
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 січня 2018 року №813/4353/17
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Сподарик Н.І.,
за участю секретаря судового засідання Ванчак М.Л.,
представників позивача Левицького Т.В., Бєлановського В.П.,
представника відповідача Іванського В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрі Ком» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
в с т а н о в и в :
29 листопада 2017 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрі Ком» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 26.07.2017 року №0013211414, №0013241414.
У судовому засіданні судом встановлено, що провадження у справі було відкрито помилково по позовній заяві, яка не відповідає вимогам ст.106 КАС України, що діяли на момент звернення позивача до суду з означеним позовом.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
При цьому, необхідним є роз'яснити позивачу, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної особи чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно, оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішення про визнання грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
У даному випадку, позивачем оскаржується податкове повідомлення-рішення від 26.07.2017 року №0013211414, згідно якого ТзОВ «Агрі Ком» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - податок на прибуток, у загальному розмірі - 397 780,00 грн. (у т.ч. за основним платежем - 318 224,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 79 556,00 грн.) та податкове повідомлення-рішення, від 26.07.2017 року №0013241414, за яким позивачу зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток на 7 802 876,00 грн., а тому з урахуванням наведеного, заявлені позовні вимоги є вимогою майнового характеру.
Таким чином, за подання до суду даного адміністративного позову позивачу необхідно було сплатити судовий збір у відповідності до ст.4 Закону України «Про судовий збір», тобто 123 009,84 грн. Як вбачається із матеріалів справи, позивачем було сплачено судовий збір за платіжним дорученням №1585 від 24.11.2017 року лише в сумі 7 566,70 грн.
Загалом, правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору на сьогодні визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (із змінами і доповненнями).
Частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» (у редакції, що діяла на день звернення до суду із позовом) визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання суб'єктом владних повноважень, юридичною особою до адміністративного суду позову немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання суб'єктом владних повноважень, юридичною особою до адміністративного суду позову майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У свою чергу, відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», установлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року - 1600 грн.
Отже, за подання даного адміністративного позову, який містить вимогу майнового характеру, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі, що дорівнює різниці між сумою судового збору, що підлягає сплаті та сумою сплаченого судового збору (тобто 115 443,14 грн.), за наступними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок - 31217206784003; Код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду). Крім того, слід зауважити, що інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Львівського окружного адміністративного суду є загальнодоступною та оприлюднена на офіційних веб-сайтах Львівського окружного адміністративного суду і «Судова влада України».
Станом на 29.01.2018 року позивачем не сплачено судовий збір у повному обсязі, а відсутність такого документа про сплату судового збору свідчить про неналежне виконання позивачем вимог КАС України при зверненні до суду з позовом.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим суд, враховуючи приписи Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне надати позивачу термін для усунення недоліків позовної заяви.
Вказані недоліки повинні бути усунені у строк до 05.02.2018 року, шляхом подання до суду платіжного документа про сплату судового збору у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 240, 241, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
у х в а л и в:
Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Агрі Ком» строк для сплати судового збору в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрі Ком» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, включно до 05.02.2018 року.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення вказаних недоліків у строк до 05.02.2018 року включно, позовна заява буде залишена без розгляду на підставі п.7 ч.1 ст.240 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати/вручити позивачу (представнику позивача).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Сподарик Н.І.