
31.01.2018 227/94/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2018 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Левченко А.М. розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який працює механіком дільниці збагачувальної фабрики шахти «Піонер» ШУ «Білозерське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» та обіймає посаду депутата ОСОБА_2 селищної ради Добропільського району Донецької області, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 (Шкільна), 12/6, у скоєні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3, порушуючи вимоги ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», будучи депутатом ОСОБА_2 селищної ради, і відповідно до п. б п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, перебуваючи у себе вдома за адресою: Донецька область, м. Добропілля, сел. Новодонецьке, вул. Шкільна, буд. 12, кв. 6, несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію за 2016 рік, а саме 14.08.2017 року, що вбачається з протоколу №27 про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП від 10.01.2018 року.
Прокурор у судовому засіданні підтвердив факт скоєння ОСОБА_1 адімінстратвиного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 у відкритому судовому засіданні свою вину у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав.
Заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
За приписами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно примітки до цієї статті, суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дана норма закону є банкетною, а тому підлягає застосуванню у взаємозв’язку з положеннями Закону України «Про запобігання корупції».
Рішенням ОСОБА_2 селищної ради від 05.11.2015 р. №7/1-1 «Про результати виборів ОСОБА_2 селищного голови та депутатів селищної ради VII скликання» вирішено інформацію про обрання Бражнікова ОСОБА_2 селищним головою та признання повноважень 22 депутатів селищної ради взяти до відома, згідно даної інформації, яка додається до рішення ради, за результатами голосування 25 жовтня 2015 року до складу ОСОБА_2 селищної ради по виборчому округу №17 обрано депутатом ОСОБА_1.
За ч. 1,2 ст. 4 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», Депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів". Повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно приписів пп. б п. а ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб’єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , а саме: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови;
Відповідно до ч. 3 ст. 8 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
Таким чином, ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», а тому може нести відповідальність за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При цьому, відповідно до п. 6 Прикінцевих положень ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 року, який набрав чинності 30.03.2017 року, продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше.
ОСОБА_1 було попереджено про персональну відповідальність за своєчасне подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік депутатом ОСОБА_2 селищної ради, а саме про те, що, згідно ЗУ «Про запобігання корупції», особи зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, про що свідчить підпис ОСОБА_1 на відповідному попередженні.
Вина ОСОБА_1 у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується:
- протоколом №27 про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП від 10.01.2018 року, складеним Управлінням захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України;
- письмовими поясненнями депутата ОСОБА_2 селищної ради ОСОБА_1 від 04.08.2017 року, згідно яких на початку березня 2017 року він дав в селищну раду флешку, на яку був внесений ключ для входу на сайт НАЗК, до 1 квітня 2017 року не заповнив електронну декларацію, так як погано володіє комп’ютером. З 1 квітня на сайті НАЗК були проблеми з доступом, далі домашні проблеми і він забув про подачу декларації. 03.08.2017 року зареєструвався на сайті НАЗК.
- викладеними власноручно ОСОБА_1 письмовими поясненнями від 08.11.2017 року, відповідно до яких на додаток до пояснень від 04.08.2017 року додав, що декларацію у строк до 01.04.2017 року, який потім було продовжено до 01.05.2017 року, не подав через брак часу і зайнятість власними проблемами;
- листом Костянтинівської місцевої прокуратури від 06.10.2017 року №90/12497, відповідно до якого, за результатами моніторингу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що депутатом ОСОБА_2 селищної ради ОСОБА_1, в порушення вимог ЗУ «Про запобігання корупції», «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подано лише 14.08.2017 року, тобто з порушенням вимог фінансового контролю;
- роздруківкою з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вбачається, що 14.08.2017 року о 15 годині 13 хвилин ОСОБА_1 опублікував декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Копія декларації міститься в матеріалах справи (а.с.17-22 ).
Крім цього, згідно довідки ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» від 17.11.2017 року №1/809, ОСОБА_4 у період з 29.01.2017 року по 01.02.2017 року перебував у відрядженні, з 26.04.2017 року по 14.05.2017 року – у відпустці, з 12.08.2017 року по 25.08.2017 року – на лікарняному.
Згідно ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обставин, що пом’якшують та обтяжують адміністративну відповідальність, не встановлено.
Вивченням особи винного встановлено, що правопорушник ОСОБА_1 обіймає посаду депутата ОСОБА_2 селищної ради Добропільського району Донецької області, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності в матеріалах справи відсутні.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що ОСОБА_1 порушив встановлений Законом України «Про запобігання корупції» терміни подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як наслідок вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При визначенні розміру стягнення, враховуючи характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, суд знаходить можливим застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 гривень.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, в розмірі, передбаченому п. 5 ч. 2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.24, 33, 40-1, 172-6, 247, 221, 268, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір», суд,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії ВВ 770943, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який працює механіком дільниці збагачувальної фабрики шахти «Піонер» ШУ «Білозерське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» та обіймає посаду депутата ОСОБА_2 селищної ради Добропільського району Донецької області, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 (Шкільна), 12/6, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії ВВ 770943, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який працює механіком дільниці збагачувальної фабрики шахти «Піонер» ШУ «Білозерське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» та обіймає посаду депутата ОСОБА_2 селищної ради Добропільського району Донецької області, на користь держави судовий збір в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок, який сплатити на р/р 31215256700001, ЄДРПОУ 37993783, банк ГУ ДКСУ у м.Києві, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Роз’яснити ОСОБА_1, що у відповідності з вимогами ст.ст.307, 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Виконати вимоги ч. 7 ст. 285 КУпАП протягом трьох днів після набрання постановою про накладання адміністративного стягнення законної сили.
Суддя А.М. Левченко