
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
29 січня 2018 рокуЛьвів№ 876/780/18
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача: Глушка І.В.,
суддів: Макарика В.Я., Судової-Хомюк Н.М.,
розглянувши клопотання Державної архітектурно-будівельної інспекції України про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2017 року у справі №809/1258/17 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державної архітектурно-будівельної інспекція України, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_3, про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2017 року адміністративний позов ОСОБА_2 до Державної архітектурно-будівельної інспекція України, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_3, про визнання протиправним та скасування рішення задоволено.
Не погодившись із вказаним судовим рішенням, Державна архітектурно-будівельна інспекція України подала апеляційну скаргу. Водночас скаржником заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Слід зазначити, що на підтвердження поданого клопотання особою, що подала апеляційну скаргу, не надано на розгляд суду належних та допустимих доказів, які б свідчили про її важкий майновий стан та неможливість сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Крім того, відстрочення відповідним органам сплати судового збору не узгоджується з пунктом 2 частини третьої статті 129 Конституції України, яким передбачено, що однією з основних засад судочинства в Україні є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Ця норма Конституції України знайшла своє закріплення також і в Законі України "Про судоустрій і статус суддів" та у процесуальних кодексах України.
Рівність учасників судового процесу, зокрема, перед законом є похідною від інших норм Конституції України, які визначають рівність конституційних прав і свобод громадян та рівність їх перед законом (стаття 24), а також компетенцію органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19).
Рівність усіх учасників судового процесу перед законом передбачає єдиний правовий режим судочинства, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав, тобто є конкретизацією загального принципу рівності громадян перед законом і судом стосовно сфери здійснення судової влади і судочинства.
Тому, відстрочення сплати судового збору відповідним органам як сторонам в окремих категоріях справ може розцінюватися як надання їм певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу, зокрема юридичними та фізичними особами, які, безперечно, зобов'язані сплачувати відповідний збір.
З огляду на наведене, колегія суддів приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання скаржника про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2017 року у справі №809/1258/17
Керуючись статтями 248, 256, 321, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Державної архітектурно-будівельної інспекції України про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2017 року у справі №809/1258/17 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державної архітектурно-будівельної інспекція України, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_3, про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя-доповідач І. В. Глушко
Судді В. Я. Макарик
Н.М. Судова-Хомюк