Постанова № 71883575, 30.01.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.01.2018
Номер справи
825/1640/17
Номер документу
71883575
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 825/1640/17 Суддя (судді) першої інстанції: Житняк Л.О.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Кузьменка В.В., Степанюка А.Г., секретаря Антоненко К.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Держпраці у Чернігівській області на Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2017 року за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» до Начальника управління Держпраці у Чернігівській області Дорошенка Сергія Володимировича, Управління Держпраці у Чернігівській області про визнання протиправною та скасування Постанови, -

В С Т А Н О В И В:

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2017 року позов задоволено.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем - Управлінням Держпраці у Чернігівській області, подано апеляційну скаргу, в якій воно просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників Позивача та Відповідача - Управління Держпраці у Чернігівській області, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.

Відповідачем проведено позапланову перевірку додержання Позивачем законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування, про що складено відповідний Акт від 31.08.2017 року № 25-02-015/0483, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.9-13).

Перевіркою встановлено, що на час проведення перевірки трудові відносини із ОСОБА_5 та оплату йому праці не приведено у відповідність до вимог частин третьої, четвертої ст. 119 Кодексу законів про працю України, у зв'язку з чим зазначеній особі, з часу його призову на військову службу за контрактом, не нараховано та не виплачено середній заробіток.

31 серпня 2017 року Відповідачем складено Припис № 25-02-015/0483-0277 (а.с.60-61), яким зобов`язано Позивача у строк до 11.09.2017 року повідомити про виконання зазначених в ньому вимог.

11 вересня 2017 року Позивачем до Відповідача надіслано Лист, в якому зазначено, що для усунення порушень відповідно до зазначеного Припису начальнику центру поштового зв'язку №2 ОСОБА_6 необхідно видати Наказ про скасування звільнення з роботи ОСОБА_5 та приведення його трудових відносин та оплату праці у відповідність до вимог частин третьої, четвертої ст. 199 Кодексу законів про працю України.

Проте, начальник центру поштового зв'язку №2 ОСОБА_6 не має повноважень щодо підпису наказів про укладення, зміну та припинення трудових договорів, а Довіреність на зазначені повноваження буде оформлено після 20.09.2017 року, у зв'язку з чим Позивач просив відстрочити строк виконання зазначеного до 27.09.2017 року.

18 вересня 2017 року Відповідачем прийнято Постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами № 25-02-015/0483/211, якою на Позивача, на підставі абзацу п'ятого частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України, накладено штраф у сумі 32000,00 грн.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 96 (надалі - Положення), Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Згідно з пп. 6 п. 4 Положення, Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю.

Відповідно до пп. 5 п. 6 Положення, Держпраці для виконання покладених на неї завдань має право безперешкодно проводити відповідно до вимог закону без попереднього повідомлення в будь-яку робочу годину доби перевірки виробничих, службових, адміністративних приміщень та об'єктів виробництва фізичних та юридичних осіб, які використовують найману працю та працю фізичних осіб, експлуатують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, та у разі виявлення фіксувати факти порушення законодавства, здійснення нагляду та контролю за додержанням якого віднесено до повноважень Держпраці;

Згідно з п. 7 Положення, Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №295, у разі виконання припису в установлений у ньому строк заходи до притягнення об'єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності не вживаються.

Позивачем Листом повідомлено Відповідача, що на виконання зазначеного Припису трудові відносини і оплату праці з ОСОБА_5 приведено у відповідність до вимог частин третьої, четвертої ст. 119 Кодексу законів про працю України, а саме: прийнято Наказ «Про скасування Наказу від 22.12.2016 року № 981/к «Про припинення трудового договору» від 25.09.2017 року № 966/1/к, яким скасовано Наказ начальника ЦПЗ №2 від 22.12.2016 року №981/К «Про припинення трудового договору ОСОБА_8»; увільнено ОСОБА_5 від роботи - водія автотранспортних засобів 3 класу, у зв'язку з призовом на військову службу за контрактом із збереженням місця роботи та середнього заробітку відповідно до частини третьої ст. 119 Кодексу законів про працю України з 23.12.2016 року на період дії контракту.

Отже, Позивачем вчинено дії щодо виконання вимог зазначеного Припису, а Відповідачем при прийнятті оскарженої Постанови не враховано клопотання про відстрочення строку виконання Припису до 27.09.2017 року, у зв'язку з чим колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскаржена Позивачем Постанова Відповідача є протиправною та підлягає скасуванню.

Згідно зі ст. 316 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст. 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Управління Держпраці у Чернігівській області залишити без задоволення, а Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2017 року - без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Верховного Суду.

Постанову складено у повному обсязі 30.01.2018 року.

Головуючий суддя Бабенко К.А.

Судді: Кузьменко В.В.

Степанюк А.Г.