Постанова № 71915105, 30.01.2018, Сихівський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
30.01.2018
Номер справи
464/393/18
Номер документу
71915105
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа№464/393/18

пр. № 3/464/302/18

П О С Т А Н О В А

30.01.2018 року суддя Сихівського районного суду м.Львова Чорна С.З., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 за ст.162-1 КУпАП,-

в с т а н о в и в :

з протоколу про адміністративне правопорушення № 41 від 17.01.2018р. (бланк серії ГУ ЛВ № 001822) вбачається наступний склад адміністративного правопорушення: «ненадходження валютної виручки за експортований товар по контракту від 01.12.2015 №2015-01/12, укладеному з F.H.U. IWTAL Tadeusz Lesinski (Польща) на суму 3600,00 Євро та на суму 3312,00 Євро, чим порушено ст.1 Закону України від 23.09.94р. № 185194-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» та ч.1 ст.162-1 КУпАП».

Дослідивши представлені на розгляд матеріали, в т.ч. протокол про адміністративне правопорушення, вбачається, що такі містять істотні неточності та суттєві недоліки вимог КУпАП.

Так, згідно із ст.256 КУпАП встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення, у якому, зокрема, зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

За змістом ч.1 ст.162-1 КУпАП під ухиленням від повернення виручки в іноземній валюті слід розуміти умисне ухилення службових осіб підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності або громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від повернення в Україну у передбачені законом строки виручки в іноземній валюті від реалізації на експорт товарів (робіт, послуг) або інших матеріальних цінностей, отриманих від цієї виручки, а також умисне приховування будь-якими способами такої виручки, товарів або інших матеріальних цінностей.

Складений відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення не відповідає даним вимогам закону, оскільки в ньому не відображено суть (фабула) адміністративного правопорушення, не зазначено об’єктивної сторони правопорушення, яка б відповідала диспозиції ч.1 ст.162-1 КУпАП, тобто не зазначено, які конкретні дії по умисному ухиленню від повернення виручки в іноземній валюті допустив директор підприємства ОСОБА_1, не зазначені конкретні дії чи бездіяльність, які б мали місце і полягали у порушенні чи нездійсненні ним передбачених законодавством правил щодо повернення виручки в іноземній валюті.

Крім того, відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП справи про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Всупереч вимогам ст.256 КУпАП, в протоколі про адмінправопорушення взагалі не зазначено жодних відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Відсутність у протоколі про адміністративне правопорушення та в матеріалах справи відомостей щодо належного місця реєстрації/проживання та інших ідентифікуючих даних про особу правопорушника, позбавляє суд можливості виконати вимоги ст.268 КУпАП. Неявка правопорушника на запрошення інспектора для складення згаданого протоколу не може розцінюватись поважною та законодавчо-обгрунтованою причиною для відсутності даних про особу правопорушника у відповідній графі протоколу.

Наявні недоліки справи роблять неможливим всебічний та об’єктивний розгляд справи, а тому матеріали справи слід направити для додаткової перевірки та уточнення.

Керуючись ст.ст.278, 283 КУпАП,-

п о с т а н о в и в :

матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 за ст.162-1 КУпАП направити до Головного управління ДФС у Львівській області (м.Львів, вул.Стрийська, 35) – для додаткової перевірки та уточнення.

Суддя: Чорна С.З.