхових внесків на користь Пенсійного фонду. Завдяки цьому, по даному відділу були розблоковані рахунки в УДКСУ у Народицькому районі та здійснено виплату дотації з Державного бюджету по КПКВК 2801540 «Державна підтримка галузі тваринництва» жителям району за молодняк ВРХ та закупівлю доїльних установок. Враховуючи вказане, просив суд відстрочити виконання судового рішення на виконання виконавчого листа №2851/12 від 25.07.2012 у справі №0670/3404/12 (а.с.77-78).

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заява про відстрочення виконання судового рішення є обґрунтованою, обставини, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим підтверджуються належними та достатніми доказами, однак бажаний строк відстрочення виконання судового рішення не відповідає положенням ч.5 ст.378 КАС України, а тому задовольняє заяву Народицької районної державної адміністрації про надання відстрочення сплати страхових внесків за постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 02.07.2012 в адміністративній справі №0670/3404/12 частково.

Керуючись статтями 205, 229, 243, 248, 378 КАС України, -

ухвалив:

Заяву Народицької районної державної адміністрації про відстрочення виконання судового рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 02.07.2012 у справі №0670/3404/12 за позовом Овруцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (11100, Житомирська область, м.Овруч, вул.Гетьмана Виговського, 12, код ЄДРПОУ 40380946) до Народицької районної державної адміністрації (11401, Житомирська область, смт.Народичі, вул.1-го Травня, 15, код ЄДРПОУ 04053565) про стягнення 3348,77 грн - задовольнити частково.

Відстрочити виконання постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 02.07.2012 у справі №0670/3404/12 до 31 грудня 2018 року, починаючи з дня набрання законної сили даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили згідно з статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя О.В. Єфіменко