
Справа № 570/5163/17
Номер провадження 3/570/16/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2018 року
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Кушнір Н.В.,
з участю представника правопорушника ОСОБА_1,
при секретарі судового засідання Бардабуш В.М.,
розглянувши в залі суду в приміщенні Рівненського районного суду Рівненської області /м.Рівне вул.П.Могили 24/ справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст.122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
13 листопада 2017 року о 15 год. 55 хв. поблизу будинку № 65 по вул.Соборній в м.Рівне ОСОБА_2, керуючи автобусом ЛАЗ 699Р д.н.з. НОМЕР_1, в порушення вимог п.2.10 Правил дорожнього руху, залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої причетний - зіткнення з автомобілем НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_3, внаслідок чого автомобіль потерпілого отримав механічні пошкодження.
Правопорушника належним чином повідомлено про час і місце розгляду справи, проте в судове засідання він повторно не з'явився, надавши право на представлення свох інтересів своєму представнику-професійному адвокату. Враховуючи достатність матеріалів справи для прийняття рішення, відсутність необхідності заслуховувати його особисті пояснення з приводу події, беручи до уваги встановлені строки розгляду вказаних справ, думку його представника, вважаю за можливе розглянути матеріали за його відсутності, вважаючи, що за таких умов його право на захист порушене не буде.
При розгляді справи про притягнення цієї ж особи за ст.124 КпАП України по даному факту правопорушник свою вину не визнав і пояснив, що в той час їхав по маршруту по вул.Соборній в м.Рівне. Ніякого зіткнення не відчув і не може допустити, що міг зачепити автомобіль потерпілого, оскільки керує авто більше 40 років і завжди рухається дуже акуратно. Це робочий процес і у нього не було необхідності заперечувати ДТП, якби він був до цього причетний. Ввечері того ж дня диспетчер при поверненні на "Азот" повідомила, що потерпілий шукає, ймовірно, його, бо в той час, коли він був в районі ДТП, "Азотівський" автобус пошкодив авто потерпілого. Наступного дня він хотів помити автобус, на якому жодних слідів зіткнення не було, але приїхали працівники поліції з потерпілим, який стверджував, що його авто пошкоджене петлею саме його автобуса. Він не визнає даний факт, що і пояснив працівникам поліції через деякий час при складанні протоколу, хоча в протоколі і власноруч вказав, що не відчув удару, тому і поїхав по маршруту.
Його захисник стверджує, що справа підлягає закриттю за відсутністю події та складу правопорушення, оскільки авто, що вчинило зіткнення, чітко не ідентифіковане, схема ДТП складена з порушеннями, фотофіксація автобуса не проводилася, тому відсутня як подія ДТП, так і залишення правопорушником місця ДТП.
Встановлені судом обставини підтверджуються даними протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 256221 від 15 листопада 2017 року, яким зафіксоване обставини його вчинення.
Потерпілий ОСОБА_3 при розгляді справи за ст.122 КпАП України по даній події зазначив, що 13 листопада 2017 року він їхав на своєму авто "Мазда" по вул.Соборній в м.Рівне і відчув удар в ліву бокову частину при зіткненні з автомобілем ЛАЗ білого кольору з синіми полосками по кузову, що рухався в сторону центру міста, водій якого не зупинився і залишив місце ДТП, не звертаючи уваги на його крики і вимоги зупинитися. На місце ДТП приїхали працівники поліції, склали схему. Наступного дня він поїхав на "Азот" шукати автобус і зразу ж побачив його вже помитого, але на площині були сліди зеленого кольору. ОСОБА_4 стверджував, що він нічого не бачив і не відчував.
Протокол про адміністративне правопорушення складений у присутності правопорушника та його копія йому вручена, про що свідчать відповідні застереження. Відповідно до тексту протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз»яснено права, передбачені ст.63 Конституції України і ст.268 КпАП України.
Відповідно ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно ст.245 КпАП України завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. За правилами ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Згідно положень ст.280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення - передбаченої нормами права сукупності об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких те чи те діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення, що включає в себе: а) об'єкт; б) об'єктивну сторону; в) суб'єкт; г) суб'єктивну сторону.
Об'єкт - суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Об'єктивна сторона правопорушення виражається у залишенні місця дорожньо-транспортної пригоди особами, до якої вони причетні (формальний склад).
Відповідно до Правил дорожнього руху, дорожньо-транспортна пригода- це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки. У разі причетності до ДТП водій зобов'язаний: а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди; б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки; в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди; г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати швидку медичну допомогу, а якщо це неможливо, звернутися по допомогу до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу; г) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті "г", відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також стан транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред'явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди; д) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції; е) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди; є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).
Якщо внаслідок ДТП немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) можуть прибути до найближчого поста Державтоінспекції або в орган чи підрозділ міліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи під нею. У разі, коли під час ДТП, пошкоджено лише застраховані транспортні засоби та немає загиблих і травмованих, допускається оформлення відповідних матеріалів представником страхової організації без участі працівника підрозділу Державтоінспекції за згодою учасників пригоди.
Суб'єкт адміністративного проступку- загальний (фізична осудна особа, яка досягла 16-річного віку).
Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого або евентуального (непрямого) умислу.
Протокол про адміністративне правопорушення відповідає вимогам, які пред'являються чинним законом до такого документу, визнано належним доказом та крім того, в матеріалах провадження наявні і інші беззаперечні докази, які підтверджують вину правопорушника. Вказані докази є такими, що повністю узгоджуються між собою, не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості,
Аналізуючи зазначені докази, вважаю, що вина правопорушника у порушенні вимог Правил дорожнього руху доведена повністю, в його діях наявні усі ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КпАП України як залишення водієм транспортного засобу на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої він причетний.
При обранні виду та визначенні розміру адміністративного стягнення враховую обставини вчинення адміністративного правопорушення, тому вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу, що у відповідності до ст.23 КпАП Українибуде мірою відповідальності, достатньою для досягнення мети виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішено питання про стягнення судового збору відповідно до ст.40-1 КпАП України.
Згідно ст.122-4 КпАП України, керуючись ст.ст.40-1, 283, 284 КпАП України, суддя
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 255 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_3, виданий 25 березня 1997 року Рівненським МВ УМВС України у Рівненській області) в прибуток Рівненського районного суду Рівненської області /№ рахунку 1217206700295, МФО 833017, ЄДРПОУ одержувача 38012756, код доходів 22030001, банк ГУДКСУ в Рівненській області ЄДРПОУ суду 26406260/ судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня проголошення.
Суддя: Кушнір Н.В.