
29.01.2018 227/102/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2018 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Мацишин Л.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Військової частини А1476 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, механіка 1-го реактивного артилерійського дивізіону військової частини А1476, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3.
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.172-20 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
15 січня 2018 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з Військової частини А1476 надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до протоколу серії А1476 № 013 про військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172 - 20 КУпАП, від 14 січня 2018 року, військовослужбовець військової частини А1476 солдат ОСОБА_1 12 січня 2018 року близько 19 год. 30 хв. на території військової частини, що розташована в с. Вірівка Добропільського р-ну Донецької області, вжив алкогольні напої та перебував у нетверезому стані під час виконання обов’язків військової служби в умовах особливого періоду. Від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння відмовився. Своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КупАП України.
Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи без його участі. Свою провину визнає.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії А1476 № 013 від 14 січня 2018 року, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до диспозиції ч. 3 ст. 172-20 КУпАП адміністративна відповідальність настає за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Згідно ст. 1 Закону України «Про оборону» особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
В умовах відсутності рішення про оголошення війни або мобілізації, чи закінчення строків, встановлених для проведення мобілізації, особливий період не діє.
Посилання у протоколі на вчинення ОСОБА_1 правопорушення в особливий період є безпідставним.
Згідно пункту 8 Указу в.о.Президента України від 17 березня 2014 року «Про часткову мобілізацію» № 303/2014, затвердженого Законом України Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17 березня 2014 року №1126-VII, він набирає чинності після його затвердження Верховною Радою України. Закон України від 17 березня 2014 року № 1126-VII Про затвердження Указу в.о.Президента України «Про часткову мобілізацію» набрав чинності з дня його опублікування, а саме 18 березня 2014 року. Відповідно до п. 3 зазначеного Указу мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності цим Указом. Таким чином, 18 березня 2014 року в Україні відповідно до абзацу 11 ст. 1 Закону України «Про оборону України» та абзацу 4 ст. 1 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» настав особливий період, тривалість якого пов’язується з тривалістю мобілізації, строк якої встановлено п. 3 Указу, тобто 45 діб. Отже, тривалість особливого періоду відповідно до Указу в.о. Президента України від 17 березня 2014 року №303/2014 становила 45 діб: з 18 березня 2014 року по 02 травня 2014 року.
Згідно Указу в.о. Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014, від 06 травня 2014 року №454/2014, від 21 липня 2014 року №607/2014, від 14 січня 2015 року № 15, затверджених Законами України, особливі періоди в Україні діяли з 18 березня 2014 року по 02 травня 2014 року; з 07 травня 2014 року по 21 червня 2014 року; з 24 липня 2014 року по 07 вересня 2014 року; з 20 січня 2015 року по 22 серпня 2015 року.
Таким чином, станом на момент вчинення адміністративного правопорушення, а саме 12 січня 2018 року особливий період не діяв.
Враховуючи, що у матеріалах справи відсутні докази, якими б підтверджувалась вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, а саме вживання алкогольних напоїв та перебування у нетверезому стані під час виконання обов’язків військової служби в умовах особливого періоду, вважаю, що у діях останнього наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-20 КУпАП, тобто розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об’єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп’яніння, або виконання ними обов’язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп’яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, а тому його дії слід перекваліфікувати з ч. 3 на ч. 1 ст. 172-20 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-20 КУпАП України, підтверджується даними, що містяться в:
-протоколі про військове адміністративне правопорушення від 14 січня 2018 року серії А1476 № 013;
-поясненнями ОСОБА_1 від 14 січня 2018 року, згідно яких 12 січня 2018 року близько 20 год. 00 хв. він перебував на території військової частини в стані алкогольного сп`яніння. Від медичного огляду відмовився.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-20 КУпАП, розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об’єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп’яніння, або виконання ними обов’язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп’яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння - тягнуть за собою накладення штрафу від сімдесяти до ста сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк до п’яти діб.
Дослідивши матеріали справи та, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, а також обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність, суд вважає за необхідне визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-20 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190,00 грн..
Відповідно п. 12. ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори - у справах, пов’язаних з виконанням військового обов’язку, а також під час виконання службових обов’язків.
Керуючись ст. ст. 38, 172-20, 221, 283, 284 КУпАП, суддя –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, (РНОКПП № НОМЕР_1), зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-20 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1190,00 (одна тисяча сто дев’яносто) гривень 00 копійок, який слід сплатити на розрахунковий рахунок 31114106700226, код платежу 21081100, код банку МФО 834016, код отримувача (код ЄДРПОУ) 37755456, банк отримувач - ГУ ДКСУ у Донецькій області.
У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд.
Суддя Добропільського міськрайонного суду
Донецької області ОСОБА_2
29.01.18